Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség lehet hogy a dzs....

Segítség lehet hogy a dzs. Hörim mérget evett!??

Figyelt kérdés
Esténként mindig kiszomtam rakni a konyhába a dobozával együtt, mert ugye a kereke zakatol. Ma reggel amikor elakartam dobni egy zacskót a szemetesbe (az úgy van, hogy van egy szekrény a konyhába és ott van bent a szemetes, és abba a szekrénybe még vannak fertőtlenítőszerek, mosókapszulák amiket a tányér mosóba kell rakni pillanatnyilag nem jut eszembe a neve bocsi stb) akkor pedig ott ült a szemetes mellett és rágott egy mosókapszulás zacsit (vagyis amibe van a kapszula ami a mosogató gépbe kell tenni.(nem tudom hogy szökhetett ki mert viszonylag nincs erre nagy esély és a doboz 1 méteres) Azután visszatettem a helyére a kis hörim (szerencsére ő nagyon szelíd állatka ezért nem futott el) de most a bundája össze van "ragadva" eddig nem volt ilyen..megnéztem nem is vizes csak a szörszállak úgy vannak egybe gyűlve mint amikor valaki hajat most és úgy össze "ragad" a haja... Félek hogy a mosókapszula zsacskóját amikor rágta valami baja lett esetleg bejutott a szervezetébe? ... Állatorvoshoz sajnos nem tudom vinni nincs rendelő a közelben... Kérlek segítsetek nagyon féltem... :(

2020. okt. 17. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgysem élnek két évnél tovább
2020. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
73%
Ha a közelben nincs rendelő, akkor viszed a távolabbiba! Nem értem, ez hogy lehet kifogás.
2020. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2es a közelben nincsen de az autáni közelbe zárva van esetleg mert hétvége és ami 4 órára van innen az is zárva.
2020. okt. 17. 09:46
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami nedves zsepivel törölgesd le hogy az esetlegesen ráragadt mosószert ne õ nyalogassa le magáról.
2020. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Ügyeletnek kell lennie valahol. De ha felhívsz egy egzós dokit, valószínűleg nem mondja azt, hogy pusztuljon el a hörcsög.

Egyébként mekkora a doboz (hány cm*cm az alapterülete)? Nekem a dobozból az jön le, hogy valami cipős doboz méretű apró valamiben tartod, ami lehet, hogy kartonból van.


[link]

2020. okt. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy 1 meteres és azért nem a ketrecébe tartom mert számomra túl kicsinek tűnik. Tudod mindenki magából indul ki és sajnálom hogy a hörcsögöm cipős dobozban tartod/tartotta ha már meghalt szegény a kinzásban
2020. okt. 17. 11:46
 7/14 A kérdező kommentje:
Hörcsögöd*
2020. okt. 17. 11:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok

Nem, nem magamból indulok ki, hanem abból, hogy a gyakorin a kérdezők többsége kb 30cm*15cm-es ketrecben tartja a hörcsögét, és a kereskedésekben is az ilyeneket ajánlgatják.

Örülök neki, hogy te nem tartozol közéjük, csak annyi hülyét láttam már, hogy mindenkitől megkérdezem (egyébként azt hittem, hogy a magassága 1 méter, egy kicsit félreérthetően írtad).

A szökéshez... Miből van a doboz? Nem tudja kirágni magát? A mókuskerekét nem tudja megfogni a forgács, hogy ki tudjon rajta mászni? Jó lenne ha megtudnád, hogy hogyan szökött meg, mert máskor is megtörténhet.

Állatorvossal beszéltél már (telefonon)?

2020. okt. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A doboz műanyagból van ilyen nagy tárolódoboz nem tudná kitágni és van rajta mindig tető persze hagyok helyet hogy szellőzzön
2020. okt. 17. 12:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a szellőzőn mászhatott ki. Ha csinálsz egy keretet a doboz tetejére, amire pontheggesztett hálót erősítesz, akkor azt tudod nyitni csukni (leszedni, felrakni), szellőzik, és nem fér ki rajta a höri.
2020. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!