Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hány fok az ideális egy...

Hány fok az ideális egy törpenyuszinak?

Figyelt kérdés

Két lehetőség van:

-Az én szobámban lesz, ahol inkább ~30° van,


vagy


-Az előszobában, ahol ~20° van.


Illetve ha valaki még lenne kedves válaszolni:

Lehet egy törpenyuszi mellett aludni ha ő ketrecben van az ágy mellett? Füldugó segít?



2020. dec. 13. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Előszobában.
Hálószobában, ágy mellett.
17 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

18-20 fok ideális, a 30 rengeteg. Te hogy nem sülsz meg? :O


Az én nyuszim rágta a rácsot, nem tudtam mellette aludni. Nyuszibiztossá tettem a szobát, azóta éjjel-nappal szabadon van és nincs semmi gond, csak reggel ébreszt fel, amikor amúgy is felkelnék.

2020. dec. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Te hogy maradsz életben a folyamatos 30 fokban?... :D

Amúgy hőmérsékletileg a 20 fok környéke ideálisabb nekik, viszont az előszoba azért nem biztos, hogy jó ötlet, mert ha onnan nyílik kifele az ajtó, és huzatot kapnak, az nem jó. De te tudod, milyen a lakásod, szóval ezek szempontok fontosak:

- ne legyenek fűtőtest mellett közvetlenül

- ne érje őket huzat (ne legyenek közvetlen nyíló ajtó, ablak mellett)

- ne érje őket tűző napfény (bár főleg nyáron okozhat gondot)

Nekem egyébként a hálóban, az ágy mellett van a kifutójuk. Ritkán "tombolnak" éjszaka/hajnalban, de én az exszomszédaim miatt rászoktam a füldugós alvásra, azóta az ilyen tombolásokat is végigalszom, csak a férjem számol be róla reggel, nyűgösen :) Szóval, működik a füldugó.

2020. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És hogyan tetted nyuszibiztossá a szobát?
2020. dec. 13. 18:31
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem 30 fokos bocsánat, éppen mérem, hogy többet ne mondjak ilyen hülyeségeket, csak szekrénnyel van elválasztva és mindig dög meleg van mert felnyomja tesóm a konvektort, ezért mondtam harmincat, de nem annyi az annyi. Nappal, du. 2 és este 8 között szabad lenne, csak addig lenne ketrecben amíg nem tudunk venni kenelt, vagy amíg haza nem jövök suliból.

A nyuszit az ágyam és a szekrény közé tenném egy 120x50 centis ketrecben, ahol egy 55 centis helyre tenném be, csak a ketrec egyik fele nem lenne takarásba, lenne egy arnyékoltabb fele is, mert máshogy nem fér el.

2020. dec. 13. 18:36
 5/6 A kérdező kommentje:
Megmértem, 23-24 foknál nincs melegebb. Átlagban olyan 22 fok van a szobában.
2020. dec. 13. 18:38
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a hőmérséklet még oké. De látni fogod a nyuszin, ha nem érezné jól magát.

A nyuszibiztossá tételnél amúgy olyanokat kell nézni, hogy ne legyenek kint kábelek, amiket megrághat; ne legyen olyan növény, amit megrághat és mérgező számára (dísz és szobanövények nagyrésze ilyen). Én ajánlom azt is, hogy az olyan helyekre, ahova ő befér, de te nem tudsz benyúlni utána, azokat is zárd el. Nekünk az ágy alá ment be és rágta az ágy alját alulról :D Olyan volt a padló utána, mint egy ácsműhelyben...

2020. dec. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!