Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 2-3 hós tengerimalacnak...

Egy 2-3 hós tengerimalacnak kényszer etetésnél kb. mennyi sütőtökös bébiételt kell adni?

Figyelt kérdés

Elmesélem a sztorit hátha könnyebb lesz megérteni a dolgokat. Ha meg nem legalább elmesélhettem a történetet.

Szóval, délután amikor haza értem egyből feltűnt, hogy a kis tengerimalacom nem a szokásosan viselkedik. Benyultam hozzá, és az egyébként félénk tengerimalacom nem ellenkezett, hanem teljes nyugodtsággal tűrte ahogy fogdosom. Azonnal mentünk az orvoshoz, de mire odaértek a mali, már csak az oldalán fekve kinyúlva szuszogott, képzelhetitek, hogy megijedtem. Előre furakodtam a sorban, és természetesen azonnal előre vették sürgős betegként. Kapott pár injekciót, infúziót, bent voltam kb. 1 órát, aztán a dokitól úgy jöttünk el, hogy írt fel neki gyógyszert, probiotikumok, és azt mondta, hogy trovet recovery-vel, vagy bébitápszerrel kényszeretessem. Mivel épp azzal voltam elfoglalva, hogy visszahozzák az életbe a malacot, így elflejtettem megkérdezni, hogy mennyit adjak. Bementem az első állatpatikába trovet gyógytápot venni, de azt sem tudták, hogy mi az. Aztán átmentem egy másik patikába az már humán- és állatpatika volt, de ott sem volt a gyógyszerész a helyzet magaslatán (Ekkor már elgondolkodtam, hogy lehet hogy én keresem rossz helyen, írjátok meg, hogy így van-e), mivel a rendelés túl sokáig tartana, így vettem sütőtökös bébiételt, de már annyira el voltam, hogy ott sem kérdeztem meg, hogy mennyit kapjon.

Az orvost nem akarom zaklatni rendelési időn túl, ezért gondoltam itt próbálkozom, hátha valaki segít.



#tengerimalac #kényszer #Sütőtökös bébiétel
2020. szept. 11. 19:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívd fel az orvost. Biztosabb mint a gyakorin irt válaszok.
2020. szept. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 vantel ***** válasza:
9%

Szóval azt mondod van egy rágcsálód amivel elmentélntél egy fizetős dokihoz ahol körbetáncolták és kényszer etetned kell a rágcsálódat.

Tényleg szomorú történet. De nem úgy.

Részvétem.

2020. szept. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Természetesen?? Miért furakodsz? Másnak lehet hogy ugyanolyan sürgősen kellett volna a segítség,vagy mégjobban,de te beelőzted. Gratulálok. Ha mondod a recepción,vagy az orvosnak hogy sürgős akkor nem kell mások elé tolakodni. Remélem a malac azért jobban lesz.
2020. szept. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Úgy furakodtam előre, hogy négyen voltak előttem. Egy súlymérésre váró kutya, egy oltásra váró kiskutya, egy oltásra váró kismacska, és egy nyuszi, aki majdnem akkor jött ki, amikor én oda értem. Megkérdeztem a többi gazdát látták a malacot, és úgy mentem előre. Azért annyira gonosz én sem vagyok, hogy végignézzem, ahogy a másik állat az orvosnál elpusztul. Egyébként attól függetlenül az orvos a többi állathoz is kiment, megnézte őket, sőt, egy másik macskát mellettem vittek be egy másik szobába, hogy kezeljék. Boccs hogy természetesnek gondolom azt, hogy egy orvosnak fontosabb egy haldokló állat, mint az oltásra, súlymérésre váró többi.
2020. szept. 11. 21:40
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy egzotikus orvoshoz. Malacot NEM kényszeretetünk bébitápszerrel. Akényszeretetésnél amúgy is könnyen borul a bélflórájuk,ha nem neki való tápot adsz neki,meg is ölheted. 2-3oranként 10-15ml
2020. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szegeden Dr. Farkas Patrícia nem egzotikus állatorvos? Mert én úgy tudtam, hogy az. De ha nem, akkor váltok orvost. Hirtelen a haldokló tengerimalacnak ő volt a legközelebb.
2020. szept. 11. 23:58
 7/14 A kérdező kommentje:

Ja, ezt tegnap nem írtam oda.

Nem bébitápszer, hanem a tiszta pürésített sütőtök, amit befőttes üvegben adnak bébiételként. Az összetevőknél, csak sütőtököt, és vizet ír.

2020. szept. 12. 06:04
 8/14 anonim ***** válasza:
Jobban van?
2020. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom hogy az e, de én szegeden 1 egzotikus állatorvosrol tudok


dr. Halász Nóra

Móravárosi Állatgyógyászati Központ – 6725 Szeged, Farkas utca 4.

+36 30 607 7761

[link]

2020. szept. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Majdnem hajnali 1-ig fent voltam vele, adtam neki fecsiből enni, szépen evett is, szaladgált. Aztán hajnali 5 körül ébredtem fel, megnéztem, akkor még jól volt. Délelőtt rosszul lett. Ott ültem mellette, amint észrevettem azonnal mentem vissza az orvoshoz, de mire odaértem, sajnos már nem tudták megmenteni, túl késő volt. A halál okát boncolással lehetne megállapítani, de én úgy döntöttem, hogy inkább eltemetem.

Egyébként a rendelő weboldala szerint, Dr. Farkas Patrícia Éva egzotikus állatokra szakosodott orvos. Legalábbis nekem ebből az jött le:

"Nem sokáig maradtam távol az iskolapadtól, mert hamarosan már a szakvizsgámra készültem egzotikus kisállatok gyógyászatából. 2012-ben szereztem meg erre vonatkozó speciális végzettségemet."

Forrás: [link]

2020. szept. 12. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!