Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik hörcsög fajta a legysze...

Melyik hörcsög fajta a legyszelídebb?🐹

Figyelt kérdés

Sziasztok, szeretnék venni egy hörit🐹, de nem tudom h melyik a legyszelídebb fajta. Ti hogyan szelídítettétek meg a hörcsögeiteket? Milyen fontos dolgokat tudtok ajánlani nekem a tartásuk kapcsán?

Köszönöm szépen a válaszokat:)



2020. szept. 26. 08:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
16%

Nagy franc, jól le kell fedni estére a tetéjét a ketrecnek különben meglóg :D


Az en törtenetem: Pinceben lomoltunk apummal mikor felsikitottam hogy ott egy eger. Apam mondta h ez nem eger hanem hori. Sikerult megfogni es gondoztuk. Ugy halalta meg hogy amikor setalni vittuk (nem vicc) levittuk egy vodorben kiengedtunknabparkban es ne ment el! De te ilyet ne csinalj mert tuti elmenne. Az enyémmel fogalmam se tudom miert volt ez. Aztan azt hittem hogy tok cuki haziasitott, de amikor bedugtam az ujjam csak megharapott. Nem veletlen RÁGcsáló...amugy tok cuki kis allatkák. Szeretik a gyumit :D

2020. szept. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

A tartásukkal kapcsolatban ezt az oldalt ajánlom. Megbízható minden infó le van írva.

[link]


Sajnos a neten és a közhiedelemben rengeteg téves információ kering róluk. Fontos hogy jó tenyésztőtől vegyél hörcsögöt és ne kereskedésben. Két hörcsög tenyésztő van az országban, a Smallsteps dzsungáriai törpehörcsögökkel foglalkozik, a Pezsi aranyhörcsögökkel. Ha neked messze vannak szerintem meg lehet velük beszélni hogy telekocsival elvigyék hozzád a hörcsögöt :)


Alapvetően két hörcsög van ami szelíd, bennük viselkedésben nincs is nagyon eltérés. A szíriai aranyhörcsög nagyobb, így valamivel nagyobb helyre és nagyobb felszerelésekre van szüksége, a dzsungáriai törpehörcsög pedig kisebb. Más típusú magkeveréket esznek.

2020. szept. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen tenyésztőtől vedd,a boltiak sok esetben agresszívao és nem feltétlen kézhez szoktatottak.


Ahogy a 2. Is írta talàn dzsungàriai vagy arany lenne a legjobb választás. Őket "egyszerű" tartani. Csak kérlek nézz nagyon utána mindennek előtt. Sok sikert!

2020. szept. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőkkel kapcsolatban íme egy kis segítség:


2 magyarországi tenyésztő:

Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög


Aki más néven fut, és tenyésztőnek mondja magát, az hazudik. Ők sajnos igazából szaporítók, tőlük nem szabad állatot venni.


Akár örökbe is fogadhatsz a Hörcsögmentéstől. Országos szervezet. Bármelyik opció mellett is döntesz (2 tenyésztő vagy örökbe fogadás), a szállítás telekocsival megoldható szinte bármelyik nagyobb településre. Kereskedésből vagy szaporítótól semmiképp se vásárolj!


Ezt is olvasd el:

[link]

2020. szept. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
93%

A hörcsögöknél fajok vannak, nem fajták. :)


Campbell: Magyarországon nincs, az egyetlen csoportban is tartható faj, külföldön nagyon népszerű. Annak idején jellemző volt az agresszió, mára ez csökkent.


Roborovszki: eszméletlen aprók, a legtöbb nagyon félénk és hihetetlenül aprók, nem jellemző, hogy kezesek lesznek.


Arany: nagy macik, habár a magyar állomány mérete jellemzően kb feleakkora, mint a külföldi tenyészetekben, vagy a Pezsinél. Nem jellemző az agresszió megfelelő vonalból.


Dzsungáriai: A legkritikusabb pont nemzetközi szinten, és ahogy olvastam a kommenteket, nem árt a tisztázás. VALÓDI dzsungi pillanatnyilag 7 db van az országban, 4 nálam, 3 pedig tőlem kikerült kölyök. Nincs agresszió, sőt, többségében inkább a tartózkodás jellemző, de mindenképpen minden extrémitástól mentesen. Rajtam kívül az országban nem beszerezhetőek, kizárólag külföldről.


