Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egereket, patkányokat hogyan...

Egereket, patkányokat hogyan tartsam távol?

Figyelt kérdés

Egy vályog épületben tartok állatokat (törpenyuszikat, fűtött házban nagy ketrecekben (200cm*100cm), ivartalanítva, kedvencként), és bár a lehető legjobban próbálom elzárni a kaját, megjelentek az egerek, patkányok (valószínűleg a szomszédból, ahol disznót, tyúkot tartanak). Különböző csapdákat próbáltam kirakni, de pár nap alatt megismerték, és azóta egyet sem sikerült megfognom. Mérget nem igazán szeretnék kirakni, mert van kutyánk is (nem mehet be a nyulakhoz, valójában inkább szobakutya, de a dolgát végezni, szaladgálni, ugatni kijár) aki előszeretettel vadászik kisrágcsálókra, és félek, hogy megfogja a mérgezett kártevőt. Valójában nem is igazán vagyok az ölés híve, nem is akarom, hogy a mérgezésben hosszú kínok között pusztuljanak el az állatok. Ha csak lehet inkább távol tartanám őket.

Van valami módszer, amivel távol lehet őket tartani, és a nyulakra, kutyára sincs rossz hatással?

(Kérlek azt ne írjátok, hogy ezek csak kártevők, ki kell irtani őket, már hallottam egy párszor)



2020. okt. 22. 20:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Csaléteknek régen gipsszel összekevert lisztet tettek ki. A rágcsáló gyomrában a gipsz megkeményedett. Hogy ez igaz-e, azt nem tudom.
2020. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg azt, h egy görénytenyésztőtől vagy akinek van csak simán házikedvence, elkéred az almot (vagy görényszagú rongyokat) és azt elhelyezed stratégiai pontokon.
2020. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

A görényalom még nem is jutott eszembe. De a görény nem természetes ellensége a nyúlnak? Csakhogy a nyulakat zavarná-e a szag.

Azért megpróbálok körbekérdezni, hátha valaki a közelben tart görényt.

2020. okt. 22. 20:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Van elektromos egérriasztó, de nem tudom, hogy hat a nyulakra.
2020. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Igen arra én is gondoltam, de félek, hogy a nyulakra sincs jó hatással.
2020. okt. 22. 21:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát kutya! De komolyan, írtad is. Esetleg egy két macska.
2020. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Macska, elvefogó
2020. okt. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mármint az épülettől gondoltam távoltartani a kártevőket, hogy ne járjanak be a nyulakhoz. Ha oda kutyát, macskát zárok be, azzal a nyulakat is stresszelem.
2020. okt. 23. 09:44
 9/11 A kérdező kommentje:
#7 az élvefogót egyébként is írtam, hogy már nem működik, egyszerűen nem mennék bele.
2020. okt. 23. 09:45
 10/11 A kérdező kommentje:

*mennek bele

Autocorrect

2020. okt. 23. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!