Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalackám sokat...

A tengerimalackám sokat pislog, ez normális?

Figyelt kérdés

A másikat soha nem látom pislogni.

Először nagyon cuki volt,de most aggódom picit. Evés közben is sokat pislog, náhy egymás után többször is. Lehet valami a szemébe ment... Bár semmi sem látszik rajta. Akink van tapasztalata kérem segítsen. Köszi!


2020. szept. 3. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
kötöhártya gyulladás is lehet vidd már el orvoshoz
2020. szept. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most kezte el ezt a pislogást... Annak nincs valami más jele is pl. könnyezés? Nem kell egyből ilyen hangnemben írni... Amúgy meg időpontot kell kérni + nem budapestni mindenki.
2020. szept. 3. 15:51
 3/7 anonim válasza:

Hosszú éveken át voltak tengerimalackáim. Volt amelyik pislogott.

Ha más tünete nincs, pl. nem tüsszög, stb. Akkor szerintem nincs különösebb baja.

Van étvágya? Játékos?

Lehet picit hosszabb a szőre és amiatt van, vagy egy forgács, vagy alomdarab belement a szemébe, nézd meg a szeme körül a szőrt. Lehet, hogy csak össze van ragadva és az zavarja.

Ha egyébként nincs baja, ne aggódj. Ha meg furának látod, még mindig ráérsz dokihoz vinni.

Attól is függhet szerintem, hogy milyen fajta. Némelyik túl van tenyésztve és lehet ez genetikai sajátosság is.

Figyelgesd azért, hogy változik-e a viselkedése meg az étvágya.

Ha további kérdésed van, szólj nyogodtan.

2020. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Jól érzi magát eszik, futkározik, cuki, mint mindig. :) Szerintem már jobb is neki, nem pislog sokat.

2020. szept. 3. 17:50
 5/7 anonim válasza:

A 3-as vagyok. Akkor nem lehet komoly.

Ha kap szénát, lehet, hogy az irritálja a szemét.

Mindkét szemével pislog?

2020. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, csak a jobb szemével. Lehet akkor a széna, vagy a forgács. Néha a noziját is megvakarja. :D
2020. szept. 4. 11:06
 7/7 anonim válasza:

Igen. Az enyém a szénától csinálta, főleg ha lucerna alapú széna volt, az jobban porzott.

Én csutkaalmot használtam egy idő után már. Az nedvszívóbb és ritkábban kell cserélni és nem porzik annyira.

2020. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!