Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy beszéljem le édesanyámat...

Hogy beszéljem le édesanyámat a nyúltartásról?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy eddig van egy akváriumunk,1 leopárdgekkónk és 3 galambunk na ők mind az ""enyémek"". Én takarítok utánuk,járok velük dokihoz,veszem nekik a kaját,a helyüket stb. Édesanyám alig segít be velük,nem hajlandó őket etetni/itatni amíg nem vagyok itthon(max a gekkót megitatja).


Szval sejthetitek hogy viszonyul az állatokhoz. Régebben voltak papagájai->kirepültek az ablakon,teknősei->apám làtta el őket,halàlrafagytak szegények,szintén egy "kutyája" 2 hónapig meg egy akváriuma amivel az apja foglalkozott.


Én elkezdtem neki mondani hogy hirtelen felindulásból nehogy vegyen állatot mert megfogja unni de ő csak hajtsa hogy biztos hogy nem, normális esetben ezt elhinném egy felnőttnek de ismerem anyàmat sajnos.


Már azért is jól lebaszott hogy mondtam neki hogy nyusziból min 2 kell,megmondta hogy ő biztos nem ivartalaníttatja. Ez 1 napja tart de már nem bírom elviselni,tudom hogy max pár hónap után a nyakamba fog szakadni a nyúl és nekem se kedvem se energiám rá. Ráadásul allergiás vagyok a szénára amit nem hajlandó tudomásul venni és előbb utóbb biztos kitalàlná hogy a galamboktól tüsszögök.


Nyilván a helyet/kaját megvenné neki,dokihoz is(remélem) elvinné de egyszerűen érzem hogy ez rosszul fog elsülni. Ja és az egész csak onnan jött neki mert a pasija mondta neki hogy "nyugotabb lesz tőle"...azért megkell ám dolgozni hogy egy állat szeressen téged de anyám max 30 percet szánna rá sztem... egyszerűen tanácstalan vagyok.



2020. aug. 21. 19:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%

Fhuu...nem lennék a helyedben.

Anyukád tenyésztőtől venné a nyulat?

2020. aug. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
80%

Én megmondanám neki, hogy mostantól ő gondoskodik az összes meglévő állattal, mert te nem fogsz...

Aztán ha nem gondoskodna róluk ráhívod az állatvédőket!

2020. aug. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
77%
Tűnjenek el azok a nyuszik! Anyukádnak meg mondd meg, hogy megszöktek a rossz bánásmód miatt, elmentek egy tanyára, ahol se róka, se sas, ahol boldogan ugrándoznak a többi nyuszival az Örök Répamezőkön... Magyarul keress nekik gazdit és passzold el. Valahogy majd kidumálod.
2020. aug. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%

2. Ez hülyeség.

Ha a kérdezőjé az állatok, akkor az anyja jogosan nem foglalkozik vele.

2020. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

4. Én a leírásból nem egészen azt veszem ki, hogy a kérdezőé...

Inkább csak kényszerből gondozza őket, mert az anyja nem hajlandó rá.

2020. aug. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

1. Boltból akarta de én mondtam hogy basszus minimum a tenyésztő.


3. Még nincsennek meg.


4. 5.: Úgymond az "enyémek" hogy én kaptam őket. A halaimat 6 évesen kaptam(nem is értem mi a faszt gondoltak),volt anno egy hörim vele picit besegített,a gekkót közösen döntöttük el hogy lesz de elvileg az "enyém"(nem vágom hogy hogy lehet olyat mondani hogy a gyereknek van saját állata) az 1. galambom mentett abba se nekem se anyámnak nem volt beleszólása,a 2. galambot tőle kaptam hogy legyen az 1.nek párja de én mondtam hogy még ne,még ne gondoljuk át de megvette. A 3. 3 napja van itt szintén egy mentett pici. Nyilvànvalóan mivel az "enyémek" én gondoskodok róluk nyilván nem azt várom el hogy sikája a sz*rt a földről de az hogy enni/inni adni nem tud nekik azt felnem foghatom. Egyébként 16 vagyok.

2020. aug. 21. 19:24
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

Nekem van egy ötletem ha bevállalod.

Győzd meg hogy tenyésztőtől vegye.

Amikor beszélt a tenyésztővel hogy neki kellenek kisnyulak, te hivd vissza a tenyésztőt és mond el neki hogy ő az anyukad es hogy milyen rossz körülmények között tartaná a nyulat es igy biztos nem ad neki.

2020. aug. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

8. Nem hinném hogy ez működne. Az meg a másik ha kiderülne...ink bele se gondolok.


De még nem is a körülményekkel lenne baj mert mondom biztos meglenne neki véve minden hanem azzal van baj hogy anyám nem foglalkozna vele és megunná és az is rám hárulna mikor rohadtul nem akarom.

2020. aug. 21. 19:40
 9/24 anonim ***** válasza:
24%
Figyelj senki sem kényszerít, hogy gondoskodj a nyúlról! Csináljon amit akar és ha megunja te ne kezdj gondoskodni róla!
2020. aug. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
23%
Volt nyulam és el kell mondjam, hogy semmi értelme kedvencként tartani őket.
2020. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!