Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúl kisgyerek mellé?

Törpenyúl kisgyerek mellé?

Figyelt kérdés

Valahol azt olvastam, hogy nem jó, valahol meg, hogy ideális háziállat a nyuszi gyerekek mellé. Másfél és három évesek a fiai.

Tapasztalatok ez ügyben?


2010. aug. 11. 09:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A nyúltenyésztők gyermekei kénytelenek úgy felnőni, hogy cuki, aranyos a nyuszika, de megesszük.
2010. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

mi nem akarjuk megenni :)

házikedvenc lenne

2010. aug. 11. 09:41
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát a három éves mellé már lehet,ő már eljátszik vele,de egy másfél éves még úgysem nagyon foglalkozik egy nyúllal.

De persze meg kell tanítani nekik,hogy csak simogatni szabad,nem összenyomni.Persze,ezt a kisebbik még úgysem érti.Én a helyedben várnék még pár évet.Az első saját állatomat 8 évesen kaptam(kiskutyát,még most is él).Utána sorra jött a többi:10 évesen hörcsög(ő már meghalt:(),12 évesen még egy kutya,és most,14 évesen pézsmateknős.

Szóval szerintem ráérsz még vele:)

14/L

2010. aug. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha van lehetőségetek, hogy eleget mozogjon a nyuszkó, és időtök-pénzetek rendszeresen almot cserélni neki. Nem tudom, milyen helyen laktok, én pl. panelba nem ajánlom, csak ha van egy kis udvar, ahova ki tudjátok engedni. Nekem volt, de ide panelba nem jó, nincs elég tere, meg itt megállt az a jellegzetes szag, még takarítás után is, hiába volt szellőztetve, sajnos olyan a lakás kialakítása, hogy megáll a levegő, és ha kereszthuzatot csinálunk, akkor meg az ajtók vágódnak be. Úgyhogy a nyuszit el kellett ajándékozni, most jobb helye van.
2010. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Van egy hátsó helyiség, tehát a lakásban nem lenne szag. ott lenne a ketrec. Persze kiengednénk a lakásba ugrálni, és van kertünk is, ami ráadásul füves és el van zárva a kutyáktól. Ha a gyerekekkel kint vagyunk játszani, kint lehetne velünk. Szerintetek?
2010. aug. 11. 09:46
 6/16 anonim ***** válasza:

Sztem nyugodtan:)

Főleg,ha van nagy füves terület és a kutyáktól is védve van és ki engeditek,akkor sztem nagyon jó lesz a nyuszinak:)

A 3éves fiadat sztem jobban fogja érdekelni a nyuszkó,mint a másfél évest max majd nyomorgatja:)

2010. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

És az a legjobb, hogy a nagyobbik fiam azt akarja, hogy Pistának nevezzük el. A Verdákban hívták a kombájn-t Pista Bá-nak :D

Elég vicces nyuszinév... :D

2010. aug. 11. 10:36
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szülője válogatja. A mai szabadnevelésű gyerekek mellé semmiképpen nem való, aki ténleg, rendesen neveli a gyerekét és megmondja neki szigorúan, ellentmondást nem tűrően hogy a nyúl nem játék, csak akkor nyúlhat be hozzá amikor ott van egy szülő vele, akkor is csak óvatosan simogathatja és nem nyúl a szájához, fülét, farkát, bajszát nem fogja meg. Akkor lehet.
2010. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

13-15 éves kor alatt minden olyan hobbiállatkát megunnak a gyerekek, amelyik nem képes viszonozni a szeretetet.


Később is csak a magányosság kompenzálása, díszállatba kapaszkodni.


Kutyán esetleg macskán kívül ritka egyed az, amelyik érzelmeket fejez ki. (Delfin, ló gondolom nem jön számításba.)

2010. aug. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
11:58 - Nimfapapagájaim vannak, nem kevesebbek (érzelemkifejezésben se), mint a kutyák vagy macskák. Tudom, hogy sokan csak a kutyákat és a macskákat tartják házikedvencnek, és más állat semmit se ér a szemükben kedvencként, de tévednek.
2010. aug. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!