Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha nem szereti...

Mit csináljak, ha nem szereti a kutya a tengerimalacokat?

Figyelt kérdés
Van egy hörcsögöm, és van jelenleg 2 kutyusunk. Az egyik le se szarja, viszont a másik aki benti kutya(előszobában van) ha bejön, olyankor elkezd ugatni és kaparni a ketrecet stb. Az előszobából nyílik egy nagy szoba, amit meg fogok kapni, de ezálltal a kutyát oda be fog kellenni engednem(ne értsetek félre, én kutyusom és imádom) csak hamarosan kapni fogok 2 tengerimalacot, aki szintén ugyebár a szobámban lesz. Ugye a tengerimaliknak nagy ketreceik vannak és ezért én is a földre tenném, de félek, hogy akkor a kutya zaklatná őket is és bajuk lenne, nem tudnám őket kiengedni a szobámban szaladgálni, mert ha ki is zárom a kutyát addig a szobámból, attól még ott van a kutyaszőr és nem akarok minden nap 3 szor vagy 2 szer felporszivozni. Szerintetek mit csináljak? Én még arra gondoltam, hogy vagy felállítok a szobámban egy ketrec nagyságú részen rácsot, amit a kutya nem tud átugrani és akkor oda leteszek almot vagy fürdőszoba szőnyeget és akkor ott lesznek, vagy egy nagyobb helyet kerítek el ráccsal és azon belül lesz a ketrec és ha kijönnek, akkor oda engedem ki őket szaladgálni. Szerintetek melyik a jobb vagy mit kéne csinálnom? A kutya egy törpe pincser. Köszönöm előre is a válaszokat!<3

2020. okt. 29. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
nagyobb hely ráccsal, és azon belül ketrec. nekem ez tetszene, így elsőre. azért legyél mellettük, ha ki vannak engedve, és ott a kutya is...
2020. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Az az igazság, hogy a kutya mint ragadózó, és a tengerimalac, hörcsög, mint zsákmányállat, természetes ellenségek. Ha a kutya nem bántja, akkor is stresszeli a malacot a jelenlétével. Ha teheted inkább ne engedd be a kutyát a szobába, de az lenne a legjobb, ha legalább a malacokról lemondanál, ha már a höri veletek él. Ha rácsot építesz, akkor a kutya ugyanúgy fogja ugatni stb., csak van egy nagyobb rács köztük.
2020. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem a hörit és a leendő malacokat kell elszigetelni, hanem a kutyát megnevelni. Nevelés kérdése az egész. Ha ugat, vagy bármivel próbálkozik, tiltani kell. Ha nem reagál rájuk, akkor meg dícsérni. Olvasgass kutya nevelés témában.
2020. okt. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ne szerezzetek be tengerimalacot. Még akkor sem túl jó ötlet, ha a kutyát kizárod egy babaráccsal.
2020. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Nekem papagájok vannak kutya mellett, a kutya jött később. A madarak röpdében vannak, és az még el van kerítve egy babaráccsal, viszont így is kellett másfél év, hogy a kutya egyáltalán ne próbálja a madarakra ráhozni a frászt, most már nyitva merem hagyni azt a szobát, ahol a madarak vannak, ha elmegyek itthonról, mert megszokták egymást. Viszont az én kutyámban nem erős a vadászösztön. Egy tacsi, terrier keményebb dió, akár lehetetlen is lehet az összeszoktatás, ha ösztönerős.
2020. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 akela70 válasza:
54%
Adj más kaját neki, amit szeret.
2020. okt. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
A kutya a puszta jelenlétével is stresszeli a malacot. Szóval zárd el a malacot a kutyától, hogy ne tudjanak találkozni.
2020. okt. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekünk nyuszi van egy kutyával. A nyúl egy hatalmas ketrecben van, amit a kutya át tud ugrani. Mostmár nem ugorja át, mert le szoktuk szidni és mindik kitesszük a ketrecből. Mostmár csak orron nyalja a nyuszit.🐇


Szerintem próbáld összeszoktatni őket, de mindig legyél ott. Először fogd meg a kutyát, és úgy oróbáld meg.

2021. jún. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!