Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy 2-3 hós tengerimalacnak...

Egy 2-3 hós tengerimalacnak kényszer etetésnél kb. mennyi sütőtökös bébiételt kell adni?

Figyelt kérdés

Elmesélem a sztorit hátha könnyebb lesz megérteni a dolgokat. Ha meg nem legalább elmesélhettem a történetet.

Szóval, délután amikor haza értem egyből feltűnt, hogy a kis tengerimalacom nem a szokásosan viselkedik. Benyultam hozzá, és az egyébként félénk tengerimalacom nem ellenkezett, hanem teljes nyugodtsággal tűrte ahogy fogdosom. Azonnal mentünk az orvoshoz, de mire odaértek a mali, már csak az oldalán fekve kinyúlva szuszogott, képzelhetitek, hogy megijedtem. Előre furakodtam a sorban, és természetesen azonnal előre vették sürgős betegként. Kapott pár injekciót, infúziót, bent voltam kb. 1 órát, aztán a dokitól úgy jöttünk el, hogy írt fel neki gyógyszert, probiotikumok, és azt mondta, hogy trovet recovery-vel, vagy bébitápszerrel kényszeretessem. Mivel épp azzal voltam elfoglalva, hogy visszahozzák az életbe a malacot, így elflejtettem megkérdezni, hogy mennyit adjak. Bementem az első állatpatikába trovet gyógytápot venni, de azt sem tudták, hogy mi az. Aztán átmentem egy másik patikába az már humán- és állatpatika volt, de ott sem volt a gyógyszerész a helyzet magaslatán (Ekkor már elgondolkodtam, hogy lehet hogy én keresem rossz helyen, írjátok meg, hogy így van-e), mivel a rendelés túl sokáig tartana, így vettem sütőtökös bébiételt, de már annyira el voltam, hogy ott sem kérdeztem meg, hogy mennyit kapjon.

Az orvost nem akarom zaklatni rendelési időn túl, ezért gondoltam itt próbálkozom, hátha valaki segít.



#tengerimalac #kényszer #Sütőtökös bébiétel
2020. szept. 11. 19:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Patrícia és Nóra is egy rakás khm...Hörcsögös felületen ajánlották őket régebben, de nekem nagyon nem jöttek be. Nóra 2 hörcsögömet nyírta ki. Patrícia csak 1-et, de egy ismerősömnek azt mondta a lábtöréses hörcsögére, hogy a természet majd megoldja. Bele is halt, mire kezelést kapott volna egy hozzáértő dokitól... Felejtsd el ezt a 2 orvost, és az összes többi szegedit is. Macskánál kisebb állattal Budapestre kell menni sajnos. Kérd a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület segítségét, hogy kit javasolnak.
2020. szept. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Rendben, megfogadom a tanácsodat, azért mentem hirtelen hozzá, mert mint írtam rosszul lett, és kb. 10 perces út alatt, annyit romlott az állapota, hogy már csak az oldalán fekve szuszogott. Budapestre kb. 2 óra az út. Ha ilyen hirtelen történik az egész, akkor nincs 2 óra felrohanni Pestre, sajnos a legközelebbihez kell rohanni, ő is jobb, mint a semmi.

Egyébként hörcsögnél ajánlották egy másik kérdésnél dr. Perényi Lászlót. Róla mi a véleményetek? Őt is érdemes elkerülni?

2020. szept. 12. 12:50
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Róla még nem hallottam. -nagyon sajnálom szegényt. De talán jobb neki. Bár nekem ez a mondat sose segített semelyik hörcsögöm halála után sem. Részvétem
2020. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Perényi is felejtős... Egyszer voltam nála. Kórlapot nem adott, semmi vizsgálatot nem csinált, csak ránézett, és azt mondta, nincs semmi baja. Én tudtam, hogy baja van, mert rövid idő alatt egy csomót fogyott. Ami ugye zsákmányállatnál baromi nagy gáz. Kitaláljátok, ugye? Természetesen meghalt, mire normális dokihoz jutott volna. Patrícia szokta javasolni az újszegedi víztoronynál levő dokit. A neve most nem jut eszembe. Ő is felejtős kisemlősök terén!
2020. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!