Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatot tartsak?

Milyen kisállatot tartsak?

Figyelt kérdés

Van egy kutyusom, aki nagyon barátságos. Első gondolatom a cica volt, de anyukám nem szereti őket, így az kilőve.

Valami kisebb állatra gondoltam.

Az első gondolatom egy hüllő volt, agáma vagy piton, de anyukám fél tőle + elég költséges is.

Más hüllők, vizi állatok, hörcsögök, patkányok stb. kilőve mert nem szeretem őket.


Naponta kb. 8 órát tudnám kiengedni a ketrecből.

A beszerzési költségre 30ezer Ft-ot szántam és jó lenne ha nem kerülne többe havonta mint 5000 Ft.

Ilyen feltételek mellett milyen állatot ajánlotok?


2021. febr. 5. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
Lényegében minden kategóriát kilőttél. Teknős esetleg? Attól csak nem fél anyuci. Vagy javasoltam volna aranyhalat vagy axolotlot, mint egzotikus állat, de a vízi állatokat se szereted... Vagy elégedj meg a kutyával.
2021. febr. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 neincat ***** válasza:
33%
nyuszi? :D
2021. febr. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%
Még egy kutya?
2021. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

(#1)

Várjunk, kisebb emlős állatok lehetnek? (Macskán és olyan nagyon kisméretű emlősökön kívül)

2021. febr. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
Plüss.
2021. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Ezek után nem sok lehetőség maradt...


Kutyát azonban soha nem hagyunk egyedül prédaállattal! Akármennyire is ismered a kutyád. Ezt kalkuláld bele.

2021. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Havi 5 ezer forintja van ra, kutya, macska egyertelmuen kilove!

Biztosan kell meg neked allat? Nyul, tengerimalac kutya mellett kilove. O lehet, baratsagos lenne veluk (vagy nem), de nekik ez egy stresszhelyzet lenne, amibe viszont bele is halhatnak.

2021. febr. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Teknős, vagy óriáscsiga esetleg.

Nyúl és tengerimalac nem jó, mert mert az 5ezret lazán át fogod ugrani egy hónapra, az állatorvosi költségeik iszonyúan magasak (az alap dolgok is), és csak párban érzik jól magukat.

Mondanám a görényt, de az is költségesebb ennél.

Azzal viszont nem értek egyet, hogy kutya mellett ne lehetne tartani őket. Nekem két nyuszim van, két macskám, és egy 25 kilós kutyám. A kutyát sosem engedem össze velük, de kinti kifutón keresztül, nyaranta látták egymást. A kutya engedelmes, így a közelükbe sem megy. A nyulak érdeklődéssel figyelték a kutyát, nem féltek tőle. Felügyelet nélkül így sem hagyom őket kint, biztos, ami biztos.

Én egy másik kutyát ajánlanék mellé ilyen feltételeknél.

2021. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%
8-as, milyen iszonyú költsége van a tengerimalacnak?
2021. febr. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Papagáj!
2021. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!