Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyenkor mit lehet tenni a...

Ilyenkor mit lehet tenni a nyuszival?

Figyelt kérdés
Lesz egy nyuszink szeptember október környékén. Kb 1,5-2,5 éves között lehet. Kapunk majd egy 120×50-es ketrecet vagy veszünk. Nem szobatiszta és nincs wc-re szoktatva és itatóra sem. Jelenleg van már két tengerimalacom. Nem lenne pénzem arra, hogy 2-3 naponta cseréljük alatta a forgácsot. Anyám a házba se nagyon akarja beengedni max ha szobatiszta lenne és használná a wc-t. Ezért kinti ketrec kéne majd neki de félek,hogy megfázna. Rá lehetne hamar szoktatni a wc-re? Vagy legyen kint? Mit ajánlanátok?

2021. febr. 1. 10:08
1 2
 1/17 anonim válasza:
9%
A nyuszi ott ereszti ki ahol éppen van. Ha kint tartod akkor is kell neki valami zárt fūtött odú.
2021. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%
Első, ez nem igaz. Rá lehet szoktatni a wc-re, a pisi mindig oda megy, bogyó néha máshol is van, de azt is többnyire megtanulja egy helyre gyűjteni. Ez egy-két hetet vesz igénybe. Az almot lehet kicsit ritkábban cserélni, ha olyan wc-t vesztek, amin van rács ( [link] de akkor sem lehet a végtelenségig halogatni a cserét. És ne forgácsot használj, hanem pelletet.
2021. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%

Szobatisztaság első lépése az az, hogy legyen a nyuszi ivartalanítva.

Ha ez megvan várni kell amíg kiürülnek a hormonjai.


A ketrecbe ne legyen semmi, csak egy cica wc és abban fapellet. A bogyókat bele kell dobálni és ha félre pisil akkor zsepivel fel kell itatni és bele kell tenni.

Illetve érdemes a szénát a wc egyik felébe pakolni mert ahol esznek ott bogyóznak.


Azzal számolni kell, hogy pár bogyó lesz elvétve, de csak 1-2 darab. A pisi meg sajnos a wc mellé, alá is mehet, majd érdemes alá tenni egy kutyapelust, mert hiába csüccsen bele ügyesen ha kilóg a kis popija és így nem bele megy.


De igazából ennyi a szobatisztaságra nevelés.



Ha esetleg kint tartanád, akkor csak jóidőbe tedd ki, mert ha most kirakod akkor megfázik és elpusztul, tartós 20 foknál ha kiteszed akkor utána már télen is élhet kint.

Kell neki egy szélvédett, jól szigetelt nagy méretű kuckó és el lesz kint is.

2021. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Leírás a szobatisztaságra szoktatás menetéről:

[link]

[link]

Azt is ajánlom, hogy ne forgácsot, hanem fapelletet rakj a wc-be, mert kevésbé szagos, mint a forgács. Viszont a pelletet, csak a wc-be szabad rakni, mert nagyon kellemetlen neki állandóan rajta állnia.


Beszéld meg anyuddal, hogy legalább próbáljátok meg a szobatisztaságra szoktatást.

2021. febr. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ha szobatiszta lesz akkor mi kell a wc-n kívülre a ketrecbe alá?
2021. febr. 1. 10:49
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Ha teljesen szobatiszta (a bogyók lehet, hogy néha félremennek, de attól még a csupasz padlónak sem lenne baja), akkor semmi, elég magának a ketrecnek az alomtálcája.
2021. febr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én másoknál szönyeget láttam. Gondolom úgy neki is kényelmesebb. Ha rakok be neki milyen gyakran kell mosni?
2021. febr. 1. 10:59
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most gondot okoz a nyuszi, pedig még nincs is nálatok, inkább ne legyen.

Tökéletesen és ösztönösen tudnak szobatiszták lenni, nálam csak a wcben van pellet, a ketrec többi része csupasz, mert nem szereti, ha van alatta valami. Minden nyuszi más. Az itatót is hamar megtanulja használni. Ha kiengedem, akkor is visszamegy a ketrecbe, sosem ürít máshova. A nyúltartás viszont idő és pénzigényes dolog.

2021. febr. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igazából csak kicsit félek mert viszonyítási alapom a tengerimalacok. Ők 3 évesek és még mindig nem tudtuk wc-re szoktatni illetve itatóra sem pedig 3 hetesen kerültek hozzánk de az itatót csak 7-8 hónaps korba kezdtük el. A nyuszi meg már 1,5 és 2,5 éves kor között van és azt se tudjuk fiú vagy lány. Jelenleg azért nem tudjuk elhozni mert anyám azt mondta,hogy ebbe a házba nem jöhet nyúl pedig bőven lenne helye. Ahol most van ott jó élete van. Mindig kap friss zöldet és ki is szokták engedni legelni. Igazából csak attól félek,hogy a felnőtt nyulat milyen nehéz lesz wc-re szoktatni és itatóra. Illetve agusztus de inkább szeptemberben költözünk és én lehet kolégista leszek így én nem tudom a wc-re szoktatását nagyban segíteni anyám meg szereti az állatokat de nem tudom megtenné ezt. A legjobb lenne ha nyáron hozzánk kerülne és wc-re tudnám szoktatni meg itatóra hogy ne kint kelljen lennie
2021. febr. 1. 11:51
 10/17 anonim ***** válasza:

A nyuszik alapvetően szobatiszták, nagyrészt egy helyre végzik a dolgukat.


Milyen fajta nyuszi lenne? Ha házi, normálszőrű, akkor ő gond nélkül el van kint, a nyulak sokkal jobban bírják a hideget mint a meleget, így elég heti egyszer takarítani.

De ha törpenyúlban gondolkoztok a kinttartás felejtős.


Ha a 2-3 napi alomcsere anyagilag húzós, én nem ajánlanám a nyuszit, mert ha valamit véletlen összeeszik (elég érzékeny a törpék gyomra) vagy ne adj isten más baja van, akkor sokkal drágább az orvosi számla, mint az alom a boltban.

Mondjuk ez is attól függ, hogy hol veszed. Ha fressnapfba meg hasonlókba gondolkozol, akkor jó hogy drága, de ha megtehetitek, hogy vesztek nagykerből egy nagy zsákkal (hirtelen nem tudom hány kiló, de én ilyen másfél méter magasra gondolok, azt szoktam venni 1200-ért) akkor az elég sokáig kitart, pláne egy nyúlnál. Tehát tudni kell, hogy hol mit érdemes venni. Persze törpenyúlnál a szénával se lehet szórakozni, hogy faluról veszed, vagy a fresiből.


Egyébként ha a szülőnek ennyire nem tetszik, akkor én nem vállalnám a rizikót. Itt is volt nemrégiben egy kérdés, hogy meg lett beszélve, hogy télen bent lehet a nyuszi, aztán csak a kamráig jutott, mert a szülő gondolta, hogy átveri a gyereket...

2021. febr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!