Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A csincsilla társas lény?

A csincsilla társas lény?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy csincsillát, de nem tudom társas vagy magányos állat-e. Valahol azt mondják igen, valahol hogy nem. Szóval most inkább csincsilla gazdáktol kérdezem. Viszont én nem tudok másik csincsillát is venni, ha társas lény, mert a bérlő nem engedi, egyet is nehéz volt kivivni, hogy meg engedje, mivel már van egy cicánk is, azt is nehezen engedte. Sokat lenne vele foglalkozva, itthon dolgozom, szóval mindig ott lennék vele, ki lenne engedve, és a cica is hátha érdekelné.

2021. jan. 7. 00:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Igen, társas állatok, a vadonban is csapatban élnek.

Depressziós és beteg lesz egyedül.

Jobb lenne, ha valami más állat után néznél, amit megfelelően tudsz tartani és a bérlő is beleegyezik.

Esetleg tengeri malac vagy nyuszi?

2021. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz ők is társas állatok, de kisebb a ketrecük.

A nyuszit naponta ki kell engedni egy szobányi területre 3-4 órára.

A tengeri malacokat pedig egy elkerített részre napi 1-2 órára.

2021. jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Csincsilla es macska? Miert is? Biztosan fogja erdekelni a csincsilla, nem rossz otlet, de csak ha nem zavar, hogy veres vege lesz a sztorinak :) Meg ha nem is engeded ossze a ket allatot, stresszelni fogod mindkettot tok feleslegesen, raadasul a csincsilla alapigenyet se tudod kielegiteni, szoval ne legyel onzo, engedd el a dolgot. Plusz ugye arrol a kb nagy szekreny meretu ketrecrol nem is beszelve, amire szukseguk van, gondolom ezt se nagyon akarnad megvenni. Macska mellet nyulat, horcsogot es tengerimalacot sem tartunk.
2021. jan. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A csincsilla a tengerimalac és a nyuszi is társas csak rengeteg ember ezt nem veszi figyelembe. Ha nincs társa akkor tényleg depressziós lehet.
2021. jan. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves #3-as. Nem úgy értettem, hogy a macskának fog-e tetszeni, hanem a csincsilla fog e vele foglalkozni. Én ismerem a macskámat, 15 éve velem van. Míg a szüleimmel éltem, mindig is tartottam kisemlősöket,pl hörcsögöt meg tengerimalacot, ugyanaz a macska mellett, aki most is velem van. Hidd el, nem gond ki adni a ketrecért pénzt. Jó munkahelyünk van a férjemmel együtt, ha úgy akarnánk, csak gondolunk egyet és veszünk egy új autót, szóval 60-70 ezerért egy csincsilla ketrecet is meg tudok venni, és van is hely, mivel van az albérletünkben egy üres szoba, azt szépen ki tudom alakítani. Nem a pénzzel van a gond, hanem azzal, hogy nem enged állatot fel vinni a lakásba a tulaj, és sokan mások is így vannak vele. Tenyésztőtől hoznánk, ha végül úgy döntenénk, hogy lesz egy csincsillánk.
2021. jan. 7. 00:41
 6/11 anonim ***** válasza:
68%
Ha annyira van penz akkor miert nem gondoltok egyet es vesztek egy sajat lakast?😂😂🤔 ja annyira mar nincs.
2021. jan. 7. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 nem, tudod ez nem attól függ. Hagyj döntsük már el mi, mikor akarunk kertes házat venni, a magánéletünk nem publikus, főleg meg nem a te számodra, az meg végképp nem rád tartozik hova tesszük a pénzünket. Csak az mászkál bele más életébe, akinek nincs sajátja, nagyon úgy tűnik neked nincsen kedves. Köszi puszi, mostmár mehetsz. 😊
2021. jan. 7. 03:58
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
hujuj, megsertodtem
2021. jan. 7. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Tarts inkább sünit, az egyedül is elvan és nem rongál, nem szőröz.


Csincsillából minimum a kettő és tengeri malacból is sőt nyusziból is javasolt a kettő.

2021. jan. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tarts inkább hörcsögöt. Az magányos állat.
2021. jan. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!