Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Terhes a tengerimalacom, mit...

Terhes a tengerimalacom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy a hasa. Kb. egy hete vettem őket. A másik malacnak sokkal kisebb.


Ha most születik kis malac, külön rakjam őt a társától? Kell neki orvos?


6 hónapos a malac. Mire figyeljek?


Az előbb költöttem el a másik malacra csomó pénzt orvosnál mert vásárlás után vettem észre otthon, hogy sérült az egyik kis lába.



2021. jan. 15. 21:12
 1/8 A kérdező kommentje:
Onnan gondolom, hogy terhes, hogy az oldalán egyből a bordáit érzem, magyarul nem zsír takaró van rajta, tehát bordákon belül kellett valaminek történnie, ami gondolom a kis malacok voltak.
2021. jan. 15. 21:13
 2/8 anonim válasza:
10%
Jaj, kismalacok de helyes!
2021. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Vidd el ÁLLATORVOSHOZ! Ő majd mindent megold!
2021. jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
27%

Szia

Gyerekkoromban én is így jártam sosem látta orvos lefialt 4 - 5 malackát(kettőt szoktak) semmibaj nem volt. A párja nem bántotta, csak mikor nagyobbak lettek, a fiúk kakaskodtak.

De ha fiú lány páros vigyázz szaporák.

2021. jan. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ki kellene deríteni hogy milyen nemű a 2 malacod. Ugyanis különböző neműeket csak ivartalanítás után lehet együtt hagyni. Vidd el egzotikus állatokhoz értő orvoshoz őket. És lehetőlrg máskor ne vásárolj állatot kereskedésben. Lépj be fbn különböző malacos csoportokba. Ott segíteni fognak neked.
2021. jan. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Keress a Facebookon malacos csoportokat. Ha csinálsz képeket a nemi szerveikről, és feltöltöd, nagy biztonsággal meg fogják tudni mondani a nemüket.


Ha különböző neműek, válaszd külön őket. Az anya a szülés után szinte azonnal újra vemhes lehet, és ez nagyon megterhelő a szervezetének. Jobb, ha a szüléskor már nincsenek együtt.


Emeld meg a C vitamin adagját, figyelj oda a táplálására és a friss vízre.


Ne emelgesd, ne stresszeld feleslegesen. A doki már nem fog tudni változtatni a helyzeten, ezért ha a malac jól van, ne tedd ki feleslegesen ilyen stressznek. Viszont jó ötlet, ha felhívsz egy egzotikus állatorvost, és kikéred a véleményét arról, hogy az ellés után őt vagy a kicsiket meg kell-e vizsgálni, illetve ha a másik malacka hím, akkor az ivartalanításról.


Írd le a helyzetet a Facebook csoportba. Hidd el, rengetegen járnak sajnos így, minden hétre jut 1-2 váratlan vemhes malac. De vannak ott hozzáértők, akik tudnak neked segíteni.

2021. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Mindkettő lány, a másik (a nem terhes) nem rég volt orvosnál, ott mondtam, hogy lány. Mivel hőmérőzték meg minden, ha fiú lett volna gondolom szól az orvos. Szerintem még korábbról lehet terhes :/


Bár sajnos valószínű, de Bízok benne nem a saját almától, mert az genetikailag ártana a kicsiknek.

2021. jan. 16. 10:23
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hímtől biztosan külön kellene venni őket, a másik nőstény nem tudom hogy reagál majd rá,érdemes orvost megkérdezni.

Legyen alatta bőven forgács, tisztán és egyen egészségesen.:)

2021. jan. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!