Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik kisállatot ajánljátok?

Melyik kisállatot ajánljátok?

Figyelt kérdés
8 és 10 éves lányaim kb 8 és 10 éve rágják a fülem háziállatért. Nem igazán szerettem volna, mert a munka és Ők minden figyelmem lekötötték, nem akartam állatról is gondoskodni. Viszont nagyon sok időt töltenek olyan barátnőknél/rokonoknál ahol van kisállatka, és hát az én szívem sincs kőből, látom mennyire hiányzik az életükből. :) szóval: olyan kéne, ami nem eszik egész álló nap (pl.: tengerimalac) és nem kell naponta takarítani (pl.: nyúl) hanem mondjuk reggeltől délutánig elvan a saját ételével, 4kor tudnék neki legközelebb ételt adni, nem gond ha eszik friss zöldséget/gyümölcsöt is. Kislányok játszhatnak vele, persze csak ha ott vagyok, tehát lehessen napi 1-2szer kivenni, simogatni stb. Ne harapjon természetesen,és elég legyen heti 1 takarítás,amit a lányok csinálnánk hétvégente.
2020. nov. 1. 17:38
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Pedig a tengerimalac szerintem jó ötlet lenne, elég jól bírják a simogatást, elég naponta egyszer enni adni neki, ráadásul mivel párban kell legalább tartani őket, lenne két mali, amiből az egyik az egyik gyereké, a másik a másiké.

A nyuszi nem szereti az állandó nyüstölést, a hörcsögök pedig pláne, ráadásul éjszakai állatok. Esetleg csincsilla, degu vagy hasonló lehet még megfelelő, de ezekről nincs saját tapasztalatom.

2020. nov. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
27%
Nyuszi vagy tengerimalac?
2020. nov. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Tengerimalacot egyáltalán nem ajánlom, volt már 10, nem elég hetente takarítani, nem elég 1 vagy 2szer etetni mert egész nap visít. Az egész szoba forgácsban úszik mert ahogy fut kirepül a ketrecrácsokon, minden nap söpörhettem.

De szinte mindenféle kisállatunk volt már, hal, hörcsög, sün, tengerimalac, mindegyiket szerettem, de különösebben nem lehet kötődni hozzájuk, és az életük is rövid. A gyerekkorom kb abból állt hogy évente elhunyt valamelyik, pedig tovább éltek mint az átlag élettartamuk.

Aztán lett egy macskánk, kevesebb gond van vele mint bármivel, vele nőttem fel végül és úgy szeretjük mint egy mindenkori családtagot. Szóval szerintem gondold át ezt a kisállatosdit.

2020. nov. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Macska.

A lányok felváltva tudnak takarítani utána.

2020. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
86%

Én értem a leírtakat, a kislányok már a szülőszobában (amikor még beszélni sem tudtak) már kisállatért könyörögtek.

Tapasztalatból mondom, hogy egy 8-10 éves gyerekben aligha van annyi empátia, beleérzés, kötelességtudat, hogy rendszeresen gondoskodjon egy élőlényről. A munka és a törődés, odafigyelés elsősorban mindenképpen a szülőre hárul. Gyerekeid még csak a játékot látják az állatban és nem azt, hogy egy érző, biológiai szükségletekkel rendelkező halandó élőlényről van szó, aminek az élete vagy pusztulása tényleg az ő kezükben van (gyermeklélektan).

Ezért én azt ajánlom, hogy ha már mindenképpen élőlény kell, akkor egy-két igénytelen díszhal kevesebb törődést kíván és esetleg hetekig elvan etetés nélkül is.

2020. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Macska

De fontos, hogy olyan macskát fogadjatok örökbe amelyik nem gyerek és nyugodt fajta

Fontos, hogy a lányaid rendesen meg legyenek nevelve, a macska veszélyes lehet ha nem tudják, hogyan bánjanak vele

Macskák között nőttem fel, tudom miről beszélek, egyet odacsap kiengedett karommal és már meg is van a seb, gyorsan gyógyul, egy kicsit vérzik is de ennyi, nem kell egyből megverni a macskát, kidobni stb.,őket tisztelni kell

2020. nov. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Rágcsálót nem javaslok. Főleg nem egeret vagy hörit.
2020. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

18:19 nem értem a kioktató stílust, leirtam, hogy én etetném, es a gyerekek felügyelet mellett lennének vele.

A férjem foggal körömmel tiltakozik a macska/kutya tartás ellen. :(

A sünit bonyolult tartani? Tudtommal macska kaját és lisztkukacot eszik

2020. nov. 1. 18:37
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért nem lehet macska vagy kutya, ha süni és nyuszi szóba jöhet. Semmivel nem könnyebb ezeket tartani. Ha macska nem való lakásba, akkor nyúl milyen alapon ?
2020. nov. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%
Tudom, hogy kisemlősök kategória, és nem akarok alkalmatlankodni, de ha esetleg érdekelnek a kicsit "egzotikusabb" állatok, akkor tudom ajánlani a leopárdgekkót, szakállas agámát, görög ékszerteknőst. Volt már 5 hörcsögöm, tudom milyenek ezek a kistestű rágcsálók . Ha szerencséd van akkor nagyon aranyos , viszont ha nincs akkor a gyerek egy életre megutálhatja a kisállatokat. A hüllőknek megvan az az előnye, hogy csöndben vannak és nem piszkolnak nagyon. Egyedüli probléma a világítás költsége, és az étrendjük lehet.
2020. nov. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!