Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl vagy 2 tengerimalac?

Nyúl vagy 2 tengerimalac?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni. Ismerem mindkét állat igényeit, de mégsem sikerül.

Annyi, hogy 2 naponta járok haza a munkám miatt, de van, hogy 2 szabadnapot is otthon tudok lenni.


2021. febr. 26. 16:55
 1/7 anonim válasza:
100%

Nekem volt mindkettő.

Szerintem a törpenyúl intelligensebb, vele tudtam játszani, kb volt egy 15 cm átmérőjű plüss labdája amit gyakran hozott, hogy játszunk vele, fociztunk, a tengeri malaccal nem volt ilyen.

Viszont a nyúl nem érzi egyedül jól magát, rosszul viseli, ha sokat van egyedül és egy ketrecben be is vadulhat, harapós lehet mert frusztrált.

Nem jó napokra magára hagyni.

2021. febr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2%

A nyúl egész pikáns, megvan a maga zamata

Tengerimalachoz viszont még nem volt szerencsém

Utóbbit választanám, kissé exkluzívabb

2021. febr. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

1. Nyulat is párban kell tartani.

2. Ezek túl kényesek ahhoz, hogy 2 napra megukra hagyd őket, mert a jó emésztéshez folyamatos előttük kell, hogy legyen széna, és nagyon gyorsan eszik ám! (Nekem két malacom van, és napi 2-3szor teszek eléjük friss szénát!


Ha 2 napokra ott kell hagynod őket, akkor valamilyen hörcsögöt javaslok. Ők elraktározzák a kaját, így bár nem ideális, nem gond, ha nem adsz minden nap ételt nekik.

2021. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%
Nyulam soha nem volt, de van két malacom, és tapasztalatból mondom hogy őlet nem lehet egy teljes napra sem magukra hagyni mert folyamatosan enniük kell. Olyan mennyiséget meg képtelenség eléjük tenni ami nem fogy el. Addig esznek amíg van, és visítoznak, azaz szólnak ha elfogyott. Szóval ha egyetlenegyszer alszok máshol, akkor is biztosítom hogy valaki járjon etetni, mert nem lehet úgy megoldani hogy eléjük rakok egy nagy kazal szénát és azzal elvannak.
2021. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
67%
Ehhez az életmódhoz semmilyen kisemlős nem passzol, őket folyamat etetni kell mert pár óra éhezés is végzetes lehet nekik.
2021. febr. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Egyiket se lehet magára hagyni.


Ha valami betegségük lesz és nem tudod 1-2 órán belül orvoshoz vinni valószínü elpusztulnak.


Tünetrejtő állatok, tehát addig amíg nincsenek extra sz@rul addig nem is veszed észre, hogy pl béleállásuk van. Az utolsó pillanatban jeleznek csak, mikor már nagyon nem érzik jól magukat és azonnal dokihoz kell menni.

2 nap alatt háromszor elpusztulnak kb.

2021. febr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Ahogy már valaki írta mind a kettőt párban kell tartani és nem lehet őket ennyi időre egyedül hagyni. Kell nekik széna mert ha nem kapnak leáll az emésztésük és ezt nem nagyon tudod beosztani nekik mert egyfolytában ezt eszik. Friss víz is kell nekik nem beszélve a zöldségekről tápról. A nyulaknak ezek mellett minimum 4 óra kiengedés kell a minimum ketrec méret mellett (120x120cm). Szerintem válasz egy olyan állatot aminek nem kell napi foglalkozás. Remélem segítettem szia!
2021. márc. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!