Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha mindig...

Mit csináljak ha mindig lepisil a tengerimalacom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb 2 hete lett két tengerimalacom, nagyon édesek de még nagyon félősek. Esetleg tudok tenni valamit hogy ne féljenek ennyire mert mindig ha kozelebb megyek a ketrecukhoz beszaladnak a hazikojukba. A másik kérdésem hogy akinek van az ha kiveszi akkora hova rakja? Rárakja esetleg kanapéra, földre, ágyra? ÉS ha igen nem pisili le a dolgokat? Én az ágyamra szoktam rakni őket de mindig lepisilik az ágyam és egy héten 3x cserélek ágyneműt és nem nagyon szeretem (mármint az ágynemű cserélést)... Nektek nem szokták lepisilni? Nem tudom nekik esetleg "megtanítani" hogy csak a ketrecükben legyen ürítés? Vagy mondjak le arról hogy rárakom az ágyamra? Viszont azt nem tudom megtenni hogy nem is veszem ki őket a ketrecből... Mindig látom hogy itt is írják meg facebook csoportokba is, hogy kint vannak a kanapén, nappaliban stb. Mit csináljak? A kakival nincs bajom mert az olyan mint a kajájuk (XD) de a pisit nagyon nem csípem ):

Kérlek értelmes válaszokat írjatok! Köszönöm.



2021. márc. 21. 14:44
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!Nekem is most lett egy kismalacom,pár napja,ő viszonylag már egészen kis barátságos,lehet kézbe is venni.Viszon kis rafinált,mert rájött,hogyha bemegy az alagútas házába akkor nem tudjuk kikapni onnan.Szerintem,ha elsőnek csak simogatod,aztán amikor úgy érzed,hogy nem zavarja,akkor megprobálhatod felemelni.Az ágyat takard le ilyenkor egy vastag pléddel,és úgy nem üt át a pisi szerintem.Vagy tedd le őket a földre,csak kerits nekik el egy kis helyet.Én a pulcsimra raktam amikor kivettem ,szerenécsre nem pisilte le :D .

Aztán meg hajrá,egy idő után csak nem fogják lepisilni a dolgokat.

2021. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én tengerimalacom viszont szintén nagyon nehezen oldódott fel,neki 3 hónap kellett pedig aranyélete van.


Most már ő uralkodik,követeli a simogatást ilyenkor visít.


Neki nyitva van a ketrece,de soha nem jön ki,viszont a konyha étkező része át van alakítva a számára,úgyhogy nagyon hozzá van szokva az emberhez,mivel a konyhában szinte mindig van valaki.

2021. márc. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!