Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Éjjelre is kell mag a hörinek?

Éjjelre is kell mag a hörinek?

Figyelt kérdés
Reggel mindig adok neki magokat, és kis zöldséget változatosan, viszont ilyen este 10 körül teljesen üres a tálja. Adjak neki akkor? Vagy elég reggel?
2020. nov. 26. 02:27
 1/8 anonim válasza:
72%
adjal mert enni attól kene hogy este van gondolj bele végülis éjszakai állat.kaját fog keresni
2020. nov. 26. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy van berendezve a vacka. A hörik általában teletömik magukat, aztán kirakják a "házukban". Nézd meg, hogy mennyit tesz félre, és az alapján döntsd el. :)
2020. nov. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Beraktároz. Ha nincs házikója vagy valami amiben elbújhat(nagyon ajánlott(, akkor valamelyik sarokban az alma alatt kell lennie
2020. nov. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%
Törpének napi 1 teáskanál mag kell, aranynak napi 1 evőkanál. Ha ennyit kap reggel, akkor este már ne adj neki, mert akkor túl sokat raktároz, és nem fogja mindet megenni. Csináld azt, hogy magot reggel kap, zöldséget meg este. A fehérjére is figyelj, az 2-3 naponta kell.
2020. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem nem kell neki adni. Hidd el , biztos rakott félre. Csak pazarlás lenne
2020. nov. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Az én hörcsögeim előtt mindig volt mag az etetőben, nem is vitték el sehova, tudták, hogy sosem fog elfogyni. Akinek meg egy kanálnyi mag kidobása pazarlás, az ne tartson állatot!
2020. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen megnéztem és az emeletes háza emeletére!!!!tette:D még csak el se dugja, hogy könnyebb legyen megkeresni
2020. nov. 26. 10:11
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem értem, miért lettem lepontozva. Bizonyított tény, hogy törpéknek napi 4-12 g mag kell, ami kb 1 teáskanálnyi, aranynak pedig napi 8-20 g mag kell, ami nagyjából egy evőkanálnyinak felel meg. Ha többet kap, előbb ösztönösen a hizlalóbbakat fogja megenni, válogatni kezd, így nem jut hozzá minden fontos tápanyaghoz.


De kimásolom azt is, akit a glirex oldalon lehet olvasni. Az az egyik leghitelesebb info.


"A pontos mennyiség egyedenként eltérő. A legoptimálisabb etetés, ha kedvencünk annyi eledelt kap, amennyit 24 óra alatt elfogyaszt, és csak minimális mennyiséget tud elraktározni belőle, a meghagyott magok száma elenyésző. Ezt a mennyiséget minden gazdinak hörcsögéhez mérten kell kitapasztalnia és beállítania, belekalkulálva minden egyéb csemegét, nassolnivalót. Fontos, hogy kedvencünk némi eledelt el tudjon raktározni, hiszen egy hörcsög ösztönösen gyűjtöget az ínségesebb időkre, és ha ezt nem teheti meg, feszültté válhat. Ugyanakkor nagyon fontos az is, hogy ne etessük túl! Ha túl sok eleséget kínálunk kis barátunknak, ösztöneinél fogva válogatni fog. Elsődlegesen a hizlaló, kalóriadús falatokat veszi magához, hiszen a vadonban ezekre van szüksége a túléléshez, azonban fogságban ez elhízáshoz és számos betegséghez vezethet. Az eleség nagymértékű kiválogatásával a szervezete nem kap meg minden szükséges tápanyagot, hiánybetegségek alakulhatnak ki, nem beszélve arról, hogy mennyi eledel megy kárba, amikor kiöntjük a maradékot. Az ideális napi adag kialakításával a válogatás megszüntethető."

2020. nov. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!