Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy törpenyuszi...

Mennyibe kerül egy törpenyuszi tartása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gondolkodtam egy törpenyuszi örökbefogadásán. És egy helyen olvastam, hogy a gazdik megváltozott életkörülményeik miatt leadták. Kb mennyibe kerül egy hónapban a tartása? Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 17. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Első körben nem olcsó, hiszen meg kell venned neki a ketrecet, wc-t stb, de egy olyan 15-ből elsőre minden megvan. Utána az etetés nem vészes: zöldségek, magok, széna, és alom kell neki.
2010. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia.Mi nekünk kb olyan 3-4 ezer forint egy hónapra.persze van amikor több mert elfogy a jutalom falat meg a zab meg a búza.de azokat takarmányboltba fillérekért meg lehet venni.jaaa meg a táp de az is nekünk elég több hónapra is mert én azt keverem a zabbal és a búzával.és kb 2 zsák széna és kb 2 zsák alom kell egy hónapra.én mindennap cserélem az almot.jaa és mindenből szinte a legjobb minőségűtt vesszük neki és EDDIG SOHA nem volt beteg sőttt kicsattan a bőréből:)ha esetleg tudok még vmi segíteni írj nyugodtan....üdv Bogyó gazdija:)
2010. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

szia

nekem az úgymond kezdő csomag húzósan kijött 20ezerből,de utána már csak forgács,kaja kell neki néha fogkoptató ilyesmi..

max3ezerből kijön havonta,lehet neki adni 120ft-os gyógyszeres nyúltápot is,nemcsak 7-800ft-osat

2010. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még az jutott eszembe, ha nem gond, hogy kb mennyi kaját kell neki adni? Zöldség gyümölcs, szerencsére terem a kertben ilyenkor. Azt nyugodt szívvel adnám neki, mert tudom hogy 100% bio. A forgács az "mindegy" hogy milyen? Tehát ha mondjuk otthon fát vágunk és ami lesz belőle forgács az mehet alá?

A nyuszik inkább egyedül szeretnek lenni, vagy kell nekik egy társ? Ha igen, lehet két azonos neműt együtt tartani? Mert piciket nem szeretnénk két "ismeretlen előéletű" nyuszitól. Ha jól tudom már itt is vannak törzskönyves példányok. Nem akarok szaporító lenni semmiképp.

2010. aug. 17. 11:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk hatalmas kertünk van , a szénát mi szárítjuk nekik , azt használjuk alomnak is , a ketrecet a férjem csinálta , vettem nekik ( 2 darab van ) 3 kiló nyúltápot egy gazdaboltban kimérve pár száz forintért , hónapokig elég nekik , mivel sokat legelnek meg kapják a konyhából kikerülő zöldséghéjjakat ( persze kapnak zöldséget is ) . A tartásuk szerintem így minimális költség .
2010. aug. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A nyúl fő tápláléka a széna, én napi 1x adok neki tápot, akkor max. 1 evőkanállal, bőven elég neki.

Zöldséget is napi 1x kap keveset.

Forgács helyett javasolnám a fapellet-t,amit Obi-ban lehet kapni 15 kg. kb 2-3000 Ft.

A Fressnapf-ban a Multifitból 8 kg kerül ugyanennyibe.

A nyuszi nem társas lény, ne akart jöbbet együtt tartani.

" nőstény a területvédés miatt nem jön ki egymással, még ivartalanítás után sem.

Saját tapasztalat, pedig anya-lánya van nekem, külön ketrecban.

Két bak simán kiherélheti egymást ivarosan, de ivartalanítva sem tűrik meg mindig egymást.

Fiú-lány jól kijön egymással, de....


Esetleg ivartalanítva. Ismerősomnek még így is külön vannak, mert ha a nősténynek olyanja van, kergeti a bakot, hiába ivartalanok.


Ami még nagyon FONTOS:

Az oltás. Fél évente kell kapniuk oltást, én a kombináltat adatom nekik.

Egyik része a szúnyogok ltal terjesztett Myxomatozis ellen véd (rengeteg ilyen betegségről hallani mostanában), a másik a nyulak vérzéses betegsége az RDH ellen.Tavaly Érd környékén tizedelte a nyuszikat a járvány.


Ha tudok valamiben segíteni, mindenképp írj, akár privit is.

