Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy beszéljem le édesanyámat...

Hogy beszéljem le édesanyámat a nyúltartásról?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott hogy eddig van egy akváriumunk,1 leopárdgekkónk és 3 galambunk na ők mind az ""enyémek"". Én takarítok utánuk,járok velük dokihoz,veszem nekik a kaját,a helyüket stb. Édesanyám alig segít be velük,nem hajlandó őket etetni/itatni amíg nem vagyok itthon(max a gekkót megitatja).


Szval sejthetitek hogy viszonyul az állatokhoz. Régebben voltak papagájai->kirepültek az ablakon,teknősei->apám làtta el őket,halàlrafagytak szegények,szintén egy "kutyája" 2 hónapig meg egy akváriuma amivel az apja foglalkozott.


Én elkezdtem neki mondani hogy hirtelen felindulásból nehogy vegyen állatot mert megfogja unni de ő csak hajtsa hogy biztos hogy nem, normális esetben ezt elhinném egy felnőttnek de ismerem anyàmat sajnos.


Már azért is jól lebaszott hogy mondtam neki hogy nyusziból min 2 kell,megmondta hogy ő biztos nem ivartalaníttatja. Ez 1 napja tart de már nem bírom elviselni,tudom hogy max pár hónap után a nyakamba fog szakadni a nyúl és nekem se kedvem se energiám rá. Ráadásul allergiás vagyok a szénára amit nem hajlandó tudomásul venni és előbb utóbb biztos kitalàlná hogy a galamboktól tüsszögök.


Nyilván a helyet/kaját megvenné neki,dokihoz is(remélem) elvinné de egyszerűen érzem hogy ez rosszul fog elsülni. Ja és az egész csak onnan jött neki mert a pasija mondta neki hogy "nyugotabb lesz tőle"...azért megkell ám dolgozni hogy egy állat szeressen téged de anyám max 30 percet szánna rá sztem... egyszerűen tanácstalan vagyok.



2020. aug. 21. 19:00
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

19. Igen remélem jól dönt végül édesanyám. Sajnálom hogy az öcséd ilyen...nekem is van egy ilyen osztálytársam,van kutya(kizárva a kertbe,idegbeteg állat szegény,pórázt életében nem látott),macska(kibaszva a kertbe,bolhás stb,hadd hordozza a betegségeket meg pusztítsa az állatvilágot),tengerimalac(az egyik tejesládában,a másiknak azért van ketrece mert az cukibb),a teknősük(tejesládában,klóros csapvízben csak egy kővel) és 2 nimfa akik bezárva töltik az életüket. Elvileg azért van ennyi állatok mert imádják őket.


Viszont tőled nagyon rendes hogy bevállaltad öcséd állatait. Normális esetben ha nem lennének galambjaim akkor én nagyon örülnék a nyuszinak de mellettük nem fér bele nekem.


20. Anyámnak azért kellene mert szőrös/cuki és lehet simogatni.

2020. aug. 21. 21:49
 22/24 anonim ***** válasza:
64%
Még mindig le vagyok pontozva a barna földig, pedig ugyanazokat írom le érvként, mint a #11 is tette és előtte még mások.
2020. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
66%
A pasijával kellene beszélni, ő ültette a fejébe ezeket a gondolatokat, hogy nyugodtabb lesz tőle. Tudom, írtad, hogy ha anyád elhanyagolná a nyulakat, te ellátnád őket, de azért blöfföld be neki, hogy azok az ő állatai lesznek, te rájuk sem fogsz nézni, és ha két hét után rájuk un, szenvedni fognak, és a pasija sem fogja többé tisztelni. Hátha. Egyébként ha bekovetkezne mindaz, amit leirtal: lesznek nyulak, anyád rájuk un, akkor a pasinak kell megmondani, hogy na, Béla, tessék szépen gondozni a nyulakat, a te ötleted volt, máskor meg a saját micsodájával verje a csalánt.
2020. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
23. Nem akartam ezt leírni de a pasijával nem vagyunk beszélő viszonyban. A faszi annyit tud rólam hogy trehány és hülye vagyok,anyám ezt beszélte be neki. A pasi csak anyámra akarja erőltetni a nyulat hogy anyám "legyen nyugodtabb". A csávó amúgy nem normális csak a pénzéért van anyámmal,persze anyámnak meg ez nem tűnik fel de mindegy is. Az meg a másik hogy ezzel a csavóval már járt 3 éve és nem kis szakítás lett belőle,ezért attól félek hogy a nyuszit kidobná ha ismét összevesznek a pasival.
2020. aug. 23. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!