Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A te hörcsögöd mennyit van ébren?

A te hörcsögöd mennyit van ébren?

Figyelt kérdés

3 napja van hörcsögünk, de naponta 2x2 percnél többet nem látjuk.


Szuper terrája van, nagy, remekül berendezett, izgalmas, több szinttel, de a felén nem is volt még(tudom, raktam oda kaját is, illetve látszanak a lábnyomai, meg széthordja a különféle almokat).


Reggel 7kor kelünk, nem mozog. 8 körül kijön, betolja magába az összes kaját, lemegy az alsó szintre(szerintem oda pisil), majd visszajön a dombra, ahol a választott kuckója van, beássa magát és ottvan. Egész nap meg se mozdul, folyton lessük. Este 8 körül kijön, iszik, benyomja a maradék kaját a tányérján és visszamegy a kuckójába. 11ig fent vagyok, meg sem mozdul addig. Éjszaka valamennyit mozog, de nem sokat, mert nem hallom kerekezni, illetve az emeleteken és az elrejtett sarkokban ott maradnak a falatok. Egyáltalán nem kerekezik, a kakija(egyszer belemászott és belekakilt) ott maradt benne, egy darab kaki a helyén, tehát tuti nem használja, meg az ottani alomban sincs változás.


Nem túr, nem ás, nem rendezkedik, nem eszik szénát se, nem fürdik a homokban, egyáltalán ki se jön. A föld alatti labirintusból(amit építettem) csak néha megy, onnan tudom, hogy oda beesik a forgács a mászkálásától.


Dzsungáriai törpehöri, elvileg aktív fajta. Kellemes meleg van, 21 fok, nyugodt helyen van a terrája és tényleg szép, minden igényt kielégítő. Kicsit tartok tőle, hogy "rosszul választottam", és ő ilyen ott sincs höri lesz.. Nem akartam az aktív szaladgálósokat választani, mert féltem, hogy rossz az idegrendszerük vagy ingerlékenyek lesznek.. Ez a hörcsög tök nyugodt volt, mikor választottam. Még csak 7 hetes, tehát kicsi, mi várható? A tiétek milyen? Mennyit látjátok? Mennyit kerekezik? Lehet csak be van lassulva, mert tél van, vagy ilyen típus?


Reméltem, hogy naponta legalább 10 percet tudom nézni, meg kicsit játszani vele, kivenni, vagy labirintusba rakni, meg ilyesmi, de nagyon passzív. Szerencsére barátságos, nem kap a kezem felé és nem is stresszel, mert nem fagy le..



2021. febr. 5. 12:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök inkább éjjel aktívak.

Az enyém akkor annyira hogy aludni se lehetett úgy zörgött.

Mondjuk nappal is azért 2 percnél többet láttuk,lehet még szokatlan a hely neki.

2021. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Este 11ig meg sem mozdul. Az összes aktívkodást csendben csinálja 11-7ig? Miért nem megy az emeletekre?
2021. febr. 5. 13:29
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsögök a vadonban egy kopár sík vidéken élnek. Nem ahhoz vannak szokva hogy felmásszanak bármire. De majd oda is fog menni. 3 napja van nálatok. Nem csoda hogy fél. Új szagok és új ingetek veszik körül. Majd idővel megszokja. Egyébként nálam az egyik höri csak éjfél körül kel fel. Változó.
2021. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
az én kis fütyikém 21 kor kelt fel és reggel 6 kor feküdt le
2021. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Most egy példa.


Téged kiraknak egy naaaagy házba. Nem tudod hol vagy, nem ismersz semmit, azt se tudod pontosan mekkora az a ház és tegyük fel kicsit félelmetes is, apránként fogod felfedezni, először a közelebbi szobákat és apránként a távolabbaikat is, biztos, hogy nem ugrasz neki egyszerre az egésznek.


A höri is így van, apránként belakja, megjelelöli a területét és majd elkeud mocorogni gyakrabban. Türelem.

2021. febr. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincs horim, de 3 nap után, 7 hetesen, még nem mondanék le róla. Legy turelmes.

Nekem a cicam kuksolt vagy 2 hétig az asztal alatt, ott aludt. Most mar ritkan megy oda, most is sokat alszik, de az olemben. Biztos fog meg valtozni, ha nem is lesz tulmozgasos.

2021. febr. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%
Biztos,hogy egészséges?
2021. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Nem tudom, direkt tenyésztőtől vettem, hatezer forint volt.


Szeme, szőre szép, eszik, iszik, nem kakis a feneke meg úgy normális hörcsögnek látszik. Most is alszik, de legalább ma beiktatott egy déli 2 perces kajálást is, majd a sarokban mozdulatlanul gubbasztás(vakarózás, mosakodás) után visszabújt aludni.


Egyáltalán nem kerekezik és még most sincs ébren, nem érdekli a többi szint.


Csak a vakaródzást mondanám(de azt se mindig csinálja), mint egészségügyi gond, meg hogy a felszínen se pisi, se kaki(csak az a kettő, amit érkezéskor csinàlt) gondolom az alagsorban csinálja, mert egyszer láttam, hogy vizes volt a wcpapírguriga egy ponton..


Passz, de irtó passzív és inaktív, szerintem nem a félelem, mert tényleg nem fagy le, ha megsimizem, miközben eszik. Vagy csak ilyen egy hörcsög, nem tudom.. A youtubeos videókban csupa aktív höri volt, meg pàr idegrendszeri gonddal küzdő, akik nagyon pörögtek meg szaltóztak.

2021. febr. 5. 22:00
 9/22 anonim ***** válasza:
0%

Mivan? 6 ezer ft? 😳

Ingyen adtuk tavaly, 2 almot is, de amúgy is kb 1500 lenne ha megveszed megvennéd.

Egyenként a kérdésre válaszolva, ez változó. Van mikor éjféltől egy órát, aztán újra hajnalban 4-5 körül 6ig van ébren. De van mikor délután is.

2021. febr. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Melyik "tenyésztőtől" van?
2021. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!