Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulak éreznek nemi vágyat...

A nyulak éreznek nemi vágyat ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Hozzám került egy kb. 1 éves bak törpenyuszi, és szeretném ivartalaníttatni (részben egészségügyi okokból, részben mert szeretném másik nyuszival összeszoktatni). A másik nyuszin bár ivartalan, de nőstény. A szüleim segítenek az orvosi költségekben, mert én 17 éves vagyok.

Apám azt állítja, hogy nem szabad ivartalaníttatni a nyulat, mert szörnyű lesz neki mivel ha összeszoktatom a nőstényemmel, ugyanúgy hajtja a nemi vágy, csak nem lehetnek kölykei. Ő azt mondja, hogy külön kell őket tartani, de nem foszthatjuk meg a nyuszit a férfiasságától. A nőstényem még kiskorában lett ivartalanítva, azt mondja apám, hogy ha kicsi lenne a bak, még meg lehetne csinálni, de 1 éves nyúlnak, már nem lehet, mert az ösztönei már beindultak.


Az én álláspontom, hogy a nyuszi nem úgy fogja fel a kölyköket, mint mi, így nem is lesz szomorú ha nem lehet neki. Azon kívül, szerintem ha kiürülnek a nemi hormonok nem lesz ami hajtsa őt, ezért nem is akar majd kölyköket.


Szerintetek melyikünk álláspontja a helyes? Annyi pénzem van, hogy csak néhány ezer forinttal kell a kezdetben besegíteniük a szüleimnek az ivartalanítással, szóval nem a pénz lenne az akadály.


2020. nov. 29. 19:00
A kérdező szavazást indított:
A te állaspontod a helyes.
Apád mondja jól, neki van igaza.
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A nyúl ösztönből szaporodik, nem nemi vágyból.
2020. nov. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus, a pasik mindig a hím állatok ivartalanítása ellen vannak, mert úgy érzik mintha őket kasztrálnák...

Még jó hogy neked több eszed van mint édesapádnak.

2020. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz nemi vágya.


Ettől függetlenül akár a bak akár a nőstény is végezhet majd párzó mozdulatokat dominancia harc miatt. Bár gyakori, hogy az asszony bubulja majd a kis hapsit.

2020. nov. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ivartalanított bak nyulam van, egyből a műtét után abbamaradt minden nemi vágyra utaló jel. Nem hágta meg az élő fát is (végtagjainkra folyamatosan ráment előtte :D), és az ide-oda pisilés és kakilás is azonnal mesgszűnt. Jó döntés volt.
2020. nov. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és az enyém másfél évesen lett ivartalanítva! (4-es voltam)
2020. nov. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítással a hormonok termelődése is megszűnik úgyhogy nem.
2020. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után néha előfordult, hogy a bakom ösztönből rámászott nyulakra, viszont mást (plüssmacit, stb..) már nem hág meg. Egyébként szerintem érdemes ivartalanítani mivel sok betegség megelőzhető így, hosszabb élete lehet és bakok kasztrálás után higgadtabbak.
2020. dec. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 párzó mozdulatot ivartalanul is végez még a nőstény is dominanciából. Megmutatja hogy ő a góré a háznál.
2020. dec. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8.A reflex és a hormon 2 külön dolog! De igazad van!
2020. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!