Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúltartáshoz tippek?

Nyúltartáshoz tippek?

Figyelt kérdés

Minden jöhet, megnéztem pár videót, meg utánaolvastam, de hátha van még olyan dolog amit fontos tudnom.

Érdemes beoltatni? Mennyi répát ehet? Stb.



2021. ápr. 1. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha nen akarod hamar temetni, akkor igen, érdemes oltatni (mixomatózis). De ha ez még az olvasottak után kérdés, ne tarts nyulat. Nem bántásból írom.

Macerásak, érzékenyek nagyon. Ha vállalod ok, de melós jól tartani őket. Macerásabb, mint a kutya vagy macska.

2021. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy a ne tarts nyulat dolgot megkapom:D Mivel nem vagyok szakértő, nem tudhatom biztosra, ezért kérdeztem meg. Tudom, hogy macerás, ezért akarok biztosra menni, ezért tettem fel a kérdést itt is..
2021. ápr. 1. 10:47
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A nyulak csak a mesében élnek répán. Ha valóban utánanéztél volna, akkor ezt tudnád...
2021. ápr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, biztosra menni nem lehet, a nyulak a legmacerásabb kisállatok. Volt nekem is, elajándékoztam, mert rájöttem nálam nem boldog. :(

Hol tartanád? Lakásban? Ha igen készülj, h olyan helyre is bemászik ahova nem gondoltad volna soha és szétrágja amit talál.

El tudnád fogadni azt is, ha pl simogatni nem hagyja magát? Nagyon önfejüek tudnak lenni, egyaltalan nem biztos, h olyan cuki lesz ahogy a videókban pl.

2021. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én tényleg arra vagyok kíváncsi, hogy mi kell a nyúl tartáshoz, és nem arra, hogy hol tudnak belém kötni.. Tudtommal a nyúl a répától meghízik, ezért nem szabad neki sokat adni, de mértékkel szabad:) ha néha adok neki Nem bolti hatalmas répát, nem lesz semmi baja.. Ha segítőkész szeretnél lenni, azt írd, hogy a répa helyett mit ajánlott:))) mivel nekem első nyúl és nem egész nap az internetet nézem, én sem tudhatok mindent
2021. ápr. 1. 11:15
 6/12 A kérdező kommentje:
Házban, egy nagyobb ketrecben fogom tartani, a szobában is ki tudom engedni és a ketrec rács részét ki tudom tenni az udvarra nyilván amikor ott vagyok és figyelek rá. Tudom, hogy nem olyan mint a macska vagy kutya, nem emelgetném és simogatnám folyamatosan. Nem csak videóban láttam már nyulat. Illetve nem kisgyerek vagyok, és nem a Húsvét miatt szeretnék nyulat.
2021. ápr. 1. 11:33
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, annyi nyulas tartalom van a neten, hogy ihaj, sőt akár dokit is kérdezhetsz a gyk népe helyett, megjegyzem hasznosabb és gyorsabb ibfókhoz jutsz. De ehhez (bocs) úgy tűnik lusta vagy? Tényleg nem kötekedni akarok, de az alapokat én (igen, magamból indulok ki) nem innen akarnám megtudni.
2021. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Törpenyuszisok facebook csoport.


Ott mindenre kapsz választ. :)

2021. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Leírom gyorsan, nagyjából de nézz valahol szerintem utána.


Fő táplálék: széna, tápláléka kb. 80%-át teszi ki. Nekem Vitapol márkájút eszik.


Táp is kell neki, kb. Egy-két maroknyi napi egyszer. Ajánlom a Versele Laga complete tápot.


3 hónapos koráig: táp, víz, széna, utána heti egyszer kétszer pici alma, répa, petrezselyem, de csak kevés, és nézz utána, hogy miket lehet adni nekik.


Oktatni kell őket, ahogy ezt az első válaszoló le is írta.


Ivartalanítani nagyon érdemes, betegségek, jelölés, megelőzése, plussz tovább élnek.


Szobatisztaságra érdemes nevelni őket, néhány nyuszinál hosszadalmas, valamelyiknél egyszerűbb.


Nagy a térigényük, minimum, de nagyon minimum 100-as létre, annál csak nagyobb.


Mindennapi kiengedés fontos nekik.


Nem biztos, hogy tudsz aludni tőle, ha egy szobában van veled.


Alapnak kell: ketrec,itató, etetőtál, alomtálca, bele pellet, valami kis bújó/házikó.


Remélem tudtam segíteni.😁

2021. ápr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*oltatni
2021. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!