Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot válasszak?

Milyen kisállatot válasszak?

Figyelt kérdés

Volt dzsungihörim, de annyira keveset él, gondolkodtam az aranyhörin, de az se sokkal jobb. Imádtam, mert olyan kis cuncimókus, egy kis gombóc és a gombszemei, meg a pici fülecskéi és a cuki kis hangja 💓

Az egér meg a patkány ijesztő a hosszú, fura farka miatt:/ Az ő "cuki változatuk" számomra a hörcsög és a tengerimalac(kb ugyanolyanok, csak gömböcebbek és farok nélküliek:D). Vigyáztam pár napot egy ismerősöm tengerimalacaira, amíg távol volt, és nagyon megszerettem őket ez idő alatt. Szóval a tengerimalac, ami most a legközelebb áll a szívemhez. Viszont gondolatba jött még a degu, a csincsilla és a törpesüni, olyan kis különlegesek számomra. Róluk nem sokat tudok, de ha úgy van jobban utánuk olvasok majd. Más ötletetek van? Esetleg tapasztalatok a fentebb említett jószágokkal(malacka, degu, csini, törpesüni)?

Bármi segítségért hálás zöld kezet adok💚



2020. szept. 20. 23:15
A kérdező szavazást indított:
tengerimalac(miért?)
degu(miért?)
csincsilla(miért?)
törpesün(miért?)
más(mi és miért?)
25 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem voltak dzsungáriai hörcsögeim is sok-sok évig, és már 4 éve van 2 tengeri malim.

A malacra szavaztam, mert megfelelő gondozással akár 7 évig is eléldegélnek (vagy akár több, mert hallottam már 10 évesről is). Illetve rendkívül játékosak, és lehet őket tanítgatni. Hátránya, hogy nagyon sokat és sokszor esznek (azaz ezt kívánják), és ha éhesek, vagy félnek, akkor nagyon hangosak, visítanak és eléggé félénkek. Nem mindegy, hogyan s hol simogatod, ezekre is kényesek. De úgy gondolom, ezekhez hamar hozá lehet szokni, ki lehet tapasztalni, amennyiben tényleg megszereted a malacokat. Egyedül nem érdemes tartani, a hörcsöggel ellentétben társasági állatok, igénylik a fajtársaik jelenlétét, ezért min. 2-t tarts, azok pedig ne tudjanak szaporodni, mert veszélyes lehet az anya számára a szülés, inkább fogadj örökbe (kereskedésekből érdemes kimenteni, de persze tenyésztőtől is vehetsz), aztán ivartalanítsd valamelyiket, ha eléri azt a kort.

Az elején nehéz volt megszoknom a hangzavart és a folytonos félénkséget, nehezen szoknak kézhez, de nem lehetetlen, rengeteg türelem kell hozzájuk, de megéri, mert remek társak. :) Emellett nem igényelnek különösebb orvosi ellátást, max, ha valailyen betegséget összeszednek, vagy örökölnek, hajlamosak sajnos a hugyhólyag-gyulladásra, ezért mindig legyen alattuk tiszta alom (forgács, pellet, alomszéna, fürdőszoba szőnyeg), amiket 2-3 nap elteltével tisztítasz, vagy kicserélsz. A fürdőszoba szőnyegesről olvasgass a neten, hogyan zajlik.

A hörcsögről annyit, hogy éjszaka aktívabbak, egyedül kell őket tartani, máskülönben verekednek (ellenkező neműek is). 3-4 évig élnek, igazi cukorfalatok, de ha megérzik a kezeden a kaját, haraphatnak. Ettől függetlenül többségük szelíd s elvan a kézben is, ha nem bántják.

Ja, és höri is, malac is egyaránt igényli a változatos étrendet, hogy ki mit ehet, arról is találsz infót a neten. Illetve a karmukat rendszeresen vágni kell, mert gyorsan nő. Ha átlátszó karmú malacot veszel, ott könnyebb elkerülni, hogy megvágd, mert látszik a rózsaszín karomágy. A fekete karmúaknál vigyázni kell, ezért csak pár millit nyess le, de arra is készülj (ha malit akarsz), hogy nagyon nem szeretik a karomvágást, makacsok. :D

Én mindenesetre a malackát ajánlom, deguról, csincsilláról, süniről nem tudok véleményt írni, bár nővéremnek volt csinije, s azok is félősek, meg ugatnak, ha félnek :D de cukik

2020. szept. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
tengerimalac kb egy hörcsög szintje,csincsillának kell egy nagy mozgástér nem elég neki 1 kis akvárium,így én azt kizárnám,körülményes.sünit annyira nem lehet szeretgetni szerintem,meg mivel este vadásznak ezért nyílván akkor is hangoskodna,én inkább 1 nyuszit vennék a helyedben:)
2020. szept. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
degut, csincsillát nem ajánlom, mindkettőnek nagyon nagy hely kell, ráadásul a csincsillákat párban érdemes venni. süni éjszakai állat, magyarán egész éjszaka zörögne, ráadásul türelem és idő kell a tartásukhoz.
2020. szept. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%
Degu, be lehet tanítani mint egy kutyát a hívásra, és nagyon szeretett nekünk szaladgálni a kis átlátszó labdájában, fel-le a házban... :)
2020. szept. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom van-e a családban kutya vagy macska, de Csincsilla az megtámad más állatott. Az embert nagyon szereti és a simit is, de mással nem jön ki:

https://www.youtube.com/watch?v=SjjMQOoslsw

2020. szept. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi, hú, nyuszit nem szeretnék, szerintem elég problémás, sokat kell kiengedni ilyenkor pedig folyamatosan vigyázni mit rág meg, plusz ott vannak az oltások stb, nem, sajnálom:/

Hát elmondom hogy zajlott nálunk az 5 nap, amíg itt voltak a malik, aztán remélem valaki megírja, hogy jó-e, vagy kijavít, aztán meglátom, illetve várok még csinis, sünis, degus válaszokat:) Szóval:

Reggel és este buksinként 1 evőkanál tengerimalac eledel(magkeverék, táp, zacskós kaja, nem tudom hogy mondják:D), plusz 1 nagy marék széna(a tartó tele legyen tömve). Délben/délután pár karika zöldség, gyümölcs, friss növényfélék(fehér/sárgarépát, uborkát, paprikát, gyermekláncfüvet, almát, petrezselyemlevelet adtam nekik), plusz széna feltöltés.

Minden este(mielőtt aludni mennek, 8-kor) ki vannak engedve egy órára, közben nekem az egész almot kiszedni és újat tenni. A ketrec egyik végében van a házuk, oda széna és faforgács keveréke megy, a másik végében alulra fapellet, amennyi ellepi az alját, föléje faforgács kb ujjnyi vastagságban(ide járnak pisilni), középre pedig csak faforgács. A középső rész mellett egyik oldalt vannak a tányérjaik, másik oldalt a széna és a itatószopi, középen pedig van egy hintaágyuk meg alagútjuk, plusz egy kis tömör illatos szénalabda, belül csörög, avval szoktak játszani néha:)

Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok még:)))

2020. szept. 21. 00:14
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok

A malac nem magevő, ha megkeveréke van, az nem neki való, kamu.

Széna mindig legyen előtte :)

A többi jó :)

2020. szept. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
+ a magkeverékből kiszedi, amit megeszik, de a java ottmarad
2020. szept. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Jesszus, #5-ös, ez ilyen nagy? :DDD
2020. szept. 21. 00:19
 10/14 A kérdező kommentje:
Ki van szedve belőle a kukorica, szotyi. Ilyen termések, pelyhek, fűgranulátumok stb vannak benne, mindet megeszik, hisz nem sok az egész, napi 2 evőkanál malaconként:) Széna a fő kajájuk, azt tudom.
2020. szept. 21. 00:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!