Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam ferdén tartja a...

PetiBence kérdése:

A nyulam ferdén tartja a fejét, mi lehet a baj ? ( sztori lent)

Figyelt kérdés
Múlt pénteken arra lettünk figyelmesek hogy a házi nyulam aki 5 éves , kicsit ferdén tartja a fejét , mivel amikor észrevettük akkor még este volt és úgy gondoltuk ő maga tartja úgy ezért nem foglalkoztunk vele , másnap is láttuk hogy úgy tartja , azonnal indultunk fel pestre , ami tőlünk messze van de azt a rendelőt mondták a legjobbnak , fenthagytuk, na most, azóta nem tudjuk hogy a fejét miért tartja úgy, mert amióta fenthagytuk a bele egyszer elzáródott, anyámék felmentek adtak neki simít, zöldet és és akkor megjavult a bele , most este meg kapom a hírt hogy most nem elzáródott neki hanem elgázosodott, és most 8 óra van és messze lakunk , de viszont azóta sem jöttek rá hogy a fejét miért tartja úgy , amit nem említettem hogy a fogát csiszolták mert csúnya volt és van valami gyulladás szájában amire szintúgy nem jöttek rá mitől van zárójelben mondom hogy szerintem attól mert a legjobb rendelő/kórház vagy hogy mondjam , szarnak a nyúlra mert szerintem a beigazolódás a stressztől van vagy szőrcsomótok amit egy oldó feloldana . Most jönne a kérdés amiből több is lenne: Szerintetek mitől tarthatja úgy a fejét ( szerintem nem cuniculi, mert akkor már történt volna valami) , Szerintetek ha túl is éli amiben nagyon reménykedem , hazahozzuk vagy maradjon , szerintem így is úgy is hazahozzuk pihenni de azért megkérdezlek titeket is.

#kórház #házinyúl #nyúlbetegség #Bélzáródás #Ferde fej
2020. okt. 23. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Melyik állatkorházba vittétek? Nem tájékoztattak arról, hogy miért tartja oldalra a fejét?

Ha enyhén tartja oldalra, és a fülét is lehajtja, akkor lehet akár fülgyulladás, de cuniculi is, ha a fejét tartja oldalra, erről a dokinak kell tájékoztatnia.

A többit nem tudom miért van, de ha a vélemények szerint a legjobb egzotikus állatorvosi rendelő, akkor bíznod kell az orvosban, hiszen ő végezte el az egyetemet. Te is itt csak tippelgetsz, ahogy látatlanban én is, és a többiek is, de mivel nincs orvosi diplománk így mást nem is tudunk. De amúgy ha nem adják ki, akkor biztos komolyabb, mint egy egyszerű fülgyulladás.

Ha a doki hazaengedi, akkor szerintem vihetitek, de érdemes másodvéleményt kérni (bár ez nem nyulas, sztori hanem az enyém, de nekem újszülöttként kiderült, hogy szívbetegségem van. A doki (aki állítólag az egyik legjobb volt) azt mondta, hogy nem kell semmit tenni velem, egyáltalán nem súlyos, hazamehetek. Az volt a szerencsém, hogy a másik orvos is megakart vizsgálni, mert kiderült, hogy az első doki hülye volt, és ha nem kezelnek, valószínűleg belehalok a betegségbe. Ha egyszerűen hazavisznek a szüleim, és nem visznek át a másik orvoshoz, akkor most lehet, hogy nem lennék itt).

2020. okt. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hova vittétek dokihoz?

Exopet vagy Focusvet?

2020. okt. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kicsit javítók a dolgokon, Budapesten van az Exopetben ha jól emlékszem. Úgy értettem hogy nem tudjuk hogy mi van a fejével hogy 1 hét alatt nem jutottak semmire a fogcsiszolas on és a tétlenkedésen kívül, mert amint a szüleim felmentek adtak neki pocaksimit3 és szőroldót egyből másnapra elmúlt a bélzáródása.
2020. okt. 23. 20:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt még szeretném megkérdezni, hogy egyéb tünetei vannak-e? Mármint, hogy pl.: koordinálatlan mozgás, vagy valami, a ferde fejtartáson, fogproblémán, és bélproblémán kívül.

Nem vagyok állatorvos, csak puszta kíváncsiság.

2020. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs
2020. okt. 23. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!