Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nekem van egy 7 hónapos...

Nekem van egy 7 hónapos tengeri malacom. Az utóbbi időben észre vettem, hogy többet vakarózik. Elképzelhető, hogy őt is csipkedik a szúnyogok? Vagy valami bolha féle? És ezekre van valami kezelési javaslat? Például lehet őket fürdetni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan más állataim vannak, de gondolom malackánál is ugyanazt kell csinálni.

Nézd át a szőrét, hogy nincsenek-e benne kis fekete pontszerű "koszok", ha vannak, akkor valószínűleg bolhás. Állatpatikában, vagy állatkereskedésben tudsz rengeteg ez ellen való szert venni. A fürdés szerintem nem oldja meg a dolgot, mert ha bolha, akkor az lerakta a petéit máshova is.

Amúgy nem hiszem, hogy szúnyogok. Nézd át a szőrét, akármi lehet.

2010. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,már is nézem.
2010. aug. 17. 12:22
 3/4 Norczy ***** válasza:
nekem hörijeim vannak. Elképzelhető az is-ha nem áll fenn az előttem szóló gondolata- hogy poros a forgács amiben tartod, nekem egyszer ezért kezdett el a törpehörim vakarózni, váltottunk másik forgácsra, olyat kell keresni ami rostált. ha budapesti vagy ajánlom ezt a honlapot: ricanta.gportal.hu, én innen vettem forgácsot és bevált. Remélem csak ennyi lesz a problémád!
2010. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

11.52-nek üzenem,hogy átnéztem a szőrét és szerencsére nincsenek fekete pontok a bundájában.


Norczy köszönöm a tanácsot.A cím alapján úgy látom,hogy náluk veszem én is a forgácsot. :) Ez a Kossuth téri piacnál van az árkádok alatt.

2010. aug. 17. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!