Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Műanyag vagy fa/fű házikó...

Műanyag vagy fa/fű házikó tengeri malackáknak?

Figyelt kérdés

Előszőr fa/fű házat akartam, de azt nehéz tisztítani, ha pl felugrálnak rá kakis lábakkal, a műanyagot csak lemosom, szerintetek melyik jobb nekik?

Illetve etetőtálnak kerámia, vagy a műanyag is jó?

Szénatartó? Külső vagy belső, rácsos vagy teli, jó a műanyag?

Köszönöm:)



2020. szept. 18. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek anno fa házikója volt, mindif szanaszét rágcsálta. Valószínűleg a műanyagot is rágcsálta volna, úgyhogy jobb is volt a fa. A természetes anyagok szerintem amúgy is jobbak egy állatnak, ha már fogságban él, legalább legyen benn neki egy kis természet. De lehet ez csak az én hülyeségem :)

De mivel tényleg sokat rágcsál, jobbak a természetes anyagok a műanyagnál.

2020. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A műanyagot megrághatják,a fa elázik a pisitől,nem lehet rendesen tisztítani,ugyan ez a fűvel is.

Etetőtálnak inkább kerámia.

Szénatartóból is inkább olyant választanék amit nem baj ha megrágnak.

2020. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A műanyag kevésbé szellőzik. Jobban megáll benne a levegő és felmelegszik, ami főként nyáron rossz. Ha műanyagot veszel, akkor olyat válassz, ami nem tömör, hanem pl. kisebb lyukak vannak rajta.


Szénatartóból az a legjobb, amibe a malac nem tud beszorulni. A gömbök vagy belső rácsok ezért veszélyesek lehetnek. Ha belülre szeretnéd tenni, akkor zsák szerűt válassz, rugalmas anyagból. Ha kívülre teszed, jobban kihullik a széna a ketrecből, viszont nem foglalja a ketrecben a helyet. Kívülre tömör műanyagot válassz, különben egész nap takaríthatsz.


Etetőtál nem muszáj, de ha használsz, a kerámia jobb, mert nehezebben borítják fel.

2020. szept. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is jobban szeretem a természetesebb dolgokat bent, de egy ismerősömnek műanyag volt és napi szinten le kellett mosnia, mert ahogy felugrált rá, felhordta a lábával a kakit, meg azért ha elfolyt a pisi is, az azért elég gáz, a fát hogy takarítom, beszívja meg minden. Nem tudom, nincs olyan fa, ami kívülről valamivel borítva van, hogy ne ázzon, mocskolódjon szét? :D
2020. szept. 19. 08:09
 5/8 anonim ***** válasza:
De van olyan fa ami nem ázna el,viszont azt meg ha megrágják a malacok akkor ártalmas a szervezetükre. Inkább vegyél olyan fa dolgokat amik könnyen eláznak/koszolódnak és pár havonta cseréld le őket.
2020. szept. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Pár havonta? Hetente kéne újat venni, mondom, ismerősöm naponta mosta nekik, össze mocskolták mindennap:/
2020. szept. 19. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Én meg mondom hogy lehet ám takarítani az össze kakizott/lepisilt házikót is. Nem kell hetente cserélni ha nem hagyod rajta állni a koszt hanem egy kefével vagy vizes ronggyal letakarítod egy kicsit. Így pár hónapig ki lehet húzni az élettartamukat.
2020. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, csak ha beszívja, ha összekeni, akkor mivel tudom fertőtleníteni vagy lemosni?
2020. szept. 19. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!