Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen idősen kell megkapnia...

Milyen idősen kell megkapnia a nyuszinak az első oltását?

Figyelt kérdés

Első nyuszim. Még annyira nem vagyok jártas benne.

Neten azt olvastam hogy 6-8 hetesen kell megkapnia.


2021. ápr. 9. 19:28
 1/5 anonim válasza:
20%
a miénk még nem volt annyi amikor megkapta, de szerintem egy éven belül bármikor. én elvinném a legközelebbi állatorvosi rendelőhöz és megkérdezném,hogy be lehet e most adatni vagy még kéne vele várni. De ezek az oltások igazán akkor számítanak amikor falun, vagy olyan helyen laktok ahol sok a rovar. Az én nyuszim már több mint 6 éve megvan és csak 1x kapott oltást, amikor megkaptuk. Mindenesetre szerintem az a legjobb döntés ha elmész egy állat orvosi rendelőbe vagy felhívsz egyet és megkérdezed őket.
2021. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tanyán lakunk. Így nagyon sok van erre. Inkább az a biztosabb ha be van oltva. Hétfőn tervezem be vinni.
2021. ápr. 9. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Jól olvastad, 6-8 hetesen már lehet oltani, csak nem mindegyikkel. Szerintem inkább 8-10 hetesen szokás. Nyuszis orvos meg tudja majd mondani. Ha idősebben került hozzád, de még nem oltották, akkor bármikor elviheted. Viszont érdemes figyelni, hogy átlagban három hét kell a vakcina beadásától a védettség kialakulásáig, és már április van!

Az első egyébként teljesen helytelen dolgot ír, ennek semmi köze ahhoz, hogy hol laktok, főleg nem azon, hogy falun.... Akkor számíthatna, ha mondjuk magasan laktok a tengerszint felett, mert ott nincs szúnyog. De nem így "rovarok" terjesztik, hanem szúnyogok, és elég, ha egyetlen egyszer csípi meg beteg szúnyog, már el is kapta a gyógyíthatatlan betegséget!

Persze nem kötelező oltani, de ha elkapja a Myxot vagy az RHD-t, akkor onnantól már nem lehet segíteni rajta. Az oltással viszont megelőzhetőek.

2021. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jövő héten tölti a 8 hetet. Azért írtam hogy tanya és itt nagyon sok a szúnyog.

Ezért nem is kockáztatnék. Egyenlőre védve van a lakásban. Ezért is szeretném minél hamarabb. Nem szeretném ha baja lenne.

2021. ápr. 9. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy gondolom hogy előbb az időseket, a tanárokat, meg a krónikusukat kdll beoltani utánna jöhetnek az egészségesek, fiatalok, gyerekek, kutyák cicák, nyúlak.
2021. ápr. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!