Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy tartsam a mentett vadászg...

Norczy kérdése:

Hogy tartsam a mentett vadászgörényemet?

Figyelt kérdés
másfél hete találtunk egy nagyon elhanyagolt, lesoványodott vadigöri hímet. Első látásra szerelem lett és kizárt volt hogy ne nálunk maradjon.Neten is kutatgattam már a tartásáról, de szeretnék tapasztalatokat is olvasni, mert ő az első görcink és ráadásul felnőtt is. Szeretném tudni hogy állatfajtákon kívül melyik részét lehet nekik husiban adni, stb. Kérlek segítsetek!
2010. aug. 12. 15:36
 1/8 Balar válasza:

Szia!


Szerintem először állatorvoshoz vidd el. Biztos volt gazdája csak elszökött. Ha chippelve volt a doki meg tudja mondani kihez tartozik, valószínűleg már úgy is bejelentette a gazdája és a doki amúgy is köteles lenne ellenőrzni, hogy chipelt-e. Addig is:

Tartásáról sokat lehet olvasgatni a neten, de legcélszerűbb keresni egy környékbeli görist, akivel személyesen is tudtok találkozni. Addig is szerintem az egyik legpontosabb leírás itt található:

[link]

Husikról ami fontos és gondolom már olvastad is hogy disznót nem ehet. Nem jó neki, ha folyton csak csírkével eteted, mert attól begyulladhatnak a belei. Ne csak színhúst adj neki. A bőrét nem tanácsos neki adni, de a többi mind mehet. Szív,zuza,szárny,comb,mell,máj,nyak...

Nyersen tökéletesen megfelel neki. Nagy melegben akár meg is főzheted neki. Túl zsíros húsokat ne adj neki. Probáld meg rendeszeresen és azonos időben etetni. (reggel,este)

Dokival mindenképp beszélned kéne! Oltások, ivaros-e vagy sem.

2010. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
már voltunk vele állatorvosnál, nincs benne csip. Már kapott oltásokat(úgy ahogy mindenütt megtaláltam a neten azokkal a vakcinákkal).Hirdetést sem találtunk meg amilyen állapotban volt valószínű hogy kirakták és még jóval lakott területen kívül találtuk, a kocsi elé ugrott ki, de mázlija volt nem kapott az autótól. ezért kérdezem hogy milyen praktikák vannak. Mert mindenütt állatfajtákat írnak húsnak de azt nem melyik testrészét ehetik, vki ezt vki azt mond! ezért volna jó másokat is meghallgatni.
2010. aug. 13. 09:47
 3/8 Balar válasza:
Azt el is felejtettem, hogy valami bújó helyet csinálj neki, ahova elbújhat és az lehetőleg olyan hely legyen, ahova nem nyúlkálsz be.
2010. aug. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt tudtam és ilyen téren megvan neki minden.(Van egy göris könyvünk is, ki is olvastuk). övé a 3/4 lakás, oda megy ahova akar, de persze van alvóketrece is éjjelre odúval. Ha segítenél inkább az élelmezés ami kényes kérdés, mert csak állok a hentesnél és nem tudom mi tévő legyek, azt már ki tapasztaltuk, hogy acsirkeszárnyat nem tudja elrágni, eddig csirkemájat, mellet és csontról levágott combhusit kapott. Mit lehet még? és száraztápból melyik a nekik jobb, mert már 1 párat olvastam de egyik se volt jó, pedig nem az olcsóbbakból kerestem.
2010. aug. 13. 17:27
 5/8 A kérdező kommentje:
upsz bocsi azt klihagytam, hogy a csirkén kívül más husi alkatrész. Pl.: most láttam egy olyat h pulykahere, kicsit vicces az igaz, de ilyenek is mehetnek neki?
2010. aug. 13. 17:30
 6/8 Balar válasza:

Szia!


Szerintem felesleges neki a táp, ha tudsz husit is adni neki. Sőt inkább husi mint táp.

Én zuzát szoktam még nekik adni. Csirke nyakat. Darálva vagy egészben. Egészben azért jó a nyag, mert sokat vacakolnak a rágcsálással, így fogtísztításra ideális. :)

Néha lehet venni csirke mellcsontot vagy micsodát. Azt is le szoktam darálni nekik. Csirke szárnyat a bőre nélkül. A kisebb csontokat elrágcsálják vagy totál megeszik.

Idősebb álatnak kevesebb csontos dolog kell. Én a kicsiknek legalább napi egyszer olyan kaját adok, amiben van darált csont vagy kisebb csontok. Máj is tökéletes. Ezekmindegyik lehet csirke vagy pulyka, kacsa. Kacsánál arra kell figyelni, hogy ne legyen túl zsíros. Nem jó folyton csirkézni szóval mindenképp legyen benne valami más is. Fejet meg lábat még nem adtam nekik. Az nem tudom jó-e vagy rossz.

2010. aug. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Balar válasza:

Heti egyszer kaphat tojás sárgáját is, de csak sárgáját.

Nekem csak nyersen eszik meg. Ha megfőzöm sütöm akkor csak nyalogatják, de nem hajlandóak megenni.

2010. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben! Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél! Így már sokkal könnyebb lesz nekem is!
2010. aug. 14. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!