Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Patkányt mennyi idős korától...

Patkányt mennyi idős korától lehet ivartalanítani(fiút)?

Figyelt kérdés

2020. szept. 16. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
3-4 évesen ajánlott
2020. szept. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%

A patkányok várható élettartama 2-3,5 év- Nem nagyon szokták ivartalanítani, mert nem hosszú életüek.

Azért se nagyon vállalják, mert kisállat révén, sokszor az altatást sem élik túl. Túl rizikós. Ezért inkább azt tanácsolják, hogy tedd külön ketrecbe csak az azonos neműeket. Nagyon jól elvannak így is.

Mivel nagyon hamar képesek szaporodni, nem árt ha egészen pici kortól külön tartod a nőstény és hím patkányokat. Ketten már nagyon jól elvannak. Nem szeretik a magányt.

2020. szept. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem nagyon szokták ivartalanítani őket, mert nem élnek sokáig. Külön ketrecbe kell tenni, ha ellenkező neműek.
2020. szept. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

De, a hím patkányokat szokták ivartalanítani. A nőstényeket nem, nekik fogamzásgátló implantra van lehetőség, de ez drága. 100grammot kell elérni súlyban. Tény, hogy csak hozzáértő dokihoz szabad vinni, mert kicsik, így a legkisebb hiba is bajt okozhat.

Lépj be a patkányvarázs csoportba, mert itt tudatlanok okoskodnak.

2020. szept. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
benne vagyok a patkanyvarazsban :) vegul tenyesztot megkerdeztem(oreo rattery) es azt mondta hogy a tevhitekkel ellentetben nyugodtan vehetek egybeszoktatott fiukat.
2020. szept. 19. 22:21
 6/8 anonim ***** válasza:
45%
Hát... Én inkább biztosra mennék...
2020. szept. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Meton ***** válasza:
0%
A patkányok 2 hónaposan már ivarérettek, aztán 1-2 havonta ellik. Nem árt különválasztani őket még ivarérettség előtt. Biztosan lehet ivartalanítani, de olcsóbb és biztonságosabb simán külön választani őket. Azt nem tudom, meddig élnek, de gyanús, hogy 3-4 évnél sokkal tovább.
2020. szept. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Inkább válalj egeret.
2020. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!