Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ez esetben hogy segíthetnék...

Ez esetben hogy segíthetnék rajta?(tengerimalac)

Figyelt kérdés
Nos sziasztok. Van egy 2 éves, mentett malackám. Tegnap este vettem észre, hogy olyan mintha hámlana, vagy korpás lenne. Az egyik szeme is piros, könnyezik neki. Ma délután már inni se volt hajlandó, fecskendõvel próbáltam itatni,de a víz nagy része kifojt a száján. 2 egzos dokit is hívtunk. Az egyik kedd 16:30ra adott idõpontot, a másik azt mondta kedden lesz az egzos kollega, akkor vigyük. Szénázik, bogyózik. Teljesen tanácstalan vagyok, nem tudom mit tehetnék. Holnap még állatpatikába megkérdezem mit lehetne adni legalább a szemére. De nem tudom mit tegyek vele hogy inni se akar...

2021. márc. 25. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem iszik, akkor keddig fixen nem birja ki. Nincs esetleg masik allatorvos? Mar holnap reggel el kene vinni.
2021. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lenne állatorvos, csak nem ért a tengerimalacokhoz:/
2021. márc. 25. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha eszik, akkor nagyon-nagyon lédús eleségek (saláta, uborka, paradicsom, lédús gyümölcsök) etetésével kihúzhatod addig. A korpás-hámlós dolog lehet bőrgomba, az enyéimnek az volt - nizorallal fürdettem meg őket és rendbejött gyönyörűen. Azzal ártani nem ártasz addig sem.
2021. márc. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%

Salátát, uborkát semmiképpen ne adj neki. Ezek rengeteg méreganyagot tartalmaznak és kárt tehetnek a legyengült szervezetében. A többi zöldséggel is óvatosan, mert nagyon könnyen felboríthatják az emésztést, ami végzetes is lehet.

Legyen előtte friss víz folyamatosan, és keress egy másik orvost, akár másik városban, sürgősen.

2021. márc. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Salátát ne adj, de hámozott bio uborkát nyugodtan, aldiban pl elérhető áron van. Adhatsz még almát, répát. Én mindig hámozva adom, mert a héjában felgyülhetnek szennyeződések. Ezek lédúsak, ha naponta többször, keveset kap, nem lesz gond.
2021. márc. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az ubit mindig megpucolom neki, megmosom és úgy kap napi 3-4 vékonyabb szeletet. Vizet fecskendôvel adok neki, de mostmár egyre többször megy az itatóhoz inni magától. Természetesen cserélem benne a vizet naponta többször is. Egyelõre jobban van, tegnap az állatpatikában ajánlottak Rodomectint, ma cseppentünk is rá.
2021. márc. 27. 11:10

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!