Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengeri malac vagy görény?

Tengeri malac vagy görény?

Figyelt kérdés
Mind a kettőre van pénzem de nem tudok dönteni mert mind a kettő olyan aranyos..:S
2010. aug. 12. 14:30
 1/10 anonim válasza:
100%
A görénnyel nagyon sok a gond, olyan, mintha kis gyerek lenne! Néha ha rájön az 5perc, akkor harap nagyon. Nekem 2 görényem van. És elég nehéz velük. Ha van napi 3-5 órád vele foglalkozni, és van hozzá türelmed, hogy mindent, amit a görény lelök, elhord, össze kakil mindent, kitakarítanod. Szóval inkább Tengerimalac
2010. aug. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

mennyit tudsz vele foglalkozni?

A tengerimalaccal nem kell annyit, de egy görényre nagyon oda kell figyelni. Le kell szoktatni a harapásról stb...

2010. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

a görényt tudod sétáltatni!!::))

Nekem ha lenne, tuti levinném:D

2010. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
81%
hát a tengerimalaccal csak gond van, és cserébe nem ad olyan nagy örömöt, elég buta állat. ezzel szemben a görény, igaz sok vele a gond (de bele lehet szokni. főleg ha ketrecbe zárod, amíg nem vagy otthon) nagyon tud kötődni az emberhez. azt ajánlom, hogyha kezdő vagy az állatgondozásban, mindenképp tengerimalaccal kezdj, de ha be mered vállalni a görit, akkor hajjrá. olvass utána neki, mert sok baj van velük (főleg egészségügyi), mondjuk ha jól alakítod ki az életterét, akkor szép, eseménydús 8-12 évnek nézel elébe.
2010. aug. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tengeri malac az mindennapos, a görény meg ritkábban tartott állat.


A görivel több a nyűg az ki kell engedni és jó nagy fogai vannak, meg ha megijed és megharap valakit, rossz esetben kaphat szájzáratis, és akkor bazi nehéz szétfeszíteni a száját. Persze ha ügyes gazdi vagy, akkor nem fog megharapni sosem. Kell neki nyers husit adni tehát jó ha van egy hentes a közelben :)


A malac meg elvan egy ketrecben, aztán eszi a száraz kaját, és nem igényel különösebb gondviselést.

Gyereknek azért vesznek inkább malacot, az nem is harap annyira.

2010. aug. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A tengerimalaccal is kell törödni ugyan annyit mint a görénnyel. :) Minden állattal RENGETEGET kell törödni!!!!
2010. aug. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a goreny igenyes, agressziv,de erdekesebb.vigyazz,mert egy egyszeru hobbiallat-ketrecbol konnyen kiszokik, barmit mondanak a boltosok!
2010. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos a szüleim nm engedik,hogy görényt tartsak,pedig bármit adnék azért,hogy legyen nekem is!:)

Olyan aranyos,játékos állatok:)

A tengerimalac is aranyos,meg lehet vele játszani is,de messze nem olyan jó társ,mint egy görény:)

Lehet,hogy a görény sok gonddal jár,de én akkor is azt választanám:)

2010. aug. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:) aranyosak vagytok, hogy ilyen hamar írtatok és értelmes válaszokat. Valószínű a göri a nyertes.:) de még gondolkozom.
2010. aug. 12. 15:29
 10/10 anonim válasza:
ha majd kellenek tippek a görényneveléshez, akkor írj privibe, nekem is van görim 3 éve lassan. nagyon tündéri ölgöri, még az idegeneket se harapja, pedig örökbefogadtuk egy elég zűrös családtól. hörcsögketrecben tartották, és száraztáppal etették.
2010. aug. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!