Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy beszéljem le édesanyámat...

Hogy beszéljem le édesanyámat a nyúltartásról?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy eddig van egy akváriumunk,1 leopárdgekkónk és 3 galambunk na ők mind az ""enyémek"". Én takarítok utánuk,járok velük dokihoz,veszem nekik a kaját,a helyüket stb. Édesanyám alig segít be velük,nem hajlandó őket etetni/itatni amíg nem vagyok itthon(max a gekkót megitatja).


Szval sejthetitek hogy viszonyul az állatokhoz. Régebben voltak papagájai->kirepültek az ablakon,teknősei->apám làtta el őket,halàlrafagytak szegények,szintén egy "kutyája" 2 hónapig meg egy akváriuma amivel az apja foglalkozott.


Én elkezdtem neki mondani hogy hirtelen felindulásból nehogy vegyen állatot mert megfogja unni de ő csak hajtsa hogy biztos hogy nem, normális esetben ezt elhinném egy felnőttnek de ismerem anyàmat sajnos.


Már azért is jól lebaszott hogy mondtam neki hogy nyusziból min 2 kell,megmondta hogy ő biztos nem ivartalaníttatja. Ez 1 napja tart de már nem bírom elviselni,tudom hogy max pár hónap után a nyakamba fog szakadni a nyúl és nekem se kedvem se energiám rá. Ráadásul allergiás vagyok a szénára amit nem hajlandó tudomásul venni és előbb utóbb biztos kitalàlná hogy a galamboktól tüsszögök.


Nyilván a helyet/kaját megvenné neki,dokihoz is(remélem) elvinné de egyszerűen érzem hogy ez rosszul fog elsülni. Ja és az egész csak onnan jött neki mert a pasija mondta neki hogy "nyugotabb lesz tőle"...azért megkell ám dolgozni hogy egy állat szeressen téged de anyám max 30 percet szánna rá sztem... egyszerűen tanácstalan vagyok.



2020. aug. 21. 19:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
88%

Vegyél neki plüssnyulat hátha megelégszik vele.

Mond el ugyan azokat mellé mint amikre a szülők hivatkoznak, ha nem akarnak venni a gyereknek, de rágja a fülüket érte.

-"büdös" mindegy mit csinálsz vele

-unalmas, nem csinál semmit, kár érte pénzt adni.

-Szét rág mindent bele értve a kedvenc dolgait is, ha nem figyel akár csak 5-10 percig. Szőnyeget, bútorokat, semmit nem kímél. (ez igaz is)

-sokba kerül etetni, nem elég a boltban vett eleség vagy önmagában a répa. Zöldség, gyümölcs, magvak és mindenféle takarmány is kell változatosan + rengeteg friss széna amit szintén nem érdemes állatboltból venni.(ez is igaz)

-kötelező chip, oltás. És ha ez nem elég mond kötelezőnek az ivartalanítást is, mondjuk "csak a tenyésztő tarthatja ivarosan".


Akármilyen cuki a nyuszi egyébként tényleg hamar rá fog unni. Videókban látni ahogy alszanak az ágyon, mászkálnak a házban, cukin pihennek a gazdi ölében vagy játszanak a többi állattal, de az 5 perces videón túl a gazdiknak rengeteg munkája van.

Folytonos nyúl kaki szedés, figyelni hogy ne rágjon, ha veszélyes tárgy van gyorsan arrébb tenni, ha le pisil valamit (az ivaros nyúl bak is jelöl és büdös a pisije ><) gyorsan takarítani.

VALAMINT!!!


Az ivaros bak nyúl vagy a lefialt nyúl nőstény VESZÉLYES! A legtöbb harap, támad, ezért kell ivartalaníttatni.kölykökről hozzá értés nélkül ne is álmodjon. Ha az apát nem tartja távol vagy a hozzá nyúl a kölykökhöz, nem ad elég tápanyagot valamiből, (stb) a nyulak megeszik az utódokat. (!)


Röviden tömören a nyúl nem való akárkinek, talán még nagyobb felelősség mint egy kutya vagy macska.

2020. aug. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

9. Örülnék ha ez lenne de én nekem nem ilyen a lelkiismeretem nem véletlen vannak mentett galambjaim,nem tudok hagyni egy állatot szenvedni ha tudom hogy gondoskodni fogok róla


11. Teljesen reális dolgokat írsz én is ugyanezeket mondtam neki de nem lehet róla lebeszélni. Egyébként rendmániás szóval biztos kifogja készíteni.


És igen galambok mellett aztán tényleg tudom mi az a takarítás,napi 1-2 óra,hétvégén 4 és ebbe még a többi velük töltött tevékenység nincs is benne. Én biztos vagyok benne hogy hamar kifáradna már abban is hogy szobastisztaságra szoktassa.


Egyébként minden állat felelősséggel jár legyen az hal,nyúl vagy kutya.

2020. aug. 21. 20:09
 13/24 anonim ***** válasza:
92%

Minden állat felelősség, de nem mindegy, hogy mekkora és kinek.

Aki hamar ráun az állatokra az ne tartson. Menjen állatkertbe, állatsimogatóba, állatkávézóba és simogassa őket ott, arra elegek azok is, hogy azt a napi-heti 5 percet kiállatozza magát ameddig érdekli is az állat.

