Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyen esetben mit tehet egy...

Ilyen esetben mit tehet egy 17 éves?

Figyelt kérdés

Van két nyuszim, akik lassan már három éve vannak itt. Eredetileg bentiek voltak, de a szüleim kirakták őket az egyik melléképületbe, mert állításuk szerint büdösek voltak (bár én nem éreztem semmit, még úgy sem, ha egy hosszú nap után hirtelen beléptem az ajtón). Végül nagy nehezen úgy egyeztünk meg, hogy ősztől, tavaszig bent lesznek, nyáron pedig kint.

Most az a helyzet, hogy volt egy lakásunk, ami nemrég lett eladva, és a szüleim oda pakolták be a lakásból elhozott bútort, ahol a nyuszik voltak. Azt mondták, hogy idén nyáron oda nem mehetnek le a nyuszik.

A probléma ott kezdődik, hogy bár van egy másik melléképületünk, de annak a plafonja már nagyon rossz, láthatóan közel áll az omláshoz, amit a szüleim már ki is mondtak. Viszont oda akarják levinni a nyáron a nyulaimat, mert állításuk szerint az állatoknak jó egy olyan épület is. Amint szóba került, hogy oda akarják vinni a nyuszikat, egyből elkezdték tagadni, hogy az épület olyan rossz lenne. Mondták, hogy nincs annak semmi baja, meg nem fog az beomlani, stb., pedig amióta kijelentették a szüleim, hogy balesetveszélyes, azóta sem csináltak vele semmit, csak annyit mondtak, hogy ne nagyon járkáljunk be.

Szóval most úgy áll a helyzet, hogy le akarják vinni a nyulakat az omladozó épületbe, nem hajlandóak engedni, hogy bent maradjanak. Az épületet nem akarják felújítani, vagy biztonságosabbá tenni, mert azt mondják, hogy állatra hülyeség ennyit költeni, és ők nem is fognak (amit részben meg is értek, mert egy egész épületet felújítani két nyúl miatt tényleg sokba kerülne), nekem pedig nincs rá pénzem. Bármilyen érvvel próbálok előállni, ők nem hajlandóak engedni, hogy bent maradjanak.

Elajándékozni nem szeretném a nyuszikat, számomra barátok, és családtagok, ha lehet inkább más megoldást keresnék.

Persze nem megoldást várok, hanem ötleteket. Lehet, hogy olyan jut valakinek eszébe, ami bennem fel sem merült.


2021. jan. 31. 17:52
 1/8 anonim válasza:
97%
Vidd be a saját szobádba őket, ott jó eséllyel csak te szagolod, ha van szaguk.
2021. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
73%
Mi lenne, hogyha télre a szomszédhoz, vagy egy ismerőshöz költöznének?
2021. jan. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám nekik hogy az alku úgy állt hogy abban a jó állapotú melléképületben lesznek nyáron, de mivel ők ezt ellehetetlenítették, oda már nem férnek, így értelemszerűen maradnak bent a házban, és hogy majd kiviszem ha csinálnak nekik helyet ott.
2021. jan. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 neincat ***** válasza:
100%

Kérdezd meg őket, hogy ha nem hajlandóak biztonságban tartani a nyuszikat, akkor miért vállalták a tartásukat? Felelőtlenségnek tartom, szerintem nyugodtan dobálózhatsz a karácsony után kirakott/elajándékozott/telephelyre vitt kiskutyák példáival, csak itt most nem a gyerek "unta" meg, hanem a szülők nem viselik el. Barátnőmnek is volt nyuszija, soha nem volt náluk büdös, pedig elég kicsi volt a lakás, ráadásul a nappaliban volt a nyuszi.

Ha esetleg a te szobádban lenne és csukva tartjátok az ajtót, akkor nem terjeng ki a "szag" annyira.

Ha nagyon nem lehet őket meggyőzni, akkor esetleg viharok előtt, vagy ha nagyon erős a szél ideiglenesen csak be lehet vinni őket, egyébként jó időben nem hiszem hogy beomlana, bár ezt nyilván nem látom. Esetleg ha oda helyezitek őket, valahogy úgy elbarikádolni a ketrecet, hogy ha esetleg összeomlik akkor se legyen baj

2021. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Én inkább bent tartanám őket. Vidd a szobádba, és vegyél vmi illóolajat amit gyertyával párologtass minden nap, vagy gyakran, és akkor az talán elnyomja a szagot. Már ha büdösek egyáltalán.

Ha a szüleid ebbe nem mennek bele, akkor sajnos idióták, akkor el kell engedni a kezüket, és szép lassan le kell építeni velük a kapcsolatot. Vagy legalábbis minimalizálni.

2021. jan. 31. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Illoolajok nem igazan tesznek jot az allatoknak, sot, vannak amik kifejezetten tiltolistasak. A kerdezo 17 eves, megis hova a francba es mibol koltozzon? :D Vagy megis hogyan “epitse” le a szulokkel valo kapcsolatot, ha meg otthon el, es eltartjak? (Ami nyilvan alapveto ebben a korban).

Sajnos az van, hogy vagy beviszed oket a szobaba, naponta takaritasz, megteszel mindent amit tudsz, vagy elajandekozod a nyuszikat, ha ez igy nem megy. Tudom, hogy nehez, de ilyen korulmenyek kozott nem kene oket tartani.

2021. jan. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nyuszis vagyok. Érdeklődnek a nyuszi tartásáról..az hogy konkrétan miért büdös ? Pellet van alatta vagy forgács? Utóbbi felejtős !!! A forgács nagyon tud büdös lenni..ha ez a probléma valtsatok pelletre , meg amúgy is nyuszik alá.

Jó lenne ha tényleg meg tudnád beszélni a szüleiddel a benti tartást...az enyém már a huzattól is tüsszög annyira érzékeny kis lelkek.

2021. jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Illóolaj TILOS és bármi illatosító nyuszi mellé !!!
2021. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!