Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Dzsungáriai törpehörcsög...

Dzsungáriai törpehörcsög tartás 101?

Figyelt kérdés
Korábban volt ilyen hörim csak az nagyon nagyon régen volt és nem emlékszem már az alapokra se. Ezt választottam ki, mert olyan picik és aranyosak. Sajnos macska, kutya ilyesmi nálunk nem lehet. Ezért valami kisebbre gondoltam mint a dzsungi. Legfontosabb a lakhelye, én bevallom ketrec ellenes vagyok, és látom sok höris oldal is. Belinkelnétek majd, hogy ti hörcsög tartók milyen höri lakhelyetek van vagy milyet ajánlotok? Mert neten keresgéltem, de mindenhol csak ketrecet adnak és elég kicsik. Szeretném ha elegendő helye lenne neki ahol sokat mozoghat. Milyen felszerelések kellenek neki? Őt egyedül is lehet tartani vagy kell társ hozzá? Honnan lenne érdemes venni hörit? Milyen kajákat ehet és hetente hányszor? Szóval minden fontos tudnivalót szeretnék tudni. Most jönnek a tipikus kommentek mint a "miért nem ovlasol utána neten, googleon.."azért mert személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi, véleményekre. És igen olvastam neten róluk, de plusz infó senkinek sem árt. Nemből melyiket érdemes venni vagy van valami extra külömbség lány és fiú között? Köszi a válaszokat előre is! 23L

2020. nov. 12. 05:40
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja kimaradt még, hogy láttam sok videót höri terráriumokról és azok dekorálásukról. Asszem néhányban forgács mellé még ilyen termőtalajt? is tesznek amit a höri szeret elvileg, tényleg jó ha olyat is rakok neki? Meg aból melyik talaj a legbiztonságosabb? Meg láttam növényeket is raktak neki, amik gondolom hörcsög barát növények, de kérdésem melyik növények hörcsögbarátok? Sok hörcsög videóban valamilyen ikeáss szekrényt használnak ketrecnek és oldalra fordítva egészen praktikus, de neten nemtalátam hozá tetőt csak a szerkényt. Tetőt hogy lehetne hozzá készíteni vagy venni? Szerintem ez az ikeás szekrény vitrin lenne a legjobb neki :D. akkora nagy,
2020. nov. 12. 05:52
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
Próbáld meg még a karácsonyi őrület előtt beszerezni, mert szerintem mindenki hörcsögöt akar majd karácsonyra, és sok helyen esetleg elfogy.
2020. nov. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem mostanában akarok, majd valamikor. Csak előtte érdeklődök még. Ja és olyan irjon aki ténylegesen tud válaszolni a feltett kérdéseimre...
2020. nov. 12. 06:49
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Tehát. Bemész egy állatboltba és ott biztos lesz terrárium. Vastag forgács sok bújó, itató, ha szeretnél etető tálat is vehetsz. Mundenképp egyedül tartsd. Vegyél tenyésztőtől, vagy fogadj örökbe. Vegyél ni hörcsögnek való magkeveréket, és abból kb. Egy maroknyit naponta. Emellé én minden nap szoktam neki zöldséget adni. Hetente kb. Egyszer zöldség helyett gyümölcsöt. Nem kell neki se termőtalaj se növény. Még fürdöhomokot tegyél be neki egy lapos edénybe. ( csincsillahomok)
2020. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
#4 vagyok. Amúgy ha bármit nem tudsz, elbizonytalanodsz, a hörcsöginfo.hu oldalon minden fent van.
2020. nov. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
örökbefogadni hol lehet? _:Deddig csak macska meg kutya örökbefogadó oldalakról tudok :)
2020. nov. 12. 08:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A Hörcsögmentésnél a Facebookon
2020. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Hörcsögmentést keresd meg a fb-on.
2020. nov. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is a mentésre voksolok. Illetve a horcsoginfo oldalon tényleg minden hasznos tudnivalót megtalálsz.


Tartási alapelvek törpehörcsögök esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem

számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm

átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is

2020. nov. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögöket csak egyedül szabad tartani. Tehát társ egyenesen tilos. Darabokra téphetik egymást szó szerint.


Itt vannak inspiráció ötletek:

[link]


Az etetésre vonatkozóan én is a horcsoginfo oldalt ajánlom. A táplálás menüpont alatti almenüpontokban csomó hasznos info van. Ott fel van sorolva az is hogy melyik magkeverék megfelelő. Növények közül az adható ami ezen az oldalon illetve a glirex.hu oldalon fel van sorolva.

2020. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!