Ha magához veszi nem 10 percre veszi ameddig még nem lesz unalmas hogy egy helyben csámcsog és kuporog a nyúl.


Évekre veszi.évekig foglalkozás, évekig ellátás és gondozás.

Mond meg, hogy nem vagy hajlandó több állatra vigyázni. A sarkadra kell állni, ha meg is veszi mond meg neki, hogy ha nem gondozza vissza viszed a tenyésztőnek vagy a kereskedésnek.


Hogy egy ember gyerekébe több felelősség szoruljon bakker..

2020. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Papucs112 ***** válasza:
10%
11, az én nyuszim nincs ivartalanítva (bak), és egyáltalán nem veszélyes .-. mondd meg anyukádnak hogy ha ketrecbe akarja tartani (és gondolom abba fogja) bizony nagyon kitartó tud lenni éjszaka/hajnalba, ha ő épp ki akar jönni. Egyszóval ha nem az van amit ő akar, te nem fogsz aludni. Tedd anyád szobájába aztán ő hallgathatja :D
2020. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
56%
Ugyanúgy leírtam, mint a többiek, hogy nincs értelme nyulat tartani, erre 27%-ot kaptam... Bezzeg a többiek nincsenek lepontozva.
2020. aug. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%
15. Nyulat van értelme tartani, csak a kérdező anyja nem alkalmas rá...
2020. aug. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

Értelme van, minden állatot van értelme tartani, csak nem akárkinek és nem akármiként.Gyerek pótléknak, pénzkeresési céllal, 'cuki volt a vidiben' , mutogatom a haveroknak alapon felesleges.

A nyúl dísz állat. Azon túl, hogy gondozhatod és figyelhetsz rá semmi egyéb 'haszna' nincs.Olyan mint egy élő tamagochi. Cuki, aranyos, gondozod, és ennyi.

Aki tenyésztő az jár nyúl kiállításra és még több idejét áldozza a hobbi állatokra.

De úgy ennyi.

2020. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

13. Én is ezt kérdezgetem tőle hogy 10 év múlva is ugyanígy fogja gondozni? Persze választ azt nem kapok. Anyám mint mondtam tipikusan a ráunós fajta,nekem is van hogy néhanapján nincs kedvem takarítani de általában megcsinálom,sőt volt olyan is mikor este 11kor az egyik galambom kiborította a vizét és az egész ketrecét kikellett súrolnom...1 órámba telt. Ő meg így is állandóan panaszkodik hogy fáradt,nem tudom mit vár.


14. Ivartalanitásra(ha végül meg is veszi) mindenképp ráfogom beszélni.


15. Nem én pontoztalak le:<

2020. aug. 21. 20:34
 19/24 anonim ***** válasza:
92%

Az én öcsém is pont ilyen. Először kapott két tengerimalacot, mert addig rágta a szüleim fülét, hogy megvették neki. 3 napig aranyosak voltak, de azután már nem gondozta őket, állítólag elfelejtette, az enyémek lettek a malacok. Azután néhány évvel később volt 3 nyulam, az egyiket kiharcolta, hogy ő gondozhassa (gondoltam, eddig is én gondoztam, ha nem gondozza, majd úgy is visszaveszem), kb. 1 hétig cuki volt, de mindig "elfelejtette" etetni, takarítani stb., úgyhogy gyorsan visszavettem tőle, de akkor is azt erőltette, hogy az a nyúl az övé, aztán amikor sajnos betegségben elpusztult a nyuszi, akkor több, mint 3 hónapig nem vette észre. Pár évvel később megint megpróbálkozott, az egyik haverjával hazahoztak két kiscsirkét. Az első pár hónapban a haverja átjárt etetni őket, de aztán kezdődött a suli, meg más dolga volt, az öcsém meg persze újra "elfelejtette" gondozni az állatait, úgyhogy kb. 3 hónapos koruktól kezdve mi gondoztuk őket a szüleimmel. Az egyik kakas lett, és majdnem egy évig boldogította a szomszédot a folyamatos kukorékolásával (még éjszaka is felkelt a zajokra, fényekre), mert majdnem a hálószoba ablakuk alatt csinálta (Az öcsém nem engedte levágni, de a kakas rátámadt apámra, és ő leütötte). Most jelenleg nincs állata, de bármikor eltalálhatja, hogy neki kell, és én is hasonló helyzetben leszek, mint te.

Próbálj meg minél többet beszélni vele a nyúltartás hátrányairól, de ha mégis vesz, azt úgy tegyétek, hogy tenyésztőtől vegyétek, vagy fogadjatok örökbe, és beszéld meg a tenyésztővel/menhellyel, hogy bármikor visszavihesd (tudtommal csak úgy adnak ki nyulat, hogyha valamiért már nem kell, akkor nem adhatod oda másnak, hanem vissza kell vinned).

2020. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Nincs értelme tartani, több kommentben is le van írva, hogy miért: Nem csinál semmit, szagos, szétrág mindent. Aki azt mondja, hogy van értelme, az mit szeret ebben?
2020. aug. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!