Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyulam jobb talpa sebes....

A nyulam jobb talpa sebes. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most költöztem ezért nem volt szalma alatta eddig.(forgácsot akarok neki venni, mert a szalma büdös és ő sem igazán szereti.) Most raktam alá törölközött mivel észre vettem, hogy sebes a talpa. Mit tegyek?

2021. jan. 1. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el orvoshoz
2021. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvos. Hamar. Addig is Betadine oldattal fertőtlenítsd neki pár óránként.
2021. jan. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Doki, valószínűleg talpfekély, ami pont hogy a szalmától vagy forgácstól alakul ki. Törölköző vagy puha pléd legyen alatta mindig.
2021. jan. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad szalmát vagy forgácsot tenni alájuk.Tegyél be egy szőnyeget, meg egy alomdobozt ahova végezheti a dolgát.


Talpfekély lesz, kéklukács krém nagyon jó rá.

2021. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a tengerimalacomnak sebes a talpa. Az orvos csak annyit mondott hogy puha aljzat legyen alatta, fürdőszoba kilépő vagy polártakaró, és hogy fogynia kéne... Meg hogy naponta kétszer, reggel és este kenegessem betadinnal.

Mindent úgy tettem ahogy mondta, de egyre durvább lett. Még ki is fakadt, totál vérfürdő volt a ketrecben. Akkor meguntam és úgy döntöttem hogy bevetek valami mást is, ami gyógyít. Mivel a betadin nem gyógyít, csak fertőtlenít.

Azóta a betadin mellett aloe verával is kezelem, és gyógyulni kezdett, egyre szebb. Nem valami aloés készítménnyel, hanem valódi aloe növénnyel.

2021. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Megynyúzni, aztán pörkölt.
2021. jan. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Talpfekély. Vagy durva dologba lépett, vagy túlsúlyos, vagy genetikailag hajlamosabb rá.


Kékspré-t (cinkoxid) vegyél rá, bármelyik állatpatikában van, kb 2500 ft. Azzal kell lefújni, miután fertőtlenítetted betadine-nal. Kötni ne kösd be, mert nem fog tőle gyógyulni.


Az én tapasztalataim szerint a vastag beszalmázás segít. Én félek attól, hogy a pléd túlságosan betömörödik és kemény lenne alatta...

2021. jan. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!