Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom sokat vakarózik...

Tengerimalacom sokat vakarózik még mindig! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régebben eljött az állatorvos és felírt ellene valamit de az nem segített azóta is vakarózik!!

honnan tudjam meg hogy tényleg bolhás??

tudtok valamit hatásás szert?

és hogyha mégse bolhás akkor az ártani fog a malacomnak?


2010. aug. 5. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a hörcsögöm szokta ezt, de ha bekenem disznózsírral akkor abbahagyja ;)
2010. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én cocim is állandóan vakarózott,nem használtak a bolhairtó cseppek,bolhapór semmi!Azt mondta az állatorvos hogy fürdessem meg macskáknak való samponnal olyannal ami külső élősködők ellen van!Hetente 1x 4 héten keresztül!Szépen rendbe jött,már az első alkalom után is kevésszer vakaródzott és a szőrhullása is megállt!Lehet atka volt nem tudom de a sampon amit vettem arra is jó!
2010. aug. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt most találtam:


Az élősködők elleni macskasampon a bőrön (szőrön) meghúzódó parazitákat elpusztítja, a fertőzött tengerimalacot olyan samponnal ajánlatos megfürdetni, amely kiscicáknál is alkalmazható. A leghatásosabb a 0,05 %-ban pyrethrint tartalmazó sampon, ebben általában Piperonyl butoxide és N-octyl bicycloheptene dicarboxamide is található. E két hatóanyag szinergikusan hat, az élősködők enzimtermelését gátolja. A szintetikus pirethroidot tartalmazó macskasampon szintén hatásos.

Extra erős vagy gyors hatású sampont sose használjunk, ez a tengerimalac szervezetére káros lehet.

A tengerimalacot úgy fürdessük, hogy közben biztonságban érezze magát, ne féljen. A szemek, a fülek és az orr környékét csak a samponos vízbe mártott ujjunkkal mossuk meg, vigyázva, hogy szemét, fülét, orrát ne érje víz. Ha baleset folytán ez mégis bekövetkezne, a szemébe csepegtetett hagyományos szemcseppek segítenek. A vízzel felhígított sampont 3-5 percig kell a szőrén hagynunk, utána bő vízzel öblítsük le.

Szőrét alaposan megtöröljük, majd egy kis időre a tengerimalacot meleg, száraz törülközőben hagyjuk, s ha a szőre megszikkadt már és a környezet hőmérséklete is megfelelő, a ketrecébe tesszük (a ketrec egyik felét egy törülközővel 1-2 órára letakarhatjuk, hogy a kisállatot huzat, légmozgás ne érje), vagy az alacsonyabb fokozatra állított hajszárítóval teljesen megszárítjuk.

A fürdetést heti egy alkalommal három héten keresztül ismételnünk kell, hogy a petékből kikelt élősködők is elpusztuljanak. Fontos! Ezzel a samponnal a ketrecet és egyéb kellékeket (tálat stb.) is jól meg kell mosnunk, majd bő tiszta vízzel le kell öblítenünk.

2010. aug. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!