Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpesünöm nem kedvel...

A törpesünöm nem kedvel engem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben sajnos rájöttem,hogy hosszú távon nem fog működni ez. Ugyanis van egy törpesünim. Tavaly vettem. Az elején sokat foglalkoztam vele, de nem jött az áttörés. Nem barátkozott meg velem. Nagyon sokat puffog és már meg is harapott. Nem esett ettől bántódásom, csak azt érzem,hogy neki jobb gazdira van szüksége. Ezek mellett időm sincs már úgy foglalkozni vele. Néha néha kiveszem esténként. De nem szereti. Nagyon el vagyok keseredve. Gondolkodom, hogy esetleg eladjam e. De nincs szívem,mert akármilyen morcos is én szeretem és hiányozna. De tudom közben,hogy valaki pedig meg tudja hódítani ezeknek a piciknek a szívét. Nem tudom mit tegyek.😞

Kérem a negatív kommenteket mellőzzétek. Szerintem ettől nem vagyok rossz ember.. neki akarok jót!



2021. jan. 14. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, nem is ertem mire szamitottal, mert peldaul a hörcsög, meg a suni is inkabb sokszor maguknak valo allatok, nem nagyon erdekli oket az ember. Persze vannak kivetelek, azok mindig vannak, de ezt szem elott kell tartani.Egyebkent ejszakai allatok, ha alvas kozben zavarod, persze, hogy nem lesz jo kedve.

Ne az eladason gondolkozz, hanem inkabb ajandekozd el, valaki biztosan nagyon orulne neki.

2021. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan sünik, akik egyszerűen soha nem lesznek szociálisak. Tenyésztőnek is van ilyen sünije például (Facebookos sünis csoportban olvastam), ez egyszerűen jellem kérdése is náluk, ha a szoktatás, foglalkozás megvan és nincs előrelépés, akkor előfordulhat, hogy ő egyszerűen ilyen.
2021. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt törpe sünim és ilyen volt, azért haraphat ha kajás a kezed...máskülönben nem harap.

Ne várd, hogy olyan szelíd legyen mint egy cica vagy egy kutya, ő sün. Nem babusgatni kell. Persze, hogy puffog, ez vele jár. Többet, kell ki venni, akkor majd szeretni fogja, ha néha kiveszed, akkor azért tűnik úgy hogy nem szereti, mert fél és "új" neki. Ne csak 5-10 percre vedd ki, hanem legalább 30 percre...

Egyáltalán, mielőtt belevágtál, utána olvastál? Van futókereke neki? Tudod, hogy mivel kell etetni? Stb?

2021. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
Lehet nem osztja a politikai nézeteidet?
2021. jan. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Gyerekként nekem is volt törpesünöm, és kettősek a tapasztalataim:

A 3 sünimből 2 alapvetően barátságos alkat volt, kellő foglalkozás mellett engedték a simogatást, bátran mozogtak a környezetembeb.

A harmadik süni egészen más volt, vele próbálkozhattam akárhogyan, sok foglalkozás, kézből etetés, saját pólót odaadni takarónak (ilyenkor egy olyan pólót adsz neki, amit legalább egy napig hordtál, fontos, hogy ez idő alatt ne használj dezodort, vagy parfümöt, így a süni megszokja a szagod, és a biztonságérzetet köti hozzá - elvileg), ennél a süninél semmi nem működött.


Azt hiszem, náluk is nagyon sokat számít, hogy milyen az adott süni személyisége (nem utolsó sorban hogy kölyökként a tenyésztője mennyit foglalkozott vele).


Amit fontos tudni: a törpesün nem kutya, nem szükséges a boldogságához az emberi érintés, simogatás. Ha odafigyelsz az etetésére, van kellő mozgástere, akkor így is teljes életet fog élni melletted.


Amit még tudnod kell: a süni nem téged nem kedvel, hanem áltaban az embereket.

2021. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN suni ilyen, ez nem azt jelenti, h nem kedvel teged, csak tenylg maguknak valoak. az a baj h nm nagyon lehet veluk mit csinalni pl meg csak simogatni se xd
2021. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

Gondolom náluk is úgy van mint a vad európai sünöknél. 3x teleltettem át késői mentett sünt (decemberben voltak 200g körül). 2 nagyon emberhez szokott, bár továbbra is ijedősek voltak, és ha volt mód, inkább elbújtak. Kézben mondjuk nem gömbölyödtek össze és ettek is kézből.

Az egyik még következő évben is felbukkant a kertben, és ha felvettem hangos “röfögéssel” jelezte hogy ismer. A 3. Mindig távolságtartó maradt.

2021. jan. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
31%
Ha nincs előrelépés, nem tudod megkedveltetni magad, irány a sün-p szichológus, egy-két hónap után már látható az eredmény (a sünön).
2021. jan. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Tisztában voltam vele,hogy milyen egy sünivel. Csak kètségbe estem. És igen. Mindene megvan. Vagy 3 bújókája van, van futokereke, van süni baratja és persze rengeteg eledel. Cicatáptól kezdve a lisztkukacon át a vitaminokig. Ha lehetne képet küldeni persze megmutatnám. Szóval a helyèvel semmi gond. Abban nem kell kételkedni. Mielőtt megérkezett volna hozzam, hónapokig bujtam a róluk szóló könyveket és cikkeket. 😇 Kijelenthetem,hogy felkészültem rá.

Csak kicsit rosszul éreztem magam ez miatt. De Ő ilyen. Így kell elfogadni és szeretni. De tényleg köszönöm mindenkinek a segítő és pozitív választ. Jót tett a lelkemnek.🙂

Aki pedig ezen vicceskedett sajnálom,hogy ilyen komolytalan. Nem állt sort az észosztásnál.

2021. jan. 14. 15:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert ő osztotta. Későn kapott észbe, így nem maradt sok.
2021. jan. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!