Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vajon miért fél tőlem a nyuszim?

Vajon miért fél tőlem a nyuszim?

Figyelt kérdés

Már 2 éves, de még mindig nem szokott meg engem, és nem értem, hogy mi lehet a baj.


Amikor a ketrecében van, nagyon kis bújós, mindig nyújtogatja a nyakát, meg várja a simogatást, kézből eszik, játékos, stb.

De ha ki van véve, nagyon retteg, és vagy lemeredve lapul a padlón, vagy elszalad előlem, és kergetni kell. :( Ezt nyilván egyikünk sem élvezi, de nem értem, hogy miért tart a lakástól, hiszen ismeri a zajokat, tudja, miket csinálok itthon, és én is sokat simogatom, sosem bántottam szegényt, bár tény, hogy amikor 12 órázós munkahelyeim voltak, akkor elég keveset voltam itthon.

Ha elviszem a parkba, ott pórázon nincsen semmi gond, tetszik neki, ugrálgat, és megyek utána, sosem rángatom a pórázt.


Nem tudom, ez mennyire számít, egy állatkereskedésben vettem kb. 5 hetesen. Nincs ivartalanítva.


Esetleg valakinek bármi tipp?


2020. szept. 8. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Azért mert egy nyuszi.
2020. szept. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%
Vajon miért fél a gazella, az oroszlántól?
2020. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
98%

Nem tőled fél. A ketrece a komfortzónája, be tudja járni, ismeri minden szegletét.

Esetleg a lakás legkisebb helyiségében szoktasd a ketrecen kívüli világhoz. Aztán lehet szép lassan, lépcsőzetesen haladni.

2020. szept. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nyuszi, ami sosem szokja meg az embert teljesen. A kereskedéses nyuszik között ez gyakoribb. Esetleg nincs otthon kutyád, macskád vagy valamilyen más állatod, amitől félhet.

A pórázos sétáltatásnál pedig tudom, hogy jót akarsz, de inkább ne. A nyuszik zsákmányállat lévén rengeteg ingertől megijednek, és ösztönösen menekülnek. A nyusziknak nagyon gyenge a csontja, és elég ha ijedtében ugrik egyet, és el is tört valamije. A parkban emberek szaladgálnak, kiabálnak, stb. stb.

2020. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértésből mondom,de ha megijed,te meg elkezded kergetni,elhiszem hogy fél...
2020. szept. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!