Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Jól tettem, hogy elválasztotta...

Jól tettem, hogy elválasztottam a kicsi tengeri malacot az anyjától?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kb 5 napja születtek kis tengeri malacok, a fiút elválasztottam tőllük, mert nem vigyáz, szaladgál és megtaposná őket erre ma,az egyiket az anyja taposta meg és elpusztult, vannak fogai és úgy eszik is a kicsi, lereszeltem neki almát mivel az puha, de eszegéli az anyja nem is nagyon etette őket, néha láttam de nem nagyon anyának való.. Most a fiúhoz raktam, a kicsi meg egyedül van, melegben és eszik is de nemtudom elég e ez neki vagy jól e tettem, mit adhatok neki enni?
2021. febr. 13. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is miért pároztattad ha nem értesz hozzájuk?

Tedd vissza az anyjához, még 5 naposan iszonyat picike

2021. febr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ugye megvan, hogy a hímet még ellés előtt el kellett volna választani? Lehet, hogy már újra vemhes a malacod...


A nőstényben meg valószínűleg nem alakultak ki az anyai ösztönök. Gyk helyett inkább malacos oldalakon nézz utána, hogy hogyan tudsz neki segíteni (megfelelő búvóhely pl), és ne válaszd el a kicsiket. Túl fiatalok.

2021. febr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem pároztattam őket, együtt vettem mindkettőt egymás nélkül nemtudnak, voltak már neki kicsik de azokat is megtaposta, csakis magával foglalkozik, ő eszik mindég és a kicsiket ellöki,nem is etette őket és hogy egyenek azt amit ő azt sem engette.
2021. febr. 13. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi meg úgy jártunk, hogy vettünk 2 malacot mindkettő fiúnak volt árulva, erre egyik reggel szépen megszült a Marci. Na akkor már sejtettük, hogy Marci inkább lány. A fiút elvettük azonnal mert pánikba esett és rohangált fel alá. De a kicsiket 5 naposan még korai elvenni mert akkor is benne van a pakliban hogy elpusztul.
2021. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a normális választ 🙂
2021. febr. 13. 13:36
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretik egymást a fiút ivartalanítsátok, ugye nem jól értettem hogy tudtad hogy fiú-lány páros csak elhoztad így mert jóban voltak?
2021. febr. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az anyja most a kicsivel van, szemügy előtt néha átrakom a fiúhoz is,de lássák is egymást a ketrecen át, és igen tudtam,hogy az egyik fiú a másik lány,mikor megvettem az illetőnek nem volt választása, hogy el e adja vagy nem, költözött(az uncsim) Mondta hogy külön nem lehetnek mert nem bírnak egymás nélkül, ekkor már vemhes volt (szerintem) de azokat eltaposta az anyjuk, nemtudom hogy az első e volt, 3 kicsi volt, most meg kettő volt és egy maradt.
2021. febr. 17. 06:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Mit tervezel csinálni a folyamatosan születő malacokkal, mert ezek megállás nélkül fognak hágni és elleni.

Ivartalanítani kell, vagy elválasztani egymástól.

Anyjától elvenni aztán ide oda pakolászni biztos hogy nem jó a kölyöknek.

2021. febr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nézd már meg mikor írtam ki. És nem a kölyköt pakolászom,hála nekem még mindég él a kicsi ha aznap ottvagyom amikor elpusztult az első akkor letapossa az anyja őt is , csak 1 napot. Az anyja vele van és a kicsi nagyobb és nagyobb, eszik egyedül is és fogai is vannak már attol nem félek hogy az anyja nem engedi hogy egyen, vagy tolja el a kicsit, mert küzd magáért a kölyök és sokszor szórakozik az anyjával,és a hátára is felmászik. ;)
2021. febr. 22. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Hátára is felmászik, de cukker... az ugye megvan, hogyha fiú a kölyök, akkor nem csak a hátára fog felmászni, hanem meg is dugja az anyját..?

Így lesz egy genetikailag beteg beltenyészeted.

2021. febr. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!