Ajánlom a www.torpenyul.hu oldalt, ahol nagyon sok infót megtudhatsz még, a fórumon is kérdezhetsz nyulas "szakiktól"

2010. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos infókat!
2010. aug. 17. 12:07
 8/13 anonim ***** válasza:

kezdőcsomag nálunk:

keti alkalmi vétel zsírúj bazinagy ferplast keti 6ezer

szénatartó rács 600ft

macskáknak valo műanyag tál etetőtálnak 200ft

nyúl wc 1400ft

itató 600ft

kinti kifuto apukámék csinálták de 6ezer környékén árulnak egy ilyet persze nem feltétlenül szükséges

kinti itató 600ft

lidl es coshida macskaalom 699ft egy honapra elég

magkeverék 700ft 1kg 1honapig elég

és az almon nagyon spórolhatsz ha van wc mert nem kell az egész ketit pucolni

széna 690ft bazinagy zsák 50literes müllerből

2010. aug. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Jól leírták előttem a tartását, de kiegészítem néhány dologgal, hátha hasznodra válik (valószínű beleírom ugyanazokat is, nem figyelem annyira, bocsi :) )

szval igen, a fő táplálék széna, ez midnig legyen előtte. Magokat én napi kétszer adtam neki, 1-2 evőkanállal. A Müllerben van Petbistro nevezetű, az én nyuszim ölni tudott volna érte :) A zöldséghez annyit fűznék hozzá hogy soha ne legyen vizes, mert az felpuffasztja a nyuszit. Mikor megkapod kérdezd meg a tenéyzstőtől hogy kapott-e előtte zöldséget. Ha kapott akkor kevésbé kell óvatosnak lenned, de akkor is, fokozatosan adj neki mindig keveset, és aztán növelheted az adagot, de ne egyen túl sokat...Sok nyuszi pocakja nem bírja és felpuffad tőle. Gyümölcsöket is szereti nagyon: szinte mindent ehet, déli gyümölcsöket (narancs, ilyesmi) nem kaphat! Almát, dinnyét imádják, banánt is, de óvatosan mert sok benne a cukor csak picit kaphat. Fogkoptató kell neki, mert túlnő a foga. Lehet venni, vagy egy sima gyümölcsfaágat tehetsz be neki (oylat ami nem gyantás). Víz is midnig legyen előtte- magától értetődően. Alomnak tökéletes a pellet, ezt már írták.

Nem árt ha utánaolvasol anyuszibetegségeknek, kényesek tudnak lenni... Oltani és "kell" őket (erősen ajánlott) myxomatozis és RHD ellen, fél évente, ez 3000-3500 forintba kerül, de életmentő. Erre a két betegségre kell nagyon figyelni, de ha oltva van nem gáz (myxo: göbök vannak a fülén, orra, szeme felduzzad, váladékozik. RHD: véres habszerű váladék az orrán). Figyelj még a puffadásra (a nyuszi gubbaszt, nem eszik, esetenként fosik) ez is veszélyes, és igen gyakori... Plusz fülatkásodás (rázza a fejét, vakarja a fülét). Vírusos megfázás: folyik az orra, csipás a szeme, tüsszög...

Van még több betegség, ezek a leg gyakoribbak olvass azért utána ha van időd...

Mindenképpen keress egy orvost a közeletekbe aki nyuszikra specializálodott, nem minden orvos ért hozzájuk.

Akkor még... a ketrece legen elég nagy, fel tudjon benne állni, és simán elférjen benne fekve is. Tehetsz neki házikot, de amig pici addig nem ajánlatos ha félős, mert nem szokja meg a közelséged ha mindig bent ül. Minden nap engedd ki futkározni kicsit, szereti:)

Viszotn a kábeleket és a szobanövéényeket tedd el jo mélyre, mert életveszélyes lehet a nyuszora. A nyuszi pedig életveszélyes a párnákra:)

Kiengedheted szabadba is ha el van keritve rendesen, de figyelj h nehogy valami virágot megegyen..neten találsz listát hogy melyikek mérgezőekk, de hosszu a lista, ezért inkább csak fűre engedd :)


Ez így lehet hogy soknak tűnik, de nem komplikált... Nyugodtan ugorj bele, nem fogod megbánni tündéri teremtmények:) Hidd el, megér néhány lyukas párnát!

2010. aug. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Tényleg szuper a kiegészítés :)

Melyik fórumon vagy fenn?

2010. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!