Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért harap meg a nyúl?

Miért harap meg a nyúl?

Figyelt kérdés
A barátnőmnél vagyok és van egy törpenyuszija, akinek az a neve hogy falatka. Fiú nyuszi, már elég öreg, 6-7 éves. Most itt vagyok náluk és amikor simizem a nyuszit random megharap. Egyszer nagyon durván megharapott mert vérzett is de a többi alkalommal csak megcsípett. Ez miért van? Utál? Vagy szeret?

2020. aug. 22. 19:36
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Te örülnél, ha egy vadidegen tapogatna?


Hogy viselkedik a nyuszi amúgy? Próbál távolodni tőled, vagy amúgy bújik?


Idegrendszeri probléma is állhat a háttérben, de ha csak veled csinálja, akkor te nem tetszel neki.

2020. aug. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Fél
2020. aug. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Védi a területét. Nekem még a sajátom is odakap, ha babrálom a helyét.
2020. aug. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg területvédelem, főleg, ha ivaros. Nem kell simogatni, nem plüssállat.
2020. aug. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden nyúlnak megvan a saját maga kis személyisége, amit az emberek gyakran elfelejtenek figyelembe venni. Ahogyan van olyan ember, aki rosszul van attól, ha tutujgatják, akkor nyilvánvalóan lesz nyúl is, aki hasonlóképp érez. Főleg ennyi idős korban, de amúgy sem igen szeretik a nyuszkók az új dolgokat (nyilván vannak kivételek), te pedig mivel nem töltöd a mindennapjaid vele, új dolognak számítasz.

Az én nyuszim pl nagyon barátságos, de piszok szégyenlős, szóval ha vendég jön hozzám, akkor ő inkább nem kér a társaságból. Egyetlen barátnőm volt nekem is, aki megpróbálta felvenni és az is harapással végződött.

Tedd oda neki a kezed, szagolja meg, döntse el, hogy akar-e veled barátkozni, de ne te kezd el simogatni önkényes módon, mert úgy ő kellemetlen helyzetbe kerül és mivel nem hagyod abba, az egyetlen megoldáshoz folyamodik: harapással jelzi, hogy őt inkább békén kéne hagyni.

2020. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Minden nyúlnak megvan a saját maga kis személyisége"


Itt a pont.Sajnos nem mindenki erti ezt meg.:)

2020. aug. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!