Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kisállatot (...

Szeretnék egy kisállatot ( hörcsög, nyuszi) a szobámba, de félek hogy büdös lesz tőle bent. Jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés
Mert a gazdi márcegy idő után nyilván megszokja megvészre sem veszi mert hozzászokik az orra, de egy vendég érezni fogja h itt bizony állat van?
2021. febr. 14. 15:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha rendszeresen tisztán vannak tartva, akkor a tiszta alom szaga illetve az állat eledelének a szaga lehet.


Nyuszinál pl. fapellet illat van és széna illat.

2021. febr. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Ha rendesen van takarítva nem lehet érezni, de tény hogy az ember a szagokhoz hozzá szokik. Mondjuk nálunk még a vendégek nem mondták hogy büdösek lennének a malacaim
2021. febr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor a hal az egyetlen jó megoldás?
2021. febr. 14. 16:40
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

Nem csak a hal az egyetlen megoldás.


A nyuszik, tengeri malacok nem büdik napi takarítás mellett.


A hörcsögnek egyáltalán nincs semmilyen szaga.


Hüllőket, pókokat is lehet tartani.

2021. febr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
86%
Nekem eléggé sok házi állatom van, kicsiktol kezdve a nagyobbakig. Én horcsogot kevésbé ajánlanék, mert habár ritkábban kell takarítani, de nem túl szórakoztató. Max csak nézni lehet. Mert a hörik harapósak, nem nagyot harapnak, de azért rendesen tud fájni. Esetleg valami nagyobb méretű hörcsög lehet jó, nekem Szíriai hörcsögöm van, ami nem az a nagyon pici méretű. De nagyon aranyos, és ő viszonylag kezes, nem harap, sajnos a kicsik kevésbé tanulják meg hogy nem szabad harapni. De a nagyobbacskák okosabbak, így akit felismer azt nem harapja meg. De én nyuszit ajánlanék a legjobban. Nagyon cukik, barátságosak, és szelídek. Persze ha foglalkoznak velük, napi 1 óra játék, vagy szimplán hogy elől van napi 1 órát attól már boldog lesz és nem vadul el. De fontos hogy csak akkor vegyél tengeri malacot vagy nyuszit ha van rá időd. Nem büdös az alom, én fa pelletet használok, amit kb 2 hetente kell cserélni a 2 nyuszkónak. Nincsen egyiknek sem büdi szaga, ha gyakran cseréled az almot. De talán a legjobb házi állat a cica, mert nagyon tiszták, okosak, játékosak, és már a társaságodtól jó kedvu lesz. Az alom sem büdi ha a kakit egyből kiszeded miután elvégezte a dolgát. Remelem tudtam egy picit segíteni. Majd mesélj hogy milyen állatka mellett dontottel.❤️
2021. febr. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, szegény kisállat majd megszokja a szagokat! 😂
2021. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

A hörcsögökről egyáltalán nem jelenthető ki így általánosítva (mint ahogy a 6. válaszoló tette), hogy harapósak. A legtöbb nem az. Én javaslom a hörcsögöt. Fontos, hogy csak egyedül szabad tartani.


Tartási elvek törpehörcsögök esetében:

- minimum 3.000 cm2 (pl. 100*30, 75*40, 60*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 20 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 17 cm

átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Tartási elvek aranyhörcsögök esetében:

- minimum 4.000 cm2 (pl. 100*40, 90*45, 80*50 cm) alapterületű hely (az emelet nem számít), mely lehet terrárium, ketrec, műanyag doboz vagy fából készült lakhely is

- minimum 28 cm átmérőjű futókerék, mely nem rácsos, vagy minimum 30 cm

átmérőjű futókorong

- legalább 1-2 faház, de javasolt több búvóhely

- csincsilláknak való fürdőhomok

- vastag rétegben alom: kender-, len- vagy papíralom, esetleg faforgács

- itató: mely lehet tál, golyós vagy szelepes itató is


Hörcsögöt 3 helyről ajánlott csak beszerezni:

🐹 Pezsi - Budapest - szíriai aranyhörcsög

🐹 Smallsteps - Tatabánya - dzsungáriai törpehörcsög

🐹 Hörcsögmentés - országos - dzsungáriai törpehörcsög (hibrid), szíriai aranyhörcsög, ritkán roborovszki törpehörcsög


Hasznos weboldal: horcsoginfo.hu

Hasznos fb csopi: Hörcsög imádók

2021. febr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk volt dzsungi hörcsög és tengerimalac. Ha szigorúan csak a szagokat nézzük, akkor a hörcsögnek van szaga. És túl sokat nem is szabad takarítani, mert ideges lesz tőle. Maga a hörcsög is büdi kicsit. A tengerimalacnak viszont nincs szaga, a kakija sem büdös. A pisije kicsit büdös, de én mindennap kiszedem a pisis részeket, így nincs semmi szag. Gyakran vannak takarítva. A forgács és a széna viszont eléggé hullik ki, meg ki is rugdossák, gyakran kell söpörni, porszívózni. Ha csak a szag érdekel, akkor tengerimalac. Vagy nyuszi, de azzal nincs tapasztalatom.
2021. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

A hörcsög egyáltalán nem büdös. Nekem mindig volt párhuzamosan 3-4 hörcsögöm (szigorúan egyesével tartva). Sosem volt szaguk. Itt tök jól le van írva a helyes takarítás:

[link]

A Hörcsög imádók facebook csoportban is sok hasznos infót kaptam.

2021. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Lassan 1 éve,hogy lakást vásároltunk.

És a mostani hálószobába lakott egy tengerimalac.

Forgácsos,ketreces.

Nem tudom, hogy milyen gyakran takaríthatták a gazdái.

De ha mondjuk reggel nincs időm szellőztetni munka előtt, mikor hazaérek még mindig érzem a malac szagát.

De nem büdös vagy ilyesmi, csak kicsit kellemetlen. Pedig még festettünk is.


Nekem nagyon sok hörcsögöm,tengerimalacom volt.

De a választott wc sarkukat minden este takarítottam.

3 naponta pedig tiszta forgácsot kaptak illetve akváriumot fertőtlenítettem.

A jellegzetes ,,állatszag" ettől függetlenül érezhető volt.

De ne a szúrós pisiszagra gondolj,csupán a forgácsnak és a kajának volt szaga.

2021. febr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!