Hibridek: Annak idején nem tudták, hogy a dzsungik és campbellek egy faj, így több évtizede véletlenül keverték a kettőt, ezek hibridjei hamar elterjedtek és azóta is dzsungiként nevezik őket, csak nem azok... A nagyon régen bekerült campbell vér miatt hajlamosabbak az agresszióra, a beltenyésztés miatt labilis természetre, instabil külső jellemzők, sok színváltozat - ez mind jellemző rájuk, ahogy rengeteg genetikai betegség is érinti őket.


Smallsteps Hams

2020. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A plüss🐹
2020. szept. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Első,te mit szívtál?
2020. szept. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
42%

Szia. Nekem dzsungáriai törpehörim van. Én nagyon nagyon szeretem, anyát és a hugomat ha benyúlnak a rácson, megszokta harapni, viszont okosak, mert engem pl amikor még kicsi volt(pár hetes) olyankor engem is harapdált, bele pisilt, bele kakilt a kezembe es harapdalt(hugomnak es anyanak es apanak is) de fél éves korára teljes mértékben felfogta, hogy én vagyok a gazdája és odajön hozzám ha hívom, nem pisil, kakil bele a kezembe, nem harap meg stb. Úgyhogy én őket ajánlom maximálisan. 1 rossz van bennük, hogy 1 nagyon max 2 évig élnek. A kicsikém már 1,4 éves, szóval már öregasszony, de attól még ugyan olyan lendülettel hajtja a kerekét😊😊 ha szeretnél tenyésztőtöl venni, akkor én nagyon tudom neked őt ajánlani:

Brutóczki József

1201 budapest

Szivattyú u. 23

06 30 259 8395

Torpenyul es kisragcsalo tenyeszto. Hajra.😉

2020. okt. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsó személy nem tenyésztő hanem szaporító. Ilyen helyről tilos állatot venni. A hörcsögök 2-3 de ritkán 4 évig is élhetnek. 1,5 évesen egyáltalán nem öregek.
2020. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Nekem eddig dzsungáriai törpehöriim voltak.

Kereskedésből hoztam őket. Ha kisebbek, és tudsz velük foglalkozni, nagyon meg tudnak szelídülni. Ha idősebb, és kereskedésből van, akkor nincs sok remény h meg tudnád őket szelidíteni. Én jártam már így egy 5 hónapos hörilánnyal.


Akit kisebb korában elhoztam, ő egy kisfiú volt. Ő is azért elég vad volt...

De szépen kézhez szokott. Először beraktam a kezem a ketrecbe, érdeklete hogy mi az, úgyhogy megszaglászta. De ha csak simán nyúltam felé, akkor támadta. Utána raktam az ujjam végére kaját (napraforgómagot) és hagytam hogy elvegye. Utána mindig úgy raktam a magot, hogy egyre közelebb legyen a tenyeremhez, hogy rá kelljen érte mennie a kezemre. A végén már a tenyerembe raktam a kaját. Utána úgy csináltam, hogy a 2 ujjam közé fogtam a magot, és úgy kellett elvennie. Közben beszéltem hozzá, ha hagyta hozzáértem, aztán egy idő után megszokta a kezemet.

Az is fontos, hogy megszokja a te kezedet. Hagyni kell, had szaglássza, nézegesse, mászkáljon rajta.

Az én hörcsögöm fő hobbija lett a kézből evés xd.

Ha csak simán benyúlok a ketrecbe nem támad, simán meg is tudom fogni, kézben percekig elvan, nem ficánkol, nem mászkál, csak nézelődik.

Viszont jó tanács: ha fiú a höri, nem ajánlom h csak úgy benyúlkálj a házába. Harapásveszély :D Mivel a fiúk jobban védik a helyüket. Előtte inkább zörgesd meg a forgácsot, keltsd fel a figyelmét, csalogasd elő, hogy tudja hogy nem "betolakodó". Ha előjön vagy csak látja hogy ott a kezed, akkor már nem fog megharapni.


Felszerelésekből egy nagyobb méretű kifejezetten hörcsögketrec, futókerék (ha szobában van ajánlom a csendes változatát) Etetőtál (volt kerámia és műanyag is, nekem a műanyag jobban bevált) Itatóból nekem golyós van. Házból faház. A másik hörinek műanyag volt, de a kis ablakrésznél szétrágta xd

Meg persze kell forgács, ebből jobb a pormentes.

A magkeverékje ne legyen a legolcsóbb... Nem azt mondom, hogy horráron kell hörcsögkaját venni, de ne legyen az az alja minőség se...

Mehet mellé neki szárított lisztkukac, ha a kajájában alapból nincs. Ritkán gyümölcsöt is ehet. Én néha rakok be neki szénát is. Befészkel vele, + rágcsálja is.

2020. nov. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!