Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kell szigetelt kisállatház a...

Kell szigetelt kisállatház a törpenyusziknak télire?

Figyelt kérdés
Egy emeletes nyusziketrecben laknak ketten a ház sarkánál. Kell nekik hőszigetelés vagy kibírják a telet?

2020. okt. 15. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell nekik mindenképp szigetelés, beszalmázott és szélvedett hely.
2020. okt. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Lehet, hogy kibírják, de inkább plüssállatokat tarts, ha csak az életben maradásuk a cél, nem a normális tartásuk.
2020. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Sokan télen kint fialtatják őket és a kisnyuszik nem fagynak meg. :))))

Az egy dolog, hogy ti fáztok kedves előttem vállaszolók, de a nyulak bundája jól szigetel. Ami nem hülyesség az a szélvédett hely és a szalma. Nem tudom, hogy mit értenek a szigetelt helyen de a szellőzés nagyon fontos az állatoknak.

2020. okt. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Én sem halnék meg 15°C-ban, de a f_szom tele lenne azzal, ha úgy tartanának.
2020. okt. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

#3 a szigetelés annyiból kell hogy a szél ne fújjón keresztül az ólon és valamennyire tartsa a nyuszi saját hőlyét.


A nyuszik ugye elbújnak az üregbe, avarba illetve egyéb szélvédett helyre és úgy melegednek.

A bunda nem véd a szél ellen, nem melegedsz te se ha kinn állsz a prérin és keresztül fúj rajtad a szél. Viszont egy fűtetlen épületben már jobban érzi magát az ember is ha nem fúj keresztül rajta a szél. Sokk komfortosabb.

2020. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#5 akkor nagyjából egyet is értünk. Csak azt szerettem volna mondani, hogy ami nekünk jó, a nyúlnak nem feltétlen, nyilván egy szobában tartott házikedvencet nem ajánlatos kivinni, de a hideghez szokott nyulakat sem bevinni.
2020. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fehér Nándor válasza:
100%

A nyulak a szabadban föld alatti üregekben élnek.

Védve vannak a széltől, és a föld némi meleget ad nekik.

Nagypapám idején a kertben egy gödröt ástak és a nyulak onnan tovább ástak maguknak odukat. Az emberek pedig létrán mentek le gondozni.

Manapság ez a módszer elavultnak számít. Ólakat építenek deszkából, és az ajtóra csirke hálót feszítenek, tehát alapvetően szellős.

Az anyanyulaknak egy viszonylag zártabb fészket is csinálnak, apám fiaztató ládának hívja.

Szalma kell nekik, vagy forgács, abba vackolják el magukat hidegben.

Az anya nyúl saját magáról tép még szőrt is a kicsinyei részére.

2020. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!