Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúllal kapcsolatos...

Törpenyúllal kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, mivel szeretném a ti tapasztalataitokat is tudni.


1. Először, ami a legfontosabb nekem, hogy éjjel, vagy nappal alszik?


2. Ára egy nyúlnak és az alapfelszerelésének mennyi?


3. Étel és egyéb pótlást

igénylő felszerelések havi ára mennyi?


4. Egyedül is elvan, ha játszanék vele?


5. Nem zavarná, ha nem földön, hanem asztalkán lenne a ketrece?


6. Honnan lenne érdemes és milyen fajtát beszerezni?


7. Minden fajtának más a táplálkozása?



2020. dec. 12. 17:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

1. Éjjel aktívabbak, viszont nappal is ugyan úgy tudsz vele foglalkozni, játszani. A nyulak nagyon éber állatok, szóval képesek akár nyitott szemmel aludni,(egy átlátszó hártya segítségével) hogy észrevegyék a természetes ellenségeiket.


2. Oltással illetve származási lappal, tenyészetből 15 ezer körül vannak a törpenyuszik (+,- 5000 fajtától függően.) Egy felszerelt ketrecet is hasonlóan 15000-ből már tudsz venni.


3. Ez sok mindentől függ, pl. Hogy milyen márkájú tápot veszel, vagy egyáltalán márkás tápot veszel-e, ugyanis te is bekeverheted hagyományos nyúltápból és különböző nyulakra nem ártalmas magvakból.


4. Ha eleget foglalkozol vele akkor elvan egyedül is, de egy azonos fajú társ sosem rossz.


5. A nyuszit nem hiszem, hogy zavarja, viszont ha lakásban tartod akkor praktikusabb kiengedés szempontjából a földre tenni a ketrecet, ugyanis nyitott ajtónál így szabadon szaladgálhat a ketrecből ki és be, vagy pl. Ha megijed valamitől akkor több esély van rá, hogy a ketrecbe szalad vissza, mint hogy a szoba legeldugottabb sarkába.


6. Ha megbízható helyről szeretnél nyuszit akkor tenyészetből vegyél, így ismerni fogod a származását és remélhetőleg nem jönnek elő 2 hét múlva rejtett betegségek. A mentés sem egy rossz dolog, megmentheted egy nyuszi életét! Igazándiból nem nagyon van "érdemes" fajta, nagyrészt a törpenyúl fajtái csak kinézetre térnek el egymástól. Van azonban néhány fajta, amelyeknek elég idő és enerigia igényes a szőrápolása( pl. Angóra), úghogy ezt is vedd figyelembe amikor választassz.


7. Törpenyúl fajtákon belül mem igazán tér el, inkább csak mennyiségben, mivel van 1 kg-s és 2 kg-s törpenyuszi de ez a mennyiségbeli különbség sem drasztikus.

2020. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Az első kérdéssel kapcsolatban szeretnék visszakérdezni, hogy este aktívabbak, de akkor mikor alszanak? :) Lehet hogy buta kérdés, de ha éjjel és nappal is játszhatok velük, akkor mikor pihen?
2020. dec. 12. 19:03
 3/15 A kérdező kommentje:
Illetve, hogy a ketrecét le tudnám tenni a földre, de akkor közvetlenül az ágyam mellett lenne, a lábamnál lévő végéhez tolva és a szekrény között (szorosan).
2020. dec. 12. 19:05
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szürkületi állatok, mikor feljelsz éd mikor lefeküdni készülsz ők akkor aktívak többnyire.

Ehhez képest egésznap esznek és alszanak felváltva. Közbe jönnek mennek, elterülnek, megin mennek, pattognak azt megin szundi.


Nekem van mikornát alussza a napot és este meg mikor aludnék ő akkor dimbul.


A 3. kérdésedre az első válaszolót javítanám. A legolcsóbb de minőségben elfogadható táp az a Versele Laga Cuni Complete Adult/Junior.

Te nem tudsz tápit bekeverni mert a nyuszik nem ehetnek semmi féle magvat.



Ajánlom átolvasásra az Első Nyúlmentő Alapítvány weboldalát. Minden kérdésedre választ kapsz ott ami felmerülhet benned.

Magyar oldalak közül ez az egyik legmegbízhatóbb ami hiteles infókkal rendelkezik.

2020. dec. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez az oldal megbízható, illetve az árak korrektek?
2020. dec. 12. 19:45
 6/15 A kérdező kommentje:
2020. dec. 12. 19:45
 7/15 anonim ***** válasza:

1. Először, ami a legfontosabb nekem, hogy éjjel, vagy nappal alszik?

Nappal inkább "éberen alszik", este általában a ketrecet rágcsálja.



2. Ára egy nyúlnak és az alapfelszerelésének mennyi?

Kb.12-15ezer Ft a nyúl, a felszerelésnek kb. 20-30ezer Ft.



3. Étel és egyéb pótlást

igénylő felszerelések havi ára mennyi?

Táp: kb. 3000 Ft.

Széna: kb. 2000 Ft.



4. Egyedül is elvan, ha játszanék vele?

Nem, a nyúl társas állat.


5. Nem zavarná, ha nem földön, hanem asztalkán lenne a ketrece?

Szerintem nem, de a földön biztonságosabb.



6. Honnan lenne érdemes és milyen fajtát beszerezni?

Mindenféleképpen tenyésztőtől, nekem a mini kosorrú a kedvencem.

2020. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

1. az én nyuszim napközben chillezik, este lenne kedve inkább pörögni, de azért nem egész éjjel jár mint a motolla

2. Ezt előttem leírták, én már nem emlékszem, mert évekkel ezelőtt vettük a felszerelését

3. Nagy kiszerelésben vásárolok Zooplusról neki, így nagyon takarékosan megvagyunk, szénát szoktam Fressnapfban, Auchanban vagy azt is zooplusról venni, nem tudnám leosztani egy hónapra, de szerintem 2-3ezerből megvagyok összesen

4. az enyémnek nincs társa, gyakran antiszoc, de ha kint van és olyan kedve van, leül mellém a kanapéra vagy simogatom egy fél órát, mászkálunk együtt a lakásban (követ), nézelődik, szaladgál

5. semmiképp nem raknám asztalra, az enyém ki-be jár a ketrecbből/ketrecbe egész nap, ha az asztalon lenne, ez nem megvalósítható

5. Tenyésztőtől, esetleg ajánlás útján. Amilyet szeretnél, nekem oroszlánfejű korosrrú (lógó fülű) van, korábban is ez a típus volt

6. szerintem nagyjából ugyanúgy táplálkoznak, max a mennyiség tér el a nyuszi súlya alapján

2020. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: oroszlánfejű kosorrú-t akartam írni :)
2020. dec. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Aludni tudsz a nyuszid mellett? Nem okoz gondot? Vagy ha nem alszik akkor ha a szomszéd szobába átviszem, akkor már nem zavaró?
2020. dec. 12. 20:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!