Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan győzhetném meg őket,...

Hogyan győzhetném meg őket, hogy nem hülyeség az ivartalanítás?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Évek óta tartok törpenyuszikat, régen sajnos szaporítottam is őket, mert a szüleim biztattak rá, én meg nem néztem rendesen utána. Sajnos megbíztam apámban, aki óvodás koromban vágónyulat tartott, és úgy gondoltam van tapasztalata, aztán rájöttem, hogy mégsem olyan állattartó amilyennek hittem, hanem sokkal rosszabb.

Végül kettő nyuszim maradt, egy fiatal anya, és fia. Külön vannak tartva, mert mindkettő ivaros, de mivel a nyuszi társas lény, így szeretném összeszoktatni őket, aminek az egyetlen módja az ivartalanítás, mert ugye két ivaros nyulat nem akarok összeengedni, főleg hogy még közvetlen rokonok is.


Felvetettem az ötletet a szüleimnek, de nem fogadták jól. Szerintük hülyeség. Lenne rá pénzem, de a szüleim elrakták azzal az indokkal, hogy ne költsek hülyeségekre, pedig esküszöm, hogy az állatokon kívül semmire nem költöttem a pénz, az is főleg állatorvosra ment.

Szóval az a lényeg, hogy szerintük hülyeség az ivartalanítás, és hülyeségre nem hagyják, hogy költsek. Azt sem engedik, hogy a bakot ivartalanítsam, mert főleg apám azt mondja, hogy rossz lesz neki, mert nem lehetnek kölykei, meg hajtaná az anyját, de nem lesz eredménye.


Szerintetek milyen indokokkal tudnám őket rávenni, hogy legalább a bakot ivartalaníttathassam?


2021. febr. 10. 17:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Az állat orvosod is az ívartalanítás ellen van? Talán őt rávehetnéd ,hogy beszéljen a szüleidnek az ívartalanítás előnyeiről.
2021. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Szerezd vissza a pénzed vagy szerezz valahonnan . Aztán kérsz időpontot és elviszed az egzotikus orvoshoz ivartalanításra . Eltudsz menni busszal .

Én is ezt csináltam ha eddig nem tudtad meggyőzni őket akkor nem is fog később se menni . Hajrá!

2021. febr. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!