Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Suli mellett megoldható hogy...

Suli mellett megoldható hogy tengerimalacot tartsak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy tengerimalacot, ezért részletesen utána jártam a témának, de nem találtam megnyugtató választ. Sokan azt mondják nem, néhányan azt hogy igen. Én szeretném, ha lenne egy barátja, de sajna még a szüleimnél lakok, és nem engedik :S

2020. szept. 3. 17:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát tengerimalacból 2 kéne viszont úgy megoldható suli mellett
2020. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Annyi gondozást nem igényel, mint pl. egy kutya. De azért napi szinten kell vele is foglalkozni egy kicsit.
2020. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megoldható suli mellett, de a társ nem opcionális.
2020. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Társas állat.

KÖTELEZŐ párban tartani.

De suli mellett is bőven lesz rá időd.

2020. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, munka mellett sincs rá az embereknek több ideje. És kettőt tartani sem több idő, mint egyet, hiszen ettől ugyanakkora ketrecet kell takarítani, és ugyanúgy foglalkozni velük.


Egyedül viszont ne tartsd semmiképpen. Ha a szüleid meggyőzhetők, mutass nekik hozzáértők leírásait arról, hogy miért fontos együtt tartani őket. Svájcban például törvény írja elő, hogy nem tarthatók egyedül, nem véletlenül. Ha nem engednék, inkább válassz olyan állatot, ami egyedül tartható.

2020. szept. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%

Nekünk a tesómmal általános suli mellett volt 2 tengerimalacunk. A ,,legmegterhelőbb feladat" az elhasznált alom kiszedése volt. Szóval szerintem bőven belefér suli mellett is.

De én is azt mondom, hogy inkább ne tartsd egyedül. Vagy legalább 2 vagy akkor másik állatka kellene.

Meg arra is figyelni kell majd, hogy nyáron a nagyon nagy meleget nem bírják jól... Egyik ismerősünknél panelben a nagy melegben hőgutát kaptak...

Szóval minden lehetséges szempontból gondoljátok végig. :)

2020. szept. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet. Az alom kiszedése a "legdurvább" meló, kemény 10 perc. Viszont tényleg társas állatka és 2 kell belőle. Plusz nálunk minden délután ki voltak engedve a szobába rohangálni (felügyelettel!) és akkor foglalkoztunk velük.
2020. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
83%

Igen, kb 10 perc, ezért is írtam ,,legmegterhelőbb feladat"-nak. :)


Mi is kiengedtük olykor őket a szobában, csak a mieink mindig bepisiltek meg odapiszkítottak a parkettára... Szóval csak óvatosan.


Tavasszal szoktunk mi olyat is csinálni velük, hogy egy teljesen üres ketrecet fejjel lefele letettünk a fűre, beletettük őket és rátettük a ketrec másik felét és így tudtak friss füvet enni, meg a szabadban lenni. Nagyon élvezték. :) (Persze kertes házunk van, szóval ahol nincs kert ott nyilván nem lehet ilyet.)

2020. szept. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem véletlenül díszállat, simán tarthatod suli mellett, csak figyelj oda az igényeire. Kettőt is tarthatsz egyszerre, ha megengedi a ketrec mérete,a tengeri malacok többen jobban érzik magukat, de én ivartalaníttatnám, ha külön neműek, hogy ne legyen belőlük később sokszor kettő. :)
2020. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!