Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez szemétül fog hangzani, de...

Ez szemétül fog hangzani, de a hörcsögöm nagyon agresszív, lány. Ha hozok mellé egy fiút és a kicsiket korán kézhez szoktatom, akkor gáz, ha a szülőket vissza viszem a kereskedésbe?

Figyelt kérdés
Már 3 hónapja itt van, kb 3 hónapos volt akkor. De nem tudok mit csinálni vele, ha benyúlok, hogy a tányérját kivegyem, már ugrik a kezemre és harap, rendesen vérezni szokott, meg teszem vissza akkor is. Eleinte békén hagytam, csak beszéltem hozzá, enni-inni kapott frisset reggel-este, aztán 3 hét után próbáltam először megfogni, de elejétől kezdve ilyen volt és még mindig minden ugyanolyan. Szerintem azért, mert a kereskedésben nem foglalkoznak velük, ezért gondoltam arra, hogy ha lennének kicsik, akkor őket már a lehető legkorábban kezdeném kézhez szoktatni. G..ci vagyok?

2020. szept. 24. 09:31
 1/10 anonim válasza:
16%
visszaviheted, örömmel visszaveszik ár alatt
2020. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán tudsz róluk semmit, ennyi látszik..
2020. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Es megis mit csinalnal 8-9 kicsivel? Amik aztan ha ivarerettek lesznek, egymassal fognak szaporodni. Ha meg megtartod oket, akkor 8-9 kulon ketrec kell nekik.
2020. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Kereskedésből vetted gondolom. Szelídítetred? Ha igen, akkor esélyes, hogy valami mentális problémája van, ami lehet szerzett, vagy öröklött-ezt nem tudni, így nem tartom jó ötletnek, hogy kölykei legyenek
2020. szept. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Leírtam mi történt.

Egyet tartanék meg, a nő mondta, mikor elhoztam, hogy lehetséges, hogy vemhes, nyugodtan visszavihetem a kicsiket, h nem tudnék mit kezdeni velük. Csak mondom ez így f@..ság, hogy nem bírok vele, aztán visszaviszem, de tényleg nem tudom mit csináljak már. Szerintem nincs amúgy semmi baja, csak az, hogy nem foglalkoztak vele, ez nem egy kutya, hogy sok sz@ság után is megbízik az emberben, ők ha nincsenek korán 2 hetes koruktól, amikor elkezdenek kimászkálni kézhez szoktatva, akkor félni fognak meg agresszívak lesznek az emberrel.

2020. szept. 24. 10:56
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy nem lett kézhez szoktatva, legfeljebb félénk lenne, de agresszív nem. Ha következetesen megtámad, az azt jelenti, hogy valamitől folyamatosan frusztrált. Ha a tartási körülmények okozzák, akkor hiába cseréled le, az utódja is nagy valószínűséggel agresszívvá válik.


A leggyakoribb okok a túl kicsi hely (minimum 80 x 50 cm alapterületű helyre van szüksége), a túl kicsi kerék, ingerszegény környezet, szagok (pl. ragadozó állaté). Attól is agresszívvá válhat, ha fájdalmai vannak, vagy nem tud az ösztönének megfelelően viselkedni, pl. mert kicsi a hely, túl vékony az alom réteg, stb.


Amíg ezeket nem oldod meg, hiába vársz változást. Ezen kívül a szaporításnak is rengeteg kockázata van. Könnyen okozhatja bármelyik állat halálát, és a kereskedésben vásárolt hörcsögöknek nagy esélye van, hogy beteg utódokat szülnek. Ráadásul rengeteg a szaporított hörcsög. Attól, hogy a kereskedésben visszaveszik, még nem biztos, hogy normális gazdát találnak nekik.


A hörcsögök idősebb korban is kézhez szoktathatók. Olvasd végig a horcsoginfo.hu oldalt, és próbálj meg rájönni, mi okozza a problémát.

2020. szept. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
A tengerimalac kimondottan párban tartandó. A hörcsög azonban magányos állat.
2020. szept. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%
Egy eleve beltenyésztett idegrendszeri problémával rendelkező állatot pároztatni... Fantasztikus ötlet...
2020. szept. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
A viselkedésükről, tartásukról, genetikájukról az égegyadta világon semmit nem tudsz. Szaporítanál bele a vakvilágba. Így is rengeteg ilyen felelőtlen tudatlantól származó hörcsög szorul mentésre, nem kell több
2020. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
88%
Jó tanács, ha ennyire "okos" vagy. Egyet se tarts meg. Látszik hogy nem értesz hozzájuk. Nem így kell se bánni, se felfogni ésszel, amit csinálsz.
2020. szept. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!