Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikor tépik meg magukat az...

Mikor tépik meg magukat az anya nyuszik?

Figyelt kérdés
tegnap szénából már megrakta a fészkét az egyik anya nyuszim, ma reggelre már meg is tépte magát, de kisnyuszik sehol... szerintetek várjak, vagy valami gond lehet, valamit rosszul csináltam?

#nyúl #kisnyúl #megtéptemagát
2020. nov. 21. 13:46
 1/2 anonim ***** válasza:
59%

Van amikor kicsit hamarabb tépik meg magukat, van amikor csak közvetlen fialás előtt, sőt olyan is előfordul, főleg első fialásnál, hogy egyáltalán nem szednek szőrt (ez a te esetedben nem releváns).

Emlékszem, hogy gyerekkoromban (pár évtizede), volt olyan nyulunk, aki egy héttel a fialás előtt megtépte magát, és volt amelyik csak a fialás napján, de mind szépen felnevelte a kölykeit.


Mikor volt a bakkal, kb. mennyi ideje vemhes?


Van még egy kérdésem, ami nem a kérdésedhez tartozik. Én is tanultam, felnőttem, és rájöttem hogy miért nem jó buli ismeretlen genetikai hátterű nyulakat szaporítani.

A nyulakat vágásra tartod, vagy elakarod adni a kölyköket házi kedvencnek?

2020. nov. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legutolsó "rendnél" hétfőn már kész volt a fészek teljesen, de csak csütörtökön lettek meg biztosan a kisnyuszik.

(Nem házikedvenc fajta, az anyára szoktuk hagyni a dolgokat. 2 hetes koruk előtt nagyon nem is nézzük meg a kicsiket.)


De azt is megemlítenem, hogy olyan is volt, hogy a nyúl csinált fészket szőrrel s mindennel, de vemhes nem volt. (A bak még nem volt ivarérett a pároztatáskor.)

2020. dec. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!