Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kiszaggatta a szôrét a tengeri...

Kiszaggatta a szôrét a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Utóbbi 2 hétben azt vettem észre a tengerimalacomon, hogy a hátán, lábán, pocakján nincs szôr. Nem tűnik gombásnak, atkásnak. Ép a bôre, olyan mintha lerágta volna.


Olyan kb 2,5 éves, volt neki társa, de elpusztult/valószínű epilepsziában, kisállatboltból volt/.4 hónapig voltak együtt, mindketten kislányok. Azóta úgy 2 éve egyedül van. Eddig egy 80as ketrecben volt, tavasszal lett egy 100as,most nyáron pedig egy 120as emeles ketrec. 2 hónapja más fajta forgácsot használunk, de szerintem ha ez lenne a baj a talpain is jelentkezne valami sérülés. Enni Versele-Laga CompleteCavia-t kap, sok szénát, minden nap friss vizet.


Étvágyával semmi baj nincs, ugyanolyan kezes, az ürüléke is teljesen rendben van. Arra gyanakszunk hogy mivel egyedül van azért szaggatta meg magát. Szerintetek mi lehet az oka?

Holnap elvisszük egzós/egzotikus/ állatorvoshoz.


Mivel eddig egyedül volt úgy tervezzük hogy apám testvérétôl elhozok egy kislány malacot az enyém mellé. Mivel elég rossz körülmények között tartják a cocikat, ezért amikor elhozzuk ôt is visszük majd dokihoz.


De sajnos kocsival nem tudunk menni. (nagyszüleimnél lakok, nekik nincs kocsi, édesanyám 100km odébb, apám dolgozik, párom anyja eléggé gyűlöl engem úgyhogy biztos nem fog elvinni). Nagyon valószínű hogy busszal visszük. Viszont aggódom nehogy megfázzon,nincsen már olyan húdejó idô kint. Mi lenne a legjobb módja hogy buszon vigyük?

Elôre is köszönöm a válaszokat



2020. nov. 29. 21:40
 1/8 anonim válasza:
81%
Nagy valószínúséggel az egyedüllét a baja. Ha már 2 éve egyedül van simán lehet depressziós, ami a viselkedésén van amikor meglátszik, de van amikor nem. Mindenképpen ajánlanám egy másik tengeri malac beszerzését. A dokihoz meg úgy tudod elvinni hogy teszel neki be takarót, és a hordozó ajtaját is eltakarod vele, de úgy hogy még rendesen járjon benne a levegő.
2020. nov. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Depresszió. Konkrétan önsanyargatásba, kínzásba fajult az egyedül tartás. Sürgősen vegyél mellé társat, mert egyedül nem tarthatóak és ha így folytatódik, belehal a magányba.
2020. nov. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem ertem, hogy hanyszor kell elmagyarázni, hogy a tengerimalac TÁRSAS lény. Kepzeld el milyen lenne ha egy ketrecbe bezárnának egy barátoddal és pár óriás simogat majd rövid idő utan meghal a barátos és ott vagy teljesen egyedül és senkivel se tudsz komunikálni. Ugye, hogy rossz. Az a malac biza depressziós és társ kell neki
2020. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azért van egyedül, mert az eddigi családi helyzetem nem engedte meg hogy még egy malacot vegyek. Folyton költöztem, anyám nem nagyon szállt bele a költségekbe, egyedül én foglalkoztam vele mindig.


Viszont írtam hogy lesz neki társa, de ennél rosszabb körülmények közt vannak(folyamatosan fialtatják, 60as ketrecben van 2 kicsi 1 nagy, meg 200Les akváriumban voltak eddig) ezért a kisasszonnyt is el kell majd vinni állatorvoshoz,nem fogom azonnal berakni mellé, nehogy elkapjon valamit.

2020. nov. 30. 08:00
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nincs rá pénzed inkább ne tartottad volna mert akár mennyire szereted neki ez 2 évnyi szenvedés
2020. nov. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A hordozóját tedd be egy kosárba, és tegyél a két oldalára két-két melegvizes palackot. Azokat csomagold újságpapírba, sokáig tartják a meleget. A réseket tömködd ki rongyokkal vagy újságpapírral. a hordozóba olyan textilt tegyél alá, ami puha, nem baj, ha megrágja, és ki lehet dobni utána. Pl. régi pamut törülköző vagy párnahuzat. A külső kosarat felülről félig fedd le egy vékonyabb pléddel, hogy azért levegőt is kapjon. Amikor megérkeztek a malacért, ott kérj friss meleg vizet (forrót) a palackokba. Jól záródó, csavaros kupakos szörpös üveg is jó. Ha újságpapírba tekered, akkor nem lesz túl meleg, egyenletesen adja le a hőt,és lassabban hűl ki.
2020. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mai nap megjártuk az állatorvost. Azt mondta valószínű hormonális gondok miatt hullott ki szimmetrikusan a szôre. Lehet ciszta, de az UHn nem látszódott. Belülre is raktunk neki plédet, a hordozó is betekertük eggyel.
2020. nov. 30. 21:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Megjártunk egy másik dokit, kiderült hogy ciszta okozta a szôrhullást. Ivartalanítva lett, gyógyulgat. Csak hogy megnyugodjatok azóta el lett hozva neki a társ, de nyilván nem fogom ôket összeengedni, úgy hogy az egyikôjüknek friss sebe van.
2020. dec. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!