Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet myxomatozis? állatorvos...

Lehet myxomatozis? állatorvos tud kihozni vakcinát?

Figyelt kérdés

A környéken járvány van, a szomszédban is felütötte már a fejét és hiába mondtam apunka pénteken, azóta sem hozott még vakcinát és nem is siet vele. 3 nyuszink van, bak, anya 6 kicsivel ami növendékként egyzser violt oltva, de úgy tudom évente ismételni kell és egy növendék amit megtartottunk.

A bak szeme sarka ma piros lett és kicsit duzzadt, kicsi váladék volt az orránál, de csak egészen kicsi. A növendék fülén van egy száradt-véres seb. Lehet hogy máris elkapták? Az anya lehet hogy még védettebb mert régen kapott vakcinát? Ha a körzeti állatorvost kihívom tud hozni 3 db vakcinát vagy rendelni kell és soká hozzák meg? a szomszédék rendeltek, azért kérdezem. Tudom h a beteg állatot már az oltás sem védi meg, de az anyán jó lenne segíteni, h a 6 kicsi ne pusztuljon el(1,5 hetesek még csak, anya nélkül nem maradnak meg).

Az is lehet h csak megsértette vmi a szemét, pl. a széna, olyan sebet meg máskor is láttam már, vszeg elvakart szúnyogcsípés.

Honnan tudjam hogy myxo e és mit csináljak, különítsem őket el(az anyától külön ketrecben de egy légtérben vannak)?


2010. aug. 11. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a nyulaim valószínű hogy myxomatozisban szenvednek :( Szóltam az állatorvosnak elmondtam a tüneteket és már ki sem jött mert azt mondta hogy valószínű hogy már az egész állomány megkapta :( Most várjuk a véget :S

Az enyimeknek szemölcs szerű dudorok vannak a szemei körül,úgyhogy ez tuti myxo,meg a füleik az egyiknek sebes belül a többinek piros foltok vannak rajta,amelyiknek nem "szemölcsös" a szeme annak be van dagadva úgy hogy alig lát.És egy anyám már elpusztult,a végén már alig kapott levegőt :(

Ha myxora gyanakszol akkor ne várj míg apud hoz oltóanyagot,hanem menj el az orvoshoz és kérj tanácsot.

Ha én rögtön szólok a dokinak amikor megláttam a sebet az első fülén akkor lehet hogy a többi még menthető lett volna.

A szunyogcsípéssel vigyázz,mert azzal is terjed a betegség,az enyémek is így kapták el :S

2010. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez még nem biztos, hogy myxomatózis, de jobb lenne, ha beoltanátok, minél hamarabb.

az a seb, amit mondtál lehet egy eygszerű szúnyogcsípés, amit a nyuszi kivakart. (nem minden szúnyog terjeszti a myxo-t)

sok szerencsét hozzájuk! :)

2010. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát, köszi!
2010. aug. 11. 15:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha esetleg mixomatózis lenne egy kicsi remény legyen benned mert az én nyuszim is meggyúgyult! AZ a szerencse hogy elmúlt a szúnyogszezon. Ha most oltjátok be az nem használ mert az csak 1-2 hét múlva hat.



Sok szerencsét

2010. aug. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

05:38-as

hogy gyógyult meg a myxo-ból a nyuszid?


Akkor még van reményem nekem is?


első voltam

2010. aug